ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

טיפים באבטחה ליוצאים לחופשה ארוכה בחו"ל

סוף תקופת הקורונה שעושה רושם שנראה באופק, מביא רבים מאיתנו לתכנן את החופשה השנתית שלנו באחד מהיעדים שחברות הנסיעות מציעות ובמדינות המותרות לישראלים. אולם השארת ביתנו לזמן ממושך מהווה פרצה לגניבות ו-וונדליזם. חשוב בעת התכנונים לקחת בחשבון מספר צעדים שיש לעשות על מנת לתגבר ולאבטח את ביתנו.

רבים מאיתנו יצא לשמוע על מקרים בהם שבו משפחות מחופשה של מספר ימים בחו"ל ולהפתעתם מצאו את ביתם פרוץ. עבריינים ופורצים רבים רואים בבתים של משפחות שטסות חו"ל יעד קל יותר לפריצה וזאת למול העובדה שהסיכוי שמישהו יגיע לבית בעת הפריצה נמוך ואף לא קיים.

בארקס דנו לא פעם ואף הדרכנו בפועל אנשים שנוסעים לחו"ל דרך קבע במספר פתרונות ופעולות שיש לבצע וזאת בכדי להבטיח שבעת העדרם בתיהם לא ייפרצו. נדון עכשיו בחלק מהדרכים שיש לפעול על מנת להבטיח לעצמנו חופשה שקטה ונטולת דאגות –

יש לכם אזעקה? ודאו תקינותה ויעילותה

בבתים צמודי קרקע נמצא דירות רבות להם מערכת אזעקה. חלקן של מערכות אלו אף מחוברות למוקד של חברת האבטחה והפעלתן אמורה להקפיץ למקום מאבטחים חמושים בכדי לוודא שלא מתבצעת פריצה. ודאו שהדבר מתקיים בעת תכנון חופשתכם.

עבור נופשים רבים תחושת הביטחון היומיומית הקיימת ובכך ששלט המורה על מערכת אבטחה במקום נמצא על ביתם עלולה להביא לשאננות מצידם בעת התארגנותם לחופשה בחו"ל. לא פעם משפחות רבות אינן מיידעות את חברת האבטחה על יציאתן לחו"ל, בוחרות לא לחבר את מערכת האזעקה למוקד ואף להתרעות בטלפון הנייד שלהם ובכך אמנם משאירות את הבית עם מערכת שתזעק בעת פריצה לבית אך מבלי שיינתן לכך מענה בדקות הקריטיות לאחר מכן.

טיפים לאבטחה ליוצאים לחופשה ארוכה בחו"ל

יידוע שכנים קרובים אודות הנסיעה

רובנו מפתחים יחסי חברות קרובים ובטוחים עם שכנינו. לא פעם אנו אף משתמשים בעזרתם לקבל עבורנו משלוח, לטייל עם כלבנו ועוד. דרך נוספת להיעזר בשכנים עליהם אנו סומכים היא ביידועם על החופשה אליה אנו יוצאים. ידיעת השכן שבזמן החופשה לא אמור להיות אף אדם נוכח בדירה או כזה האמור להגיע אליה (אלא אם כן יש מי שאמור לבקר) מבטיחה ששכנינו ידעו לתת מענה במקרה ומשהו חשוד מתרחש. זוהי אולי פעולה פשוטה ולא פופולארית מדי, אך לפעמים היא עשויה למנוע מאיתנו המון עוגמת נפש בשעת חירום.

הגעת קרובי משפחה או חברים קרובים לביתכם

ככל שחופשתנו ארוכה יותר כך הכדאיות בהגעת של אדם קרוב לביתנו היא חשובה. רבים מהנופשים מעבירים את מפתח הבית לאדם קרוב אליהם אשר מגיע מידי יום, רצוי אף בשעות החושך, וזאת בכדי לבדוק שהכל כשורה בבית. לא פעם יגלה זה המבקר בבית על ניסיון פריצה שלא צלח וכך יוכל לדווח במהרה למשטרה וזו תוכל לבחון הדבר בסמוך לזמן הפריצה.

הגעת קרובים לביתנו משדרת אף מסר לסביבה שבעצם יש מי שגר בבית גם בזמן החופשה או שיש למגיע אדם לבדוק הבית בזמנים לא חופפים. עצם הידיעה שלאותו הבית מגיע אדם מידי כמה שעות יש ויכולה להרתיע כאלו שתכננו לפרוץ לדירה בזמן חופשתם של בעליה.

אבטוח נכון של מפתחות, כסף וחפצים יקרי ערך

לא פעם הפורצים לבתים ערכו תצפיות ואף מגיעים עם מידע מוקדם איפה מונחים מפתחות הרכבים, חפצים יקרי ערך וכסף מזומן רב. ידע מקדים זה מאפשר לפורצים להיות נוכחים באותו הבית למשך מספר מועט של דקות או שניות, לאסוף את שתכננו ולצאת מהמקום בהרף עין ממש.

המידע המוקדם שמגיע לאותם פורצים קורה בדרכים מתוחכמות. קיימים מקרים בעבר בהם אנשי שירות ומקצוע המגיעים לבתים שהוזמנו אליהם בוחנים את החלל. מהם נקודות התורפה, היכן נמצאים מפתחות הרכבים, האם קיימת כספת ואם כן מאיזה סוג. בנוסף לכך מתרחשת כביכול שיחת חולין עם בעל הבית ובה האחרון חושף מידע חיוני שבעצם משמש פורצים. את המידע שנאסף מעבירים אותם אנשי שירות ומקצוע לגורמים עבריינים אשר ממתינים להזדמנות להגיע ולפרוץ לאותו הבית.

אנו ממליצים לאבטח באופן רציני את המפתחות שלכם, את החפצים יקרי הערך, את הכסף המזומן וכן מסמכים קריטיים עבורכם באופן שלא יאפשר לפורצים הנ"ל לנצל נקודות תורפה ולהערים עליכם בהיותכם שוהים בחו"ל.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן