ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת חפצים יקרי ערך

לאורך השנים אנשים פרטיים ו/או גופים מוסדיים צוברים רכוש בערך בלתי מבוטל שחלקו מאופיין לעיתים בחפצים נדירים ויקרי ערך. שמירה ואבטחה על אותם חפצים חשוב שתיעשה באופן הדוק ובטוח יותר מיתר רכושנו.

כיום, קיימות מספר אפשרויות לדאוג לאבטחה מרבית של חפצי ערך יקרים. לא פעם מדובר בחפצים אשר שווים מיליונים ושמירה עליהם מהווה בעצם שמירה על הונו של אדם והמשך קיומו הפיננסי. חפצי ערך יקרים ונדירים הופכים, לא פעם, לחפצים שלא מעט בעלי עניין עברייני ירצו לשים עליהם יד ולבטח לא באופן חוקי ו/או במסגרת רכישה מסודרת. חברות אבטחה, בנקים, חברות לייצור כספות ושינוע מציעות כיום מספר לא מבוטל של אפשרויות בכדי להעניק לאותם אנשים אבטחה מרבית של חפציהם:

אבטחת חפצים יקרי ערך

פזרו את החפצים במספר מקומות

לאלו אשר צברו ומחזיקים אצלם מספר רב של חפצים יקרי ערך ההמלצה היא בשמירה שלהם במספר מקומות. ריכוז כל החפצים במקום אחד יכול בעצם לגרום למצב בו כל החפצים ייגנבו. ביזור חפצי הערך במספר מקומות (בנקים, כספות וכו') מבטיח שגם אם קרה ואחד המקומות נפרץ עדיין לא נגנבו שאר חפצי הערך, מה שכמובן מותיר את הבעלים עם שאר חפציו. ברוב המקרים ההמלצה היא לפזר את החפצים במספר מקומות אחסון מאובטחים כשבכל מקום השווי הכולל של החפצים שווה ערך לחפצים בנקודות האבטחה האחרות.

התירו גישה לכמה שפחות אנשים

אבטחת החפצים שלנו צריכה כאמור להיעשות באופן חכם ומאוזן. מעבר לכך עלינו לדעת ולהכיר בכל רגע נתון מי הם האנשים להם גישה לאותם חפצים, בין אם מדובר בני משפחה ואנשים הקרובים לנו ולבטח אנשי המקצוע והמאבטחים במסגרות בהם החפצים מאובטחים. עצם ידיעת מחזיק החפצים מי הם מורשי הגישה, מעבירה מסר ברור של שליטה בנעשה וגם מאפשרת במקרה של גניבה או העלמות לחקור ולתשאל את אותם בעלי גישה.

הקפידו על תחזוקת החפצים

חלק עיקרי בשימור שווי וערך החפצים ואף חיזוק והעלאת שוויים לאורך השנים תלוי תלות משמעותית בתחזוקתם. ניתן לכלול מספר רב של חפצים יקרי ערך שיש כמובן להשקיע בהם תחזוקה מידי זמן. ניתן למנות חפצים דוגמת כלי כסף וזהב ככאלו הזקוקים לאחסון ראוי ותחזוקה, וכמו כן רהיטים, תמונות, אוספים ייחודיים, מזכרות, חפצי נוי, מסמכים, כסף מזומן ועוד.

קיימות בשוק חברות רבות המתמחות, כל אחת בסוגה אחרת, בצורה רחבה ומקצועית באופן שימור ותחזוקת חפצים בעל ערך יקר. הדבר כולל אלמנטים הנוגעים לטמפרטורת המחסן או הכספת, מערכות אוורור, תאריכי ניקוי ושימור ועוד. חברות אלו מבטיחות לא רק שימור אותם חפצים אלא אף חידושם והעלאת שוויים. דבר שבהחלט עשוי להשתלם למי שבחר לאבטח את חפציו.

דאגו לשינוע בטוח

רבים המקרים בהם יש צורך לשנע את אותם חפצים יקרי ערך. הדבר יכול ולקרות למול מעבר דירה, העברת החפצים למקום מאובטח יותר, מכירה של החפצים והעברתם לקונה ועוד.

לשינוע של החפצים תורה שלמה ומורכבת משל עצמה: על החפצים להיות כמובן מאובטחים מרגע הזזתם וקיימים לא פעם מקרים שבעל החפצים מאבטח את העברתם באמצעות צוות אבטחה חמוש. ניתן לראות במדינות אפריקאיות ובדרום אמריקה איך העברה ושינוע של חפצים הופכת למבצע צבאי ממש שבו לוקחים חלק אנשי אבטחה רבים, אולם גם במדינות מפותחות הנוהג הזה הולך וצובר צורך מעשי עם ריבוי האתגרים החיצוניים.

שוק ההובלות והשינוע מכיר את הערך והחשיבות בהעברה של חפצים באופן ראוי ללא כל תקלות. בטרם מועד ההעברה יש לדאוג לאנשי מקצוע ראויים להם הניסיון בהעברה של חפצים אלו. לא פעם נדרש אף לרפד את החפצים בחומרים סופגי מהלומות ולדאוג לקשירתם ואריזתם בעת המעבר.

ביטוח החפצים

מעבר לערך הסנטימנטלי של אותם חפצים ומה שביכולתם לייצג עבורנו, חשוב להכיר בעובדה שמדובר בחפצים שמהווים חלק עיקרי ומשמעותי מהונו של אדם. לשם כך מומלץ להפעיל ביטוח אקטיבי עבור אותם חפצים למול מספר רב של גורמים שיכולים לגרום לנזקים, בין אם מדובר בגניבת החפצים ועד השחתה והרס שלהם מסיבות כגון מזג אוויר קיצוני או תקלה במבנה והחלל בו אוכסנו.

אבטחה מקצועית של חברת אבטחה

מספר חברות אבטחה, ובהן ארקס אבטחה, מעניקות שירות ייחודי של אבטחת חפצים יקרי ערך. מדובר במיומנות של מאבטחים ייעודיים, אשר מופקדים על הרכוש הדרוש שמירה באבטחה הדוקה ורצופה ככל הנדרש, כמו כן אנו מבצעים ליווי בטחוני בעת שינוע מושא האבטחה ממקום למקום. כמובן שהחברה מעניקה ייעוץ בטחוני פרטני לגופים מוסדיים או פרטים אשר מעוניינים לדאוג לאבטחת ציוד וחפצים בעל ערך רב עבורם.

זקוקים לייעוץ / אבטחה בפועל של חפצים יקרי ערך? אל תהססו לפנות אלינו – ונשמח לשרת אתכם נאמנה.

עוד על אבטחת ציוד יקר – קראו כאן.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן