ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

5 טיפים לאבטחה יעילה בטיולים

עבור ישראלים רבים, ארץ ישראל היא כר פורה למסלולי טיול ייחודיים ויוצאי דופן. בין אם מדובר ברצון בטיול בנוף ירוק ובין אם בטיול במדבר צחיח ישראל היא מקור לאטרקציות אלה. כידוע, בעיקר עבור טיולים מאורגנים בקבוצות – ישנו הצורך באבטחה יעילה. זו נועדה לשמור על שלומם ובטיחותם של כלל המטיילים בסביבה לא מוכרת, שלעיתים יכולה להיות מועדת לפורענות.

חברות אבטחה רואות חשיבות רבה בהתאמת האבטחה לאופי הטיול. לפני כל טיול עוסקות אותן חברות בלימוד מסלול הטיול, מאפייני המטיילים וזאת תוך הסתמכות על הניסיון הרב שצברו באבטחת טיולים בישראל ואף ברחבי העולם.

ניגע להלן בחמישה טיפים ודגשים שיש לקחת בחשבון בכל הנוגע לביסוס ויישום של אבטחה יעילה בטיולים:

כושר גופני גבוה

חברות אבטחה מכירות בעובדה שבחירת המאבטחים לטיולים חייבת לכלול את נושא הכושר הגופני. לא פעם, מסלולי הטיול של קבוצות בישראל מהווים אתגר גופני לא פשוט, כזה הדורש כושר גופני גבוה. שיבוץ מאבטחים בעלי כושר גופני ירוד באבטחת טיולים אינה יכולה להתקיים וזאת למול הסכנה שמאבטחים אלה עלולים להפוך לנטל ולבטח לא יוכלו למלא תפקידם כראוי בזמן הטיול.

כיום, חברות אבטחה רבות רואות את נושא הכושר הגופני כהיבט חשוב שעל המאבטחים להכיר ולעמוד בו. מאבטחים רבים נדרשים לעמוד במבדקים רבים בכל תקופת זמן, חלקם זוכים לקבל מינוי לחדר כושר ואף להתאמן באופן מרוכז כיחידה וזאת בכדי שיוכלו לעמוד לרשות מקום עבודתם כמאבטחים באותם טיולים.

אבטחת טיולים -טיפים

לשמור על קשר

חלק מהביטחון המוענק למטיילים ואף למאבטחים עצמם נוגע לעובדה שביכולתם בכל רגע נתון לשמור על קשר בינם לבין עצמם ואף עם כוחות ההצלה הנמצאים בכוננות. על מנת לאפשר קשר רציף בין המאבטחים ובין כוחות ההצלה חשוב לאבזר את המאבטחים בציוד מתאים.

חברות אבטחה מכירות בעובדה ששימוש באמצעים טכנולוגיים דוגמת GPS, שימוש בטלפונים ניידים בעלי קליטה גבוהה ושימוש במערכת קשר פנימית הם חיוניים לאבטחת טיולים. לא פעם אלו אפשרו לטפל באירוע אבטחה באופן יעיל ומהיר שמנע באותו אירוע להסלים.

הכינותי מראש לטיול

מסלולי הטיול אליהם משובצים מאבטחי טיולים ידועים מראש ברוב המקרים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שעבור המאבטחים מתאפשר, עד לטיול אותו אליו הם שובצו, להכיר את המסלול אותו הם יעברו, להכיר את אופי המטיילים, גודל הקבוצה, נקודות תורפה במתווה המסלול, לימוד הטופוגרפיה, תנאי האקלים, מזג האוויר ועוד.

לימוד מקדים של המסלול ומאפייניו הרבים מאפשר למאבטחים להכין עצמם ואת המטיילים מראש לסכנות הצפויות להם. הכרת הסכנות וההערכות להן לבטח מהווה גורם שבכוחו למנוע ולצמצם פגיעות בגוף ובנפש.

כיסוי וביגוד

לכל משימת אבטחה, כאמור, מאפיינים משלה. חלק מההערכות הנכונה של המאבטחים נוגעת כמובן ללבוש של המאבטחים. רוב הטיולים בטבע בהם נדרשת אבטחה מתרחשים בקיץ. אם אתם מתכוונים לאבטח טיול בחודשי הקיץ, בעונה זו על מאבטחי טיולים להתארגן בהתאם בביגוד הכולל מכנס ארוך, נעליים סגורות, חולצות דקות – קצרות וארוכות מנדפות ריח זיעה ובצבע ייחודי ובולט בשטח. חשוב כמובן לדאוג לכובע שיגן על המאבטחים מקדימה (אזור הפדחת והעיניים) ואף מאחור (אזור העורף והכתפיים). מעבר לכך, על אף החום הכבד בקיץ על המאבטחים להכיר בעובדה שבשעות הליל הטמפרטורות צונחות ויש לדאוג גם לביגוד חם לשעות אלו.

לטיולים בימי החורף על המאבטחים להתארגן בהתאם. לדאוג ללבוש חם אך גמיש מספיק ורצוי דוחה מים, לדאוג לחליפות גשם ובגדים חמים להחלפה.

כלי נשק נשלפים וקלים לנשיאה

המגוון הרב בשוק כלי הנשק האישיים מאפשר לחברות האבטחה לשבץ למאבטחי הטיולים את כלי הנשק הנוחים והיעילים ביותר. שימוש בכלי נשק מסורבלים וכבדים אינו רצוי והוא כמובן עלול להכביד ולהקשות על המאבטחים. ברוב המקרים ההעדפה תהיה לשימוש באקדחים אותם ניתן לתלות בצורה נוחה על מכנסי העבודה של המאבטחים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן