ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת אתרי בנייה

שירות מקצועי 24/7 של אבטחת אתרי בנייה

על פניו עושה רושם כי אתר בנייה אינו דורש שמירה מיוחדת עליו. מה כבר יכול לקרות במקום שרק נבנה? בפועל, הרבה יכול לקרות ומנהלי עבודה רבים, יזמים וקבלנים מזמינים את שירותיהם של חברות אבטחה כדי להשגיח על אתרי בנייה. ארקס אבטחה מספקת שירותי אבטחת אתרי בנייה מזה שנים רבות בכל רחבי הארץ תוך ביצוע בקרת איכות שוטפת וזמינות של 24/7 בפריסת מאבטחים רחבה.

הצורך באבטחת אתרי הבניה

חברות בנייה רבות, או קבלנים פרטיים שטעמו על בשרם נסיונות של השחתה, גניבת מכשירים כבדים ופלישה למבנה, גם אם הוא בנוי רק חלקית, הבינו כי ללא אבטחה צמודה של אתר הבנייה, יכולים להגרם נזקים משמעותיים לאתר, ועם השלכות כלכליות רחבות היקף. אבטחת אתרי בנייה נועדה לתת שקט נפשי לאותן חברות בנייה ולהבטיח בנייה מסודרת, לפי לוחות הזמנים שנקבעו וללא עיכובים מיותרים וללא כל צורך להתמודד עם סדרת תרחישים לא רצויים.

זיהוי וטיפול בנקודות התורפה במנגנון האבטחה של אתר בנייה הוא חיוני לשמירה על הנכסים ולהבטחת בטיחות העובדים.

אתר בנייה הוא שטח בו מתבצעת עבודת בנייה, שיכולה להיות של בניין או בית, המשמש למגורים או למשרדים וכיוב'. מאחר ובנייה היא תהליך שאורך כמה חודשים, תרחישים רבים יכולים לקרות באתר אם לא יהיה מאובטח ושמור. ראשית ישנה סכנה של וונדליזם והשחתת האתר. בנוסף, פעמים רבות נותרים באתר כלי עבודה כבדים, חומרי עבודה שונים והם בחזקת פרצה קוראת לגנב. פורצים וגנבים ימצאו דרכים לגנוב כל דבר, גם אם מדובר בציוד כבד במיוחד. מאחר והיו דברים מעולם, חברות בנייה לא לוקחות את הסיכון, ובצדק.

אחת מנקודות התורפה העיקריות באבטחת אתרי בנייה מצויה לרוב בהגנות ההיקפיות. גדרות נמוכות מדי, פערים בגידור ונקודות כניסה לא מאובטחות מספיק יכולים לספק גישה נוחה לפולשים. גם היעדר או פריסה לא מספקת של מחסומים למניעת גישה לכלי רכב לצורך גניבה או פשיטה חושפת את אתר הבנייה לסיכונים נוספים.

גם תאורה לא מספקת יכולה להיות בעיה משמעותית, מה שהופך חלקים באתר הבנייה למושכים לפעילויות פליליות בחסות החשיכה. תאורה נכונה משמשת גם כגורם מרתיע וגם כאמצעי לשיפור היעילות של מערכות המעקב שלנו. אזורים חשוכים בתוך האתר עלולים לטשטש את הראות, מה שמקל על פריצות/גניבות שלא יבחינו בהן עד שיהיה מאוחר מדי.

בנוסף על כך, הסתמכות אך ורק על מנעולים פיזיים מיושנים לאבטחת מכונות, כלים ומיכלי אחסון גם כן מאפיינים אתרי בנייה עם בעיות אבטחה. ניתן לבתר, לחתוך או לשבור מנעולים פיזיים, ובכך לפרוץ את הגישה לנכסים יקרי ערך באתר. ההסתמכות הזו על מנעולים מיושנים לא מצליחה לספק התראות למוקד האבטחה או לבעלים של אתר הבנייה, ובכך מותיר פער מיותר בכשירות האבטחה.

בנושא מצלמות אבטחה באתר הבניה: בעוד שמצלמות מעקב הן אבן יסוד בשיטות אבטחה מודרניות, היעילות של המצלמות נפגעת לעתים קרובות על ידי מיקום לקוי, כיסוי לא הולם ופלט וידאו באיכות נמוכה. מצלמות שאינן מכסות את כל הזוויות או שמתכלות בקלות לא באמת עושות את העבודה.

תופעה מטרידה נוספת היא פולשים למבנה שהולך נבנה. עובדים זרים, נרקומנים וחסרי בית מגיעים לאתר ומתמקמים בו. זוהי בעיה של ממש, ויש לנוע אותה עוד טרם יעלה הצורך לפינוי בכוח.

גם המרכיב האנושי של האבטחה, במיוחד ההכשרה והנוכחות של המאבטחים, יכולים להיות נקודת תורפה אם הם לא מנוהלים כראוי. צוותי אבטחה שאינם מאוישים, לא מאומנים מספיק או חסרי היכרות עם האתגרים הספציפיים של אתרי בנייה עשויים שלא להרתיע, או לא להגיב ביעילות לתרחישי אבטחה.

אבטחת אתרי בנייה נועדה למנוע את כל התרחישים הללו ולהבטיח בנייה רציפה, בהתאם לתוכנית העבודה – ולמנוע לחלוטין אירועים של גניבה/וונדליזם/פשיטות באתר הבנייה המאובטח.

איך שומרים על אתר בנייה?

אבטחת אתרי בנייה נעשית במשך כל הזמן בו מתבצעת הבנייה, כולל בשעות הלילה וסופי שבוע, זמנים בהם אין איש באתר ולא מתקיימת כל עבודה. השמירה על האתר היא מקיפה, יסודית ורחבה אבטחת אתרי בניה ומתנהלת על יד מאבטחים מוסמכים ובעלי נסיון באבטחת אתרים, 24/7. צוות המאבטחים מורכב מיוצאי יחידות מובחרות, עם נסיון צבאי ומקצועי עשיר ורחב, חמושים, מצוידים באמצעים וכלים טכנולוגיים מתקדמים המסייעים להם בפיקוח על המתרחש, ניטור ומעקב. המאבטחים פועלים בשיתוף עם מוקד החברה, המאתר קריאות או התראות ומספק גם גיבוי במקרה הצורך.

המאבטחים בחברת האבטחה מבצעים סיור באתר, בודקים את השטח, מצוידים במכשירי קשר ובמערכות תצפית מתקדמות. הם מבטיחים את השקט הנפשי, ומונעים שלל תרחישים, ביניהם גם נזק שעלול להגרם באתר, בעקבות שריפה למשל, וכדומה.

  • בסוף שנת 2023, קבע בית המשפט כי אין רשות לאדם פרטי, שאינו מאבטח מקצועי, לבצע את מלאכת האבטחה באתר בנייה משיקולי ביטחון ורישיונות מתאימים. פועל יוצא מכך הוא כי חברות אבטחה הן הפתרון האידאלי והמוסמך ביותר למתן שירותי אבטחה כחוק באתרי בנייה.

שירות ארקס אבטחה לאבטחת אתרי בנייה בכל רחבי הארץ

ארקס מספקת את המאבטחים המיומנים והמקצועיים ביותר, עם רישיון להפעלת חברת אבטחה ושמירה, בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל ועם מאבטחים שכולם בעלי תעודת יושר ובעיקר בעלי ניסיון ומיומנויות רבות, בין היתר באבטחה מקצועית של אתרי בנייה וסביבתם.

על רצף השנים אנו מתנסים בשמירה על עשרות רבות של אתרי בנייה בכל רחבי מדינת ישראל. באם הנכם זקוקים לשמירה על אתר בנייה בכל מקום, 24 שעות ביממה – אל תהססו לפנות אלינו, ונבנה עבורכם את תיק האבטחה המתאים ביותר עבור המשימה.

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן