ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה במגרשי כדורגל

כל אוהד כדורגל שמגיע לצפות במשחק במגרש כדורגל, נתקל  יותר מפעם אחת, בתרחיש ידוע של רוחות מתלהמות, אדרנלין טהור שרץ בדם וסערת יצרים שיוצאת מכלל פרופורציה והופכת לקטטה המונית בסדר גודל כזה או אחר.  למעשה לא צריך להיות אוהד מושבע כדי לשמוע על מקרים שנגמרו באסון, בארץ ובעולם, והתקשורת סוקרת מקרים אלו בהרחבה. בישראל הפכו הפרות הסדר במגרשים לתופעה מדאיגה ולאחרונה נרשמו מספר אירועים קשים במיוחד במהלך המשחקים.

בעיטת פתיחה

לא צריך להרחיק עד אנגליה, גרמניה או אירלנד כדי להזדעזע ממקרי אלימות קשים במגרשי הכדורגל. בישראל, לא רק שקיימת אלימות במגרשים, היא רק הולכת ומחריפה, כשהרוחות גועשות ותגובות האוהדים יוצאות מכלל פרופורציה. קטטות, יידוי אבנים וחפצים, השחתת רכוש ועוד, הם רק חלק מהוויית הכדורגל הישראלי, שהופכת למדאיגה במימדיה. רק לאחרונה שמענו על אירועים קשים במיוחד בזירת הכדורגל הישראלית, והנושא מדיר שינה מאוהדי הכדורגל, מארגני האירוע והקבוצות השונות. בחלק מהמקרים אפילו הופסק המשחק למשך דקות אבטחה במגרשי כדורגל ארוכות ולמקום הוזעקו שוטרים. דוגמאות על קצה המזלג של לימות במגרשים רק מהשנתיים האחרונות, הן מוט ברזל שהושלך בדרבי החיפאי וכמעט פגע במאמן קבוצת מכבי חיפה, רימון גז שהושלך על ידי אוהד הפועל ב"ש במשחק נגד מכבי חיפה, אוהדי בית"ר ירושלים שחסמו  את דרכו של השופט במשחק והשחתת רכבו של השופט במשחק בין הפועל פ"ת נגד קרית שמונה.

בשנת 2008 נחקק בישראל חוק איסור אלימות באירועי ספורט. מטרת חוק זה היתה לבטל את נוכחות המשטרה באירועי ספורט ולהחליף אותה בחברות אזרחיות פרטיות, כגון חברות אבטחה, מנהלים וסדרנים. החל משנת 2010, אז נכנס החוק לכדי יישום, צמצמה המשטרה את נוכחותה בהדרגה ממגרשי הספורט, ובמקביל הועברה האחריות לשמירה על שלומם של השחקנים והצופים לידיים פרטיות.

אז איפה בעצם הבעיה?

אין משטרה

הבעיה העיקרית עם צמצום השיטור באירועי ספורט והעברתם לידיים אזרחיות היא מידת השליטה של אותם גורמים פרטיים בהשלטת סדר במגרשי הכדורגל. כדי שזה יעבוד, נדרשים שירותים של חברת אבטחה מובילה, מיומנת ומקצועית ביותר. משחקי כדורגל רבים חוו אלימות והתפרעויות קשות רק בגלל שבעוד שהמשטרה צמצמה נוכחות, החברות שקיבלו לידיהן את התפקיד לא גילו מיומנויות מקצועיות מרשימות שיסייעו בהשלטת הסדר במגרשים. לא רק זאת, מספר המאבטחים והסדרנים לא עמד בקנה אחד עם כמות האוהדים שהגיעה למגרש.

הפיתרון – חברת אבטחה שחיה ונושמת אירועי ספורט

הדרך היחידה להשליט סדר ולהבטיח את שלומם של כל הנוכחים במגרשים בעת משחקי כדורגל היא לוודא כי חברת האבטחה הלוקחת על עצמה את האחריות הזו מידי המשטרה, תהיה מקצועית, מנוסה בהפרות סדר וגילויי אלימות במגרשים, ועם רקורד מרשים בתחום.

מה נדרש מחברת האבטחה כדי שזה יעבוד? ניהול ואבטחה של אירוע ספורט דורש מיומנויות פנומנליות. לא פחות. מדובר על צוות אנושי מיומן שמצוי במגרש לאורך כל המשחק, מזהה הסתמנויות של התלהמות רוחות והפרות סדר, ובעל יכולת למנוע אותן מבעוד מועד או להשליט סדר במהירות במידה והדברים החלו לצאת מכלל שליטה. ניהול אבטחה נכון מתחיל למעשה כבר בכניסה למגרש, עם הצבת סדרנים מיומנים וערניים למתרחש, מנהלי עבודה ומאבטחים מגבים למקרה הצורך. על אף צמצום נוכחות המשטרה במגרשים, על חברת האבטחה לעבוד בשיתוף פעולה מלא עימה, בתיאום ציפיות ולפי הנחיותיה הברורות של משטרת ישראל. על כתפיהם של מאבטחי חברות האבטחה מונחת אחריות עצומה להבטיח את שלומם של כל באי המגרש באשר הם, ולמנוע כל הפרת סדר, בכל סדר גודל שהוא. כל הנתונים הללו יוכלו להתקיים רק אם תירשם נוכחות מסיבית של מאבטחים, סדרנים ומנהלים במשחק, במיוחד בכאלו המזוהים כרגישים או בעייתיים במיוחד, ואשר עברו הכשרה מיוחדת באבטחת אירועי ספורט.

על מנת שגילויי אלימות קשה, כפי שקרה בעימות האלים בין אוהדי קבוצת כפר קאסם לבין אוהדי קרית גת, או האירוע הקשה בליגה א', בו פרצה קטטה משולבת במכות נמרצות בין אוהדי בית שאן לבין אוהדי דליית אל כרמל, ועל מנת שמשחק כדורגל יהפוך להיות מהנה ובטוח לכל המגיעים לצפות בו ולשחקנים עצמם, נדרשת נוכחות מקצועית של חברת אבטחה, שתוכיח את עצמה בכל תרחיש במגרש ותהווה גורם מרתיע,

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן