ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת מוסדות חינוך – שומרים על הילדים שלנו

חברת ארקס אבטחה מספקת אבטחה מקצועית שוטפת עבור מוסדות חינוך בכל רחבי הארץ – בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובעזרת שילוב של כוח אדם מיומן וציוד מותאם. אנו עובדים מול מגוון מוסדות חינוך ובפרט בתי ספר יסודיים, בתי ספר תיכוניים, גני ילדים, מכללות, בתי מדרש, מתנ"סים – ועוד.

בשנת 1974 אירע פיגוע מחריד בבית הספר "נתיב מאיר" במעלות, במהלכו נהרגו 27 תלמידים ועוד מספר אנשי סגל. הטבח הנורא שהתרחש הביא את צה"ל לגבש נהלים חדשים וגם במשטרת ישראל הוקמה בעקבות הפיגוע יחידה מיוחדת, שתפעל במצבים של חטיפה ואחזקת בני ערובה- הימ"מ. עוד כוח שהוקם בעקבות האסון היה המשמר האזרחי, שתפקידו לתת לאזרחים הכשרה וכלים בסיוע בביטחון הפנים. החשיבות בשמירה על מוסדות חינוך היא עצומה וכיום מונחת האחריות הזו על כתפיהן של חברות אבטחה.

חברת אבטחה למוסדות חינוך – אחריות אבסולוטית לביטחון ילדינו

ילדים הם עקב האכילס של כל אדם במדינה, אולי גם בעולם כולו. הורים רבים שולחים מדי יום את ילדיהם למוסדות החינוך השונים, בידיעה כי הם מצויים בידיים טובות ויש מי ששומר עליהם. הנהלים החדשים והפקת הלקחים בעקבות הפיגוע במעלות משנת 74' הוביל למסקנה חד משמעית- מוסדות חינוך מחויבים להבטיח שמירה עליהם, כל זמן בו שוהים תלמידים במבנה.

אבטחת מוסדות חינוך

חברות אבטחה אינן מקלות ראש באבטחת מוסדות חינוך. מדובר באחריות רבה מאד והאבטחה הנדרשת מהמאבטחים היא ברמה גבוהה. מאבטח בבתי ספר הוא בעל רשיון לשאת נשק. במהלך המשמרת נדרש המאבטח להפגין ערנות ודריכות מרובים, במיוחד בשעות בהן מתרכזים תלמידים ואנשי סגל רבים בפתחי בית הספר- בבוקר, עם תחילת הלימודים ובצהריים, עם סיומם. נהלי השמירה במוסדות חינוך בישראל נקבעים באופן ממוסד ע"פ חוזר מנכ”ל משרד החינוך וכן הנחיות אגף הביטחון האמון על כך.

עיקרי תפקיד המאבטח במוסד חינוכי

מאבטח במוסד חינוכי בישראל צריך לשמור על בטיחות כללית של התלמידים, המורים ושאר אנשי הצוות בבית הספר או בגן המוגן על ידו. הוא הכתובת לכל תלונה בעלת אופי בטיחותי/בטחוני שמועלת בשטח המוסד, אחראי לתת מענה לכל חשש או מפגע שהוא מזהה או שמדווח לו על ידי צד ג'. הוא מחויב להגן על באי המוסד החינוכי מפני איומים ביטחוניים חבלניים (פח"ע) ולפעול בשיתוף פעולה הן עם הנהלת המוסד והן עם צוות הסיור שלו ועם משטרת ישראל. המאבטח גם אמון על נושא כניסת אנשים חשודים לשטח המאובטח והגנה על מורים ותלמידים מפני מקרים פליליים בשטח (תגרות, קטטות, כניסת גורמים עברייניים לשטח המאובטח ועוד).

ככלל, מאבטח במוסד חינוך שמסונף מטעם חברת אבטחה כשיר לעבוד במוסד חינוכי מורשה לאחר סיום מוצלח של הכשרה מיוחדת למאבטחי מוסדות חינוך בת שבוע מרוכז. מדובר בקורס רשמי מוכר ממשטרת ישראל (כולל דרישה לתעודת יושר, אישור פסיכולוגי ועוד). הקורס כולל גם אימוני מטווחים, ריענונים שמתרחשים מספר פעמים בשנה ומבדקים שוטפים למאבטחים. אנו מבצעים באופן יזום ביקורות פתע למאבטחי בתי הספר והגנים תחת אחריותנו ובודקים תפקוד הולם שלהם על רצף זמן. לעיתים קרובות, תחת אחריות המאבטח גם ניהול אירועים מרוכזים ומרובי משתתפים כגון טקסים הנערכים בחגים/ימי זיכרון, מסיבות וכדומה.

לצורך אבטחה של מוסדות חינוך אנו בארקס עושים שימוש במערכות טכנולוגיות שמשולבות במערך האבטחה הכולל וצמודות למאבטחינו, הכוללות מצלמות אנליטיקה, צוות סיור, התראות למוקד אבטחה בזמן אמת – ואמצעי פיקוח נוספים. 

על המאבטח להכיר את הדמויות הנכנסות לבית הספר ולנהל רישום של הנכנסים, כאשר רק מבוגרים מורשים רשאים להיכנס. עלי לוודא כי שער הכניסה לבית הספר ננעל לאחר תחילת הלימודים ולבצע סריקה דקדקנית בכל שטח בית הספר, כולל חצרות, אולמות הספוט והמסדרונות. עליו לוודא כי כל דרכי הגישה לבית הספר סגורות כהלכה וללא כל סימנים של פריצה או חפצים חשודים המונחים במקום. זיהוי ואיתור חפצים חשודים דורש מיומנות של ממש, מאחר ובבית הספר מצויים תלמידים רבים, ולכולם תיקים אישיים וחפצים שונים.

אבטחת מוסדות חינוך זו עבורנו שליחות

כאמור, חברות האבטחה מתייחסות לאבטחת מוסדות חינוך בכובד ראש! המאבטחים עוברים הכשרה מיוחדת, בהתאם לאופי התפקיד, הכוללת מטווח ירי, אימוני קרב מגע והדרכה הכוללת התמודדות עם תרחישים שונים. על המאבטח להיות דרוך ולשמור בשבע עיניים על כל תלמיד העוזב את מתחם בית הספר, להכיר את הדמויות המגיעות לאיסוף התלמידים בתום יום הלימודים ולמנוע כל סכנה. התפקיד כולל גם מניעת תרחישים בתוך בית הספר, כמו תגרות בין תלמידים, נסיון יציאה של תלמידים ללא רשות משטח בית הספר ושמירה על המבנה עצמו.

הלקחים שהפיקה מדינת ישראל בעקבות אסון מעלות היו רבים. יחד עם זאת היה ברור כי משטרת ישראל לא תוכל להקצות משאבים שיוצבו בכניסה של כל בית ספר או גן בארץ, והסמכות הזו עברה לידיהן של חברות אבטחה פרטיות, הפועלות בהתאם לנהלים ולתקנים של משטרת ישראל. חלק מההדרכות שעוברים מאבטחים במוסדות חינוך מתקיימים על ידי קצינים ומדריכים מהמשטרה.

בארקס אבטחה רואים באבטחת מוסדות חינוך כשליחות. הגנה על ילדים ובני נוער בתחילת חייהם הבוגרים הינה משימה ראשונה במעלה, וככזו אנו מקצים את המשאבים המתאימים לה, הן מבחינת כוח האדם – כמותו ואיכותו, והן מבחינת העזרים הנלווים – אמצעי עזר אלקטרוניים, רכבים, שירותי מוקד מבוקרים, תגבורים בעיתות היערכות בטחונית, שיתוף פעולה עם משטרת ישראל – ועוד. ברבות השנים נצבר בחברתנו ניסיון רב ומיומנות בסוגי הפעילות הנ"ל ואנו ממשיכים במאמצים להתקדם ולהשתפר בעקביות.

זקוקים לשירותי אבטחה במוסד חינוכי בישראל? פנו אלינו בכל עת ונספק לכם את כל המידע והפרטים על מנת להתאים לכם את השירות המקצועי ביותר עבורכם.

שאלות נפוצות

מוסדות חינוך בישראל מתמודדים עם מגוון אתגרים ביטחוניים, לרבות גניבה, ונדליזם, בריונות, התקפות סייבר ואף פעולות טרור. מוסדות אלה חייבים ליישם אמצעי אבטחה יעילים כדי להגן על התלמידים, הצוות והמתקנים שלהם.

על ידי מאבטחים מקצועיים, הטמעת מצלמות אבטחה, מערכות כניסה מאובטחות ומערכות בקרת כניסה. סיורים סדירים על ידי אנשי אבטחה ניידים, כמו גם עבודה עם רשויות אכיפת החוק המקומיות, יכולים גם לעזור להרתיע גניבות וונדליזם. 

מאבטחים ממלאים תפקיד מכריע באבטחת מוסדות חינוך על ידי ניהול מעקבים בתוך בית הספר או הגן, תגובה לאירועי אבטחה ועבודה עם רשויות אכיפת החוק המקומיות כדי להבטיח את שלומם של התלמידים, הצוות והמתקנים.

ניתן לבצע זאת באמצעות תכנית חירום מקיפה. תכנית זו צריכה לכלול נהלי פינוי, מערכות תקשורת חירום ותרגילי חירום קבועים. מוסדות יכולים גם לשקול השקעה בטכנולוגיות תגובה לשעת חירום כגון לחצני מצוקה, התראות אוטומטיות ומערכות ניטור בזמן אמת. בנוסף, הכשרה קבועה לצוות ולתלמידים כיצד להגיב למצבי חירום יכולה לסייע להבטיח את שלומם של כל מי שנמצא בבניין.

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן