ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

סלקטורים

מערך האבטחה במקומות בילוי ומועדונים הומי אדם כולל בתוכו את המאבטחים שחובשים את כובע הסלקטור. מדובר בתפקיד ייחודי שבו על המאבטח לנסות לאתר ולסמן את פוטנציאל המבלים שעלול להצית מקרים בעייתיים ולדעת למנוע אותם מראש וזאת בנוסף להיותו חלק ממערך האבטחה במקום.

הצורך במניעת הפרות סדר

סופי השבוע בישראל גדושים באירועים רבים בשעות היום ובמיוחד בשעות הליל. מקומות הבילוי עבור צעירים מושכים אליהם מבלים רבים שכל רצונם להשתחרר בתלאות השבוע – לפגוש חברים, לרקוד וליהנות ולשוב הביתה בשלום. עבור מבלים אחרים מהווים מקומות אלו כר נוח להתפרעות וביצוע פעולות אלימות גם בחסות האלכוהול.

חברות אבטחה, ובהן ארקס, מכירות במורכבות ובאתגרים העומדים לפתחם במקומות הבילוי הליליים. צוותי האבטחה שלנו הנם בעל ניסיון רחב ביכולת לבנות מערך אבטחה יעיל והיקפי בכל מקום בילוי אליו הוא נדרש וזאת תוך בחינת הנתונים בשטח, מגודל החלל, כמות המבלים, אופי המבלים וטווח הגילאים, נקודות התורפה במקום, שימוש בעזרים טכנולוגיים הקיימים במקום ועוד.

תפקיד חשוב לסלקטור במניעת אלימות ו-ונדליזם

חלק קריטי ממערך האבטחה הוא הכניסה למקום הבילוי – שם לרוב נערך המגע הראשוני הבלתי אמצעי בין המבלים למערך האבטחה. 

במתחם הכניסה ניתן למצוא לרוב את המאבטחים והמאבטחות שעורכים את הבידוק הגופני לכל מבלה, בין אם בחיפוש ידני הסורק את גופו ובין אם הדבר נעשה גם בעזרת עזרים טכנולוגיים האמורים להדק את האבטחה ולהבטיח ששום מבלה לא מכניס עמו למקום חפצים חדים שיכולים לשמש לתקיפה.

בנוסף למאבטחים בכניסה ממוקמים במקום גם סלקטורים. על פניו השם שניתן לאותם מאבטחים מהווה לכך אינדיקציה לאלו העומדים בפתח ובעצם הם שמחליטים מי ייכנס למתחם הבילוי ואת מי ישיבו פניהם ריקם. 

הדבר כמובן אינו מדויק ותפקידו של הסלקטור מטעם חברת האבטחה הוא לבחון בעין מקצועית מי מהמבלים הממתינים להיכנס למתחם הבילוי מתנהג באופן חשוד אשר עלול להצית מהומה בתוך מתחם הבילוי.

סלקטורים - ארקס אבטחה

לאותם סלקטורים שתפקידם לסמן את המבלים הבעייתיים ישנו ניסיון רב באבטחת אירועים גדולים ומקומות בילוי. רובם הגדול של הסלקטורים יודע מנסיונו והכשרתו לאפיין בצורה ייחודית את סוג המבלה המגיע לפתחו של מקום הבילוי

מהות תפקיד הסלקטורים

באופן מודע ולא מודע בוחנים הסלקטורים מספר רב של מאפיינים וקריטריונים שיכולים לתת להם מיידעים לגבי כל מבלה במקום. בין היתר, בוחנים הסלקטורים במציאת מבלים ותיקים המגיעים למקום ומוכרים מראש כבעייתיים, מבלים אשר מגיעים שתויים, כאלו בעלי שפת גוף עצבנית ודרוכה, אלה המשתמשים באלימות מילולית מחשידה – ועוד.

במקרים בהם הסלקטורים מזהים מבלים, שלגביהם יש הערכה גבוהה לבעיות בהמשך, ישנו נוהל מסודר שמתקיים

בחלק ניכר מהמקרים ההסברים הניתנים לאותם מבלים מספקים אותם והם עוזבים המקום מרצון. הדבר קורה למול האופן הנחוש והלא מתפשר שלצוות האבטחה במקום, המסביר לאותם מבלים מבעוד מועד שלא יוכלו להיכנס למתחם הבילוי. 

חזותם המרתיעה של הסלקטורים והמאבטחים במקום תורמת גם היא ומביאה מבלים רבים לוותר מראש על עימות פיזי ואלים מולם.

יש פעמים והבקשה בראשות הסלקטור וצוות המאבטחים של מבלים לעזוב את מקום הבילוי נתקלת בהתנגדות מצידם. 

אנו מכירים בעובדה שקיימת תחושת כעס ועלבון של אותם מבלים שציפו להיכנס למתחם הבילוי וכעת כשהם מסורבים אותה תחושה מהווה קטליזטור לתגובה אלימה. עם זאת, גם כאן יודע הסלקטור ומהאבטחים לפעול באופן לא מתפשר ולהרחיק את המבלה מהמקום תוך שימוש בכוח פיזי הנדרש ולא מעבר לכך.

שירות הסלקטורים של ארקס אבטחה

הניסיון הרב של הסלקטורים במקומות בילוי אלו הביא רבים ממארגני האירועים ובעלי המקום להיעזר רבות באותם אנשי אבטחה. 

חלק מהפעילויות שנעשות קורות עוד בטרם החל האירוע. כיום ניתן להבחין בהזמנות לאירועים שעל גביהן אזהרה מראש שכל מי שימצא שתוי במקום, יגיע עם חפצים חדים וכו' יורחק ממנו ולא יורשה להיכנס למתחם. יידוע המבלים מראש שמקרים אלו אינם מקובלים מביאה מבלים רבים לוותר על הגעתם למקום הבילוי ובכך מונעת מראש מקרים שהיו עלולים להתפתח.

"ארקס אבטחה" מתמחה שנים רבות במתן שירות של סלקטורים במקומות בילוי ובמועדונים בפריסה כלל ארצית. ניתן לפנות אלינו בערוצי התקשורת השונים באתר וזאת בכדי שתוכלו לקבל שירות מקצועי, הדוק ואמין להשגת ביטחון אופטימאלי ע"י סלקטורים מקצועיים.

שאלות נפוצות

שירות הסלקטורים פועל על ידי מתן כוח אדם מיומן שאחראי על בקרת הגישה לאירוע/מועדון. הסלקטורים עשויים לבדוק תעודות זהות, לחפש בתיקים ובחפצים לאיתור פריטים אסורים, ולאכוף קודי לבוש או כללים אחרים, כמו גם לסנן כניסה למקום בהתאם למדיניות והוראות מנהלי האירוע.

שירות הסלקטור חשוב מכיוון שהוא עוזר לשמור על סביבה בטוחה על ידי שליטה בגישה לאירוע. זה יכול לעזור למנוע מקרי אלימות, גניבות ואיומי אבטחה אחרים. הסלקטור הוא הקו הראשון היעיל כדי להבטיח את קיום האירוע באופן שקט.

שירות סלקטורים יכול לסייע בהגנה על המוניטין של המועדון או האירוע על ידי שמירה על סביבה בטוחה ומוגנת ומניעת איומי אבטחה כגון קטטות, גניבות וונדליזם. זה עוזר ליצור חוויה חיובית ומהנה עבור הלקוחות ומסייע בשמירה על המוניטין של המקום.

בהחלט, ניתן להשתמש בשירות הסלקטור לאירועים פרטיים כמו חתונות או מסיבות מאורגנות כדי לשלוט בגישה אליהן ולשמור על סביבה בטוחה ומוגנת עבור כלל המשתתפים.

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן