ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

בקרת האיכות בחברות אבטחה מובילות

אנחנו רואים בחדשות את ראש הממשלה מוקף בשומרי ראש הצמודים אליו, נתקלים בהם במגרש הכדורגל בזמן משחק או קוראים על סלבריטאי שהגיע לארץ ולצידו מאבטח אחד או שניים. רבים מאיתנו לא יודעים כי חברות אבטחה נוגעות בתחומים רבים יותר מאשר אבטחת אישים או אירועי ספורט ולמעשה, יש לאותן חברות אבטחה נגיעה רחבה מאד בתחומי חיים רבים. אז מה בדיוק הן עושות ומהי בקרת האיכות שהן מבצעות כדי להגן על שלום הציבור?

ממש לא כמו בסרטים

הראייה הרומנטית ביותר של מאבטח היא כנראה של שומר ראש צמוד המגן על אישיות בכרה, שחקן הוליוודי או איש עסקים בעל ממון. את הסצנה מהסרט "שומר ראש" בכיכובם של קווין קוסטנר ו-וויטני יוסטון כולנו זוכרים המושג אבטחה קיבל בעקבות סרט זה נופך אנושי ומרגש.

בפועל, המציאות, שאיננה סרט הוליוודי, היא מורכבת יותר ודרשת פתרונות שיבטיחו שקט ושלווה בתחומי חיים רבים. אז מה עושות חברות אבטחה ובאילו תחומים הן מסייעות ומה התהליך שעובר כל מאבטח בחברה?

  • מיון – תהליך הקבלה לחברת אבטחה מתחיל במיון ראשוני. במיון זה נבדק העבר המקצועי של המועמד, הישגים בצבא או בחיים האזרחיים והתרשמות אישית.
  • סינון – לא כל אחד יכול לעבוד בחברת אבטחה. חברות אבטחה המבקשות להצטיין ולשמור על המוניטין הגבוה שלהם לא יקלטו אל שורותיהן מאבטחים ללא בדיקת עברו וקבלת תעודת יושר מהמשטרה.
  • תכונות מובילות – נבדקות תכונות אופי כמו נאמנות, יושר, דיסקרטיות ודבקות במשימה. תכונות אלו נבדקות בראיון אישי ועל ידי גורמים רלוונטיים בחברה.
  • אימונים –  לאחר הקליטה לחברת האבטחה, עובר כל מאבטח סדרת אימונים ובהתאם לאופי העבודה המיועדת לו. האימונים כוללים אימוני כושר גופני וקרב מגע, אימון בנשק חם, הכולל מטווחים, רענון נהלי פתיחה בירי, מהירות תגובה וכדומה. בחלק מהמקרים נערכים גם מבחני התאמה.
  • הכשרות מיוחדות – חברת אבטחה יסודית דואגת גם להכשרות והדרכות עיוניות, בנוסף לאלו המעשיות. בהדרכות אלו מוכשר המאבטח בסדרה של נושאים, ביניהם זיהוי מצבים ותרחישים חשודים, הפעלת שיקול דעת, היכרות עם נהלי משטרת ישראל, ניהול משברים, ניהול צוותים, עבודה בצוות ועוד. חלק מההדרכות מועברות על ידי משטרת ישראל.

בקרת איכות - חברת אבטחה

 • טכנולוגיה – חברת אבטחה מתקדמת תחזיק גם בצוות טכנולוגי מהשורה הראשונה. צוות זה אמון על התקנת עזרים ואמצעי אבטחה אלקטרוניים או ממוחשבים, פריסת מערך אבטחה ממוחשב ושמירה על תקשורת רציפה עם המאבטחים בשטח.
 • לוגיסטיקה – חברות אבטחה שעוסקות באבטחה מורכבת, כמו למשל אבטחת ישובים או אבטחת אירועי ספורט, מספקות מערך לוגיסטי שלם הכולל לימוד וחקירת המקום או האירוע, זיהוי נקודות בעייתיות וכתיבת תוכנית מקיפה וכוללת לאחר הסקת המסקנות מהתחקיר.
 • הנפקת רישיונות – חברת האבטחה עובדת בתיאום ובשקיפות מלאה עם גורמים כמו המשטרה, המשרד לבטחון פנים, קב"טים בישוב וכדומה. מדובר בחברה מורשית לעסוק באבטחה, כולל שימוש בנשק ובאמצעים נוספים המשמשים להגנה, לפיזור התלהמויות וכדומה.

שירותים מקיפים

לאחר ההכשרה, האימונים והמבחנים, מצוותים המאבטחים לתחומי אבטחה שונים, החל מאבטחת אישים, אבטחה אישית וצמודה המבטיחה שמירה על בטחנה של האישיות המדוברת, דרך אבטחת אירועים בקנה מידה גדול כמו אירועי ספורט, המצריכים מערך אבטחה שלם, אבטחת ישובים המצריכה ניהול מספר צוותים להבטחת שלום הישוב כולו וכלה באבטחת משלחות לחו"ל, אירועים פרטיים ומועדונים. כל תחום הוא שונה ולכל תחום נדרש מאבטח שעבר הכשרות מיוחדות, הדרכות ממוקדות בתחום והיכרות עם התחום המדובר.

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן