ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

מערכות אזעקה לבית ולעסק

המציאות במאה ה-21 מלווה בטכנולוגיה מתקדמת ופיתוחים רבים ומרשימים. יחד עם זאת, זוהי גם מציאות שלמרבה הצער קיים בה גידול ניכר באחוזי הפריצות, הוונדליזם והחדירה לבתי עסק ולבתים פרטיים. האפשרויות העומדות בפנינו הן לחפש אחר אמצעי בטיחות יעילים לשמירה על הנכס, העסק, החפצים יקרי הערך וכאלו בעלי ערך רגשי. אחת הדרכם היעילות לעשות זאת היא באמצעות התקנת מערכות אזעקה לבית ולעסק.

מערכות אזעקה

מערכות אזעקה לבית

רוב בעלי הבתים חוו לפחות פעם אחת בחייהם פריצה לבית, בין כששהו מחוצה לו ובין בזמן ששהו בו. זוהי פעם אחת יותר מדי. אחוזי הפריצות עלים בבתים פרטיים, גם בכאלו בהם מותקנים גדרות וסוגרים בחלונות.

מערכות אזעקה לבית משמשות כדי לזהות כל פעילות חשודה, להתריע עליה ולספק את השקט הנפשי אותו מבקש כל אדם בביתו. מערכות אזעקה לבית קיימות היום במגן רחב ומרשים של דגמים וסוגים. מערכות אלו נחלקות לשתי קבוצות: מערכות אזעקה אלחוטיות ומערכות אזעקה קוויות. כל התקנה של מערכת, מכל סוג שהוא צריכה להתבצע על ידי גורם מקצועי ומוסמך, שיספק גם את האחריות על העבודה וגם את היעוץ המקצועי הנדרש כדי לקבל החלטה בנוגע לסוג המערכת בו אתם מעוניינים.

מערכות אזעקה מורכבות ברובן מרכיבים שונים, כמו לוחות בקרה עם התרעה ישירה לטלפון הנייד על תנועה חשודה. לוחות אלה מצוידים גם במצבר נטען למקרים של הפסקת חשמל. עוד רכיבים במערכות האזעקה הם הקודן, אותו לוח שממוקם בדרך כלל בכניסה לבית, עם מקשים המשמשים להפעלה או לנטרול מערכת האזעקה באמצעות קוד סודי שבחור בעל המערכת. לוח המקשים ניתן היום להשגה גם עם כיתוב בעברית.

מערכות אזעקה לבית עושות שימוש בגלאים. הם אלו שמזהים תנועה או פעילות חשודה בבית, או מחוצה לו.

  • גלאי וילון- כשמו, הוא מותקן על גבי הוילן או חלון הבית, אחד או יותר. גלאי זה פועל באמצעות חיישני קרן אינפרא אדום. כל תנועה המתרחשת מעבר לטווח הקרן היא פעולה חשודה שהגלאי מתריע עליה. גלאים אלו ניתנים להתקנה גם מחוץ לבית, כך שגם בטווחים כמו הכניסה, החצר או הגינה נרשמת כל תנועה חשודה.
  • גלאי מגנט- גלאי זה מותקן ברוב המקרים על גבי תריסים, חלונות או דלתות. הוא ניתן להתקנה ולהסרה בקלות כל תנועה מחוץ לדלת או לחלון מותרעת באמצעות סירנה.
  • גלאי נפח חיצוני- גלאי זה יותקן ברוב המקרים בזווית של תשעים מעלות ובגובה של שני מטרים ומעלה. טווח הראייה שלו הוא של מעל עשרה מטרים והוא מהווה את אחד מהאלמנטים הבסיסיים של מערכת אזעקה לבית.

עוד קיימות מערכות אזעקה שיש בהן מנגנון של סירנה חיצונית היוצרת רעש ומרחיקה את האורחים הבלתי קרואים מהמקום, כמו גם מעוררת את שימת לב השכנים או עוברים ושבים. מיקום הסירנה הוא חיצוני, מה שמחייב ווידוא עמידותה לתנאי מזג אוויר משתנים ולרטיבות.

מערכות אזעקה לעסק

בתי עסק היו למעשה הראשנים לעשות שימוש במערכות אזעקה. לכל בית עסק, משרד או ארגון יש בעיה שמתחילה בכל יום, עם תום יום העבודה- המקום ממתרוקן והופך לחשוף ופגיע, במיוחד אם הוא מצוי באזור מבודד או אזור המיועד לעסקים בלבד, כך שאין תנועת מבקרים בסביבה אחרי שעות העבודה. לא חשוב אם מדובר בחברת הייטק החוששת מגניבת סודות מקצועיים או חנות תכשיטים עם סחורה יקרה במיוחד, כל בעל עסק מבין את חשיבות אלמנט ההרתעה. מערכות אזעקה לעסק עושות בדיוק את הדבר הזה- מרתיעות ומתריעות.

מערכות אזעקה לעסק מותאמות לפי גדול המבנה. אם מדובר בחנות קטנה ניתן להסתפק במערכת אזעקה שמתאימה גם לדירה, בעוד שבמפעלים או ארגונים גדולים, במיוחד כאלו שיש להם יותר מכניסה אחת, מותקנות מערכות אזעקה עם כמה שלוחות ומסיביות יותר.

לרוב מערכות האזעקה יש חיוג אוטומטי למוקדי שמירה שונים, המקבלים התרעה מיידית ברגע שנרשמת תנועה חשודה. וקדים אלו מצויים בכוננות ושולחים מייד סיור למקום כדי לבדוק אם אכן מתרחשת פעילות לא כשרה. פעמים רבות מתקשר גם נציג המוקד לאיש קשר בחברה כדי לוודא שמא מצוי עדיין עובד בחברה. במקביל להתרעה שמקבל המוקד, מקבל גם בעל העסק את אותה ההתרעה למכשיר הסלולרי שלו. אותו המוקד מבצע גם פטרול בשעות מסוימות סביב העסק.

עסקים רבים מתקינים מצלמות אבטחה לעסק בשילוב עם מצלמות אבטחה. באופן זה ניתן לשחזר את פרטי המקרה ולזהות את הדמויות שנכנס למבנה.

ידע, אמינות ומוניטין

התקנת מערכות אזעקה לבית ולעסק דורשות הבנה מקצועית רחבה שכוללת גם ראיית התמונה במלואה. כלומר, לא די בהתקנה נאותה, חשוב להבין קודם לכן את צרכי המקום המדובר, לאפיין אותו נכון ורק אז להחליט על מערכת האזעקה המתאימה לאותו המקום. בית או עסק שיש בו יתר מכניסה אחת, או כניסה דרך חניון, יידרשו למערכת אזעקה מתוחכמת יותר ולמספר גדול יותר של גלאים וחיישנים.

מכירה והתקנה של מערכות אזעקה מתבצעת על ידי גורמים מקצועיים בלבד. המדקדקים, דואגים לקבל גם רשיון לעסוק בכך, ממשרד המשפטים, למשל חברות אבטחה שגם כך פועלות ברישוי ופיקוח קפדניים. רשיונות אלו מעידות על רצינות החברה המבצעת את ההתקנה, עם הידיעה של התקנה חכמה, כזו שתאפשר שינה טובה של בעל העסק או בעל הבית הפרטי.

אצלנו בארקס מספקים שירותים מתקדמים של יעוץ, אפיון והתקנה של מערכות אזעקה מתוחכמות לבית לעסק. כל ההתקנות מתבצעות על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחומם, שיש להם הרקע המקצועי, הנסיון והבנת צרכי העסק או הבית.

לפרטים נוספים/הצעת מחיר – הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בכל עת.

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן