ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

לחצן מצוקה – כל היתרונות

במקומות רבים בהם חשוב ליצור מערך אבטחה הדוק ויעיל קיימים מספר רב של לחצני מצוקה. לחצנים אלו מפעילים את כוחות האבטחה ומייצרים מאותו הרגע אירוע אבטחה, כשהשאיפה היא להגיע אליו במינימום זמן ולטפל בו באופן יעיל ומקצועי.

מערכות אבטחה הכוללות את לחצני המצוקה מהוות ביטוי ונדבך נוסף להתקדמות הטכנולוגית שממנה מרוויח עולם האבטחה והביטחון. חברות אבטחה מובילות כיום, דוגמת ארקס, דואגות להעביר את מאבטחיהם הכשרה מלאה הנוגעת לאופן הפעילות שיש לבצע בעת השימוש בלחצן מצוקה באחת מנקודות האבטחה עליהם אנו מופקדים.

ניתן להצביע על מספר יתרונות משמעותיים בשימוש בלחצן מצוקה – 

הרתעה אפקטיבית

עצם הידיעה של אלו המגיעים למסגרות בהן יש מערך אבטחה מסודר כשחלק ממנו כולל גם לחצני מצוקה גורם ליצירת הרתעה. מחקרים רבים לאורך השנים הצביעו שלא פעם נמנעו מבעוד מועד אירועים ביטחוניים וזאת למול העובדה שפורצים ועבריינים ויתרו מראש מניסיון פריצה או פגיעה בשל אלמנטים שזיהו באבטחה. אחד מאותם אלמנטים בולטים הוא הידיעה שבמקום מצויים לחצני מצוקה.

על מנת להדגיש הנושא ישנם אף מקומות הבוחרים לתלות שלטים במקומות גלויים וחשופים המרתיעים שהמקום מאובטח, בין היתר, בלחצני מצוקה בהם ישתמשו העובדים בעת הצורך.

לחצן מצוקה

מענה אבטחתי מהיר ויעיל

לחצני המצוקה לרוב יימצאו בחלק חבוי ונסתר במקום מושבם של העובדים. האפשרות לקרוא לעזרה באופן מידי ומבלי שהפורצים או מבקשי הרעה יודעים על כך עובדת לטובת העובדים במקום. מעבר לכך, הקריאה המידית לצוות האבטחה להגיע למקום מהרגע שמזוהה אירוע שמצדיק זאת, מאפשרת כמובן הגעה של המאבטחים במינימום זמן ובכך באפשרותם לטפל באירוע באופן חד ומהיר עם מינימום נזק או נפגעים.

על מנת שאכן יהיה ניתן לתת מענה מהיר חשוב כמובן למקם את צוות האבטחה כמה שיותר קרוב למסגרת אותה הם אמורים לאבטח, על מנת לאפשר מקסימום זמינות לאירוע. לא פעם, בשעות השיא והלחץ נמצאים נמצא צוות האבטחה במקום וזאת לאחר שקצין האבטחה הגיע למסקנה שמיקום רחוק יותר של צוות האבטחה באותן שעות אינו יהיה יעיל על אף הקריאה המידית באמצעות אותם לחצנים.

תחושת ביטחון לעובדים

לחצני המצוקה מאפשרים לעובדים לקחת חלק פעיל ומשמעותי במקרה של אירוע וזאת מבלי לסכן עצמם יתר על המידה. מעבר לכך, הימצאותם של אותם לחצנים אישיים בקרב העובדים מקנה תחושת ביטחון רבה בקרבם והם מכירים בעובדה שגם בעתות של אירוע מורכב ומסוכן רוב הסיכויים שמספיק שלחצן מצוקה אחד שיופעל, יגרום להגעה מהירה של צוות אבטחה למקום.

יידוע מידי למשטרה ע"י חברת האבטחה בקרות אירוע חריג

סגירת המעגל הראשון מול צוות האבטחה והחברה האחראית עליו מאפשרת בעצם יידוע מהיר ויעיל גם של המשטרה עצמה. במקרי קיצון מחויבת כל חברת אבטחה להזעיק את כוחות המשטרה למקום. הגעה למקום בטווחי זמן קצרים הן של צוות האבטחה וזמן מעט אחרי של כוח שיטור מיומן, בהחלט יכולה להיות ההבדל בין הצלחה על השתלטות האירוע או כישלון שלו.

חברות אבטחה רבות מנסות כבר היום למצוא ממשקים יעילים אף יותר בעזרת הטכנולוגיה וביניהם למצוא דרך שאותם לחצני מצוקה ישדרו אותות גם לתחנות המשטרה ואף לשוטרים שנמצאים בסיור במקום קרוב. שיטה זו תלך ותשתכלל עם הזמן ועם התפתחות האמצעי הזה כנפוץ יותר.

מחויבות חברת האבטחה

באופן טבעי ניתן לראות שבמקומות אשר בחרו בהתקנת לחצני מצוקה, רואות אותן חברות אבטחה מחויבות גדולה ורחבה להדק את האבטחה במקום במשך רוב שעות היום. הדבר יביא לנוכחות מתמדת כמעט של כוחות אבטחה המסיירים באזור וזאת מתוך הכרה ומחויבות למקומות אשר בחרו באמצעים ביטחון נוספים.

בנוסף לכך מהווים לחצני המצוקה תשתית בסיסית רחבה להתקנה של כלים אלקטרוניים אחרים ויעילים בהמשך, בין אם מדובר בדלתות אוטומטיות, מצלמות במעגל סגור, נטרול פתיחת מנעולים ועוד.

זקוקים ליעוץ בדבר פריסה ויישום מעשי של לחצני מצוקה למוסדות או פרטיים? צריכים ייעוץ ביטחוני לעסק בינוני/גדול? צרו עמנו קשר עכשיו ונשמח לסייע במתן מגוון פתרונות מנצחים! 

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן