ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת כספות

כספת הינה מעין בית קיבול, בדרך כלל מרובע, אשר הינו מאובטח. בדרך כלל, משמשת הכספת לשמירה של חפצים יקרי ערך, כספים, תכשיטים, מסמכים חשובים ועוד. היות ומטרתה של הכספת הינה להגן על חומרים רגישים או יקרים, הרי שלכספות קיימים מנגנוני נעילה רבים, והן מגיעות בשלל חוזקים – החל מכספות פשוטות אותן ניתן לפרוץ בקלות יחסית, ועד לכספות כבדות יותר בעלי מנגנוני נעילה מורכבים אותן קשה יותר לפתוח. בכל מקרה, כיום כולנו יודעים שמטרתה של הכספת הינה בעיקר לעכב את הפורץ או את הגנב, וכי כל כספת ניתנת לפריצה. מסיבה זו, כאשר אנו מעוניינים להגן על חומרים או חפצים יקרים במיוחד, לרוב נצטרך להיעזר גם באבטחת כספות. בטרם ניגש לנושא זה, יש לתת את הדעת על הכספות השונות הקיימות בשוק ומנגנוני הנעילה הנפוצים. הרי לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא.

כספות

בשוק כיום קיימות מגוון של כספות שונות. אלה העיקריות שבהן:

    • כספות ביתיות – בדרך כלל מדובר בכספות פשוטות יותר, אותן ניתן לנייד בקלות ממקום למקום. כספות אלה הנן הכספות הנוחות ביותר לפריצה ולגניבה, שכן כל מה שעל הפורץ או הגנב לעשות הינו לגנוב את הכספת עצמה, ולפרוץ אותה לאחר מכן. קיימות שיטות שונות לקיבוע הכספת לבית. עם זאת, ככל שמדובר בכספת קטנה וחזקה פחות, כך גובר גם הסיכוי שיפרצו אותה או שהיא תגנב, על כל תכולתה.

כספת

  • כספות משוריינות – כספות משוריינות הנן כספות המכילות דפנות כפולות. דפנות אלה עשויות חומר קשיח כלשהו, כאשר החומר הנפוץ ביותר הקיים בכספות אלה הינו פח עבה כלשהו. בין שתי דפנות הכספת יצוק חומר חזק כלשהו – בדרך כלל בטון. ככל שמחירה של הכספת גבוה יותר, כך בדרך כלל החומר היצוק בין הדפנות קיים בדרגת חוזק גבוהה יותר.
  • כספות כבדות – כספות כבדות, כשמן כן הן: מדובר בכספות אשר משקלן הינו גבוה במיוחד, בדרך כלל מעל 100 קילו. ייחודן של כספות אלה הינו שבשל משקלן הגבוה, לא ניתן לנייד אותן בקלות ממקום למקום, ומכאן שהעניין מקשה על גניבתן. בנוסף, בכספות אלה בדרך כלל מותקנים מנגנוני נעילה מתוחכמים יותר, המקשים על הפורץ ומעכבים אותו.

מנגנוני נעילה

להלן מנגנוני הנעילה הנפוצים בכספות:

  • נעילת מפתח צילינדר – נעילה מכנית פשוטה. סגירת ופתיחת הכספת נעשית באמצעות מפתח.
  • נעילה דיגיטאלית – מנגנון נעילה נפוץ ביותר קיים. סגירתה ופתיחתה של הכספת מתבצעת באמצעות קוד, המכיל לרוב 4 ספרות, אותו קובע מראש בעל הכספת.
  • נעילה ביומטרית – נעילה מתקדמת יותר. פתיחתה וסגירתה של הכספת מתבצעת באמצעות טביעת אצבע או מספר טביעות אצבע אותן הגדרנו מראש.
  • נעילת קומבינציה – מנגנון נעילה המשלב שני סוגי נעילה, כמו למשל נעילת צילינדר ונעילה דיגיטאלית.

אבטחת כספות

קיימות שלל שיטות לאבטחת כספות, החל מחברות אבטחה – למשל, חברות אבטחה העוסקות באבטחת אירועים ובאבטחת חתונות ותפקידן בין היתר למנוע גניבות לפני, אחרי ובמהלך חתונה, ועד לקיר מיוחד המותקן בבית, שתפקידו להגן על הכספת. חשוב מאוד לזכור כי אם ברשותכם פריטי ערך יקרים במיוחד (הן כלכלית והן סנטימנטלית), כספת עשויה לעכב את הפורץ מלגנוב אותן, אך בדרך כלל, לא תמנע את הגניבה. מסיבה זו, בכל מצב בו אתם נדרשים להגן על חומרים רגישים או פריטים יקרים, יש לאבטח את הכספת בה מאוחסנים פריטים אלה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן