ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת ראש הממשלה

באופן טבעי אחת מהדמויות המרכזיות להן נדרשת אבטחה מלאה והרמטית הוא ראש הממשלה המכהן. מכורח תפקידו הרם ולמול החלטות הרות גורל בתחומים רבים ומגוונים המושמות על שולחנו חדשות לבקרים – חשוף ראש הממשלה, כמו כל מנהיג אחר בעולם, לביקורת רבה מגורמים רבים שיש ואולי אינם יהיו מרוצים מהחלטתו. חלק מאותם גורמים מכילים בתוכם קבוצות קיצוניות ומתסיסות שאלימות מהווה את דרכן – מה שבין היתר מדגיש את החשיבות הרבה באבטחה צמודה ומקצועית של ראש הממשלה.

הצוותים המאבטחים את ראש הממשלה מורכבים לרוב מכוחות מיומנים ובעלי ניסיון שעבדו בעבר עם אישים רבים אחרים ואף מילאו תפקידים רגישים בשב"כ. השאיפה היא לשבץ לראש הממשלה, משפחתו ופמלייתו צוות מאבטחים מימון אשר ידע להגיב במהרה במקרי קיצון.

לקחי העבר

השיח סביב נושא אבטחת ראש הממשלה מחזיר ישראלים רבים אל אותו מחדל אבטחתי נורא שחל באותו ערב שבו נרצח ראש הממשלה דאז יצחק רבין ז"ל. ימים לאחר הרצח התגלו כשלים רבים אשר נגעו לאבטחה ולהגנה ההיקפית של כיכר מלכי ישראל ואף לטבעות שאמורות היו להגן על ראש הממשלה. אותו כשל באבטחה הביא את אותו רוצח חמוש להתקרב מטרים ספורים לראש המשלה ולירות בו באין מפריע.

אבטחה של ראש הממשלה

המקרה המצער של רצח ראש ממשלה בישראל הכה גלים רבים במישורים רבים. בארגון השב"כ הבינו במהרה אודות המחדלים הרבים הנוגעים לאבטחת ראש הממשלה והאבטחה במקום שאף נראו גם לעין לא מקצועית לאחר שהתגלה סרטון ההתנקשות.

המקרה הוביל את השב"כ וכמובן גם חברת אבטחה רבות בישראל לבחון מחדש את נושא אבטחת האישים – ראשי ממשלת, נשיאים, חברי כנסת וכן אוכלוסיות חשובות כאנשי עסקים, ראשי עיריות ועוד. המסקנות הרבות שהושמו על השולחן הביאו אנשי מקצוע רבים הנוגעים לאבטחת אישים להבין שחייב להתבצע שינוי מהותי בכל הנוגע לאבטחת ראשי ממשלה, הן במעגלים הרחבים ולבטח במעגלים הקרובים אליו.

כיום נהלים רבים הנוגעים לאבטחת ראש המשלה נלמדו לצערנו הרב בעזרת אותו מקרה מצער וטראגי של רצח רבין. השב"כ וגם חברות אבטחה רבות למדו ושכללו עצמם בכל הנוגע לאבטחת ראש הממשלה ואישים חשובים רבים וכיום מקרה חוזר שבו בכזו קלות הגיע אדם מן הישוב למרחק של מטרים ספורים בכדי לירות בראש הממשלה יש ולא יוכל לחזור על עצמו.

ראש הממשלה – מטרה לגורמים עוינים

כפי שכבר הזכרנו קודם, מהווה ראש הממשלה תמיד מוקד לגורמים בציבור כמו גם לאויבים מבחוץ כמטרה שיש לפגוע בה. האיומים, גם אם אינם קונקרטיים, קיימים תמיד ואלו העוסקים באבטחת ראש הממשלה יודעים לומר כיום שגם בימים בהם אין מודיעין קונקרטי לפגיעה בראש המשלה אין כל הנחות בכל הנוגע לאבטחתו האישית.

חלק רחב מהאיומים הנוגעים לאבטחת ראש הממשלה קיימים באופן טבעי גם מחוץ למדינה. ישראל מהווה גורם מדיני ופוליטי בולט ומשפיע מרגע הקמת המדינה מה ששם כמטרה כל ראש ממשלה מכהן בישראל. עם כך, חלק מאבטחת ראש הממשלה נוגע כמובן למישור המודיעיני וזאת על מנת למנוע מבעוד מועד מגורמים עוינים מחוץ למדינה לפגוע בראש הממשלה פגיעה אנושה ולנטרל את יכולתו להמשיך ולהשפיע ברמה המדינית, הפוליטית והכלכלית.

אבטחה של דמות דינמית 

אבטחה של ראש הממשלה מהוה אתגר מורכב ודינמי עד מאוד. במסגרת תפקידו נפגש ראש הממשלה ומגיע מידי יום למקומות רבים. אלו דורשים ממערך האבטחה של ראש הממשלה הערכות מוקדמת רבה וערנות במקומות הרבים אליהם הוא מגיע. בכל מקום אליו מגיע ראש הממשלה נדרשת הערכות מיוחדת הנוגעת למקום עצמו, נקודות התורפה, הקהל שמגיע למקום, נקודות חילוץ ויציאה ועוד.

הדינמיות של ראש הממשלה מקשה ומאתגרת אף יותר כשהדבר נוגע לנסיעותיו לחו"ל. שם נדרש ממערך האבטחה לא פעם לגלות גמישות רבה באבטחת ראש הממשלה בסביבה שהיא פחות מוכרת ולה אף חוקים ונהלים משלה שלא פעם הם נאלצים המאבטחים להתאים עצמם אליהם. הגעה של ראש הממשלה למקומות בחו"ל מדגישה לאנשי האבטחה ביתר שאת את יכולתם הפחותה לשלוט בנעשה סביב וזאת לעומת מקרים בהם מגיע הוא למקומות המוכרים בתוך ישראל.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן