ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת משלחות בישראל

כמו חברות אבטחה בולטות אחרות בישראל, גם אנחנו פועלים במגוון רחב של זירות אבטחה. אחת מהזירות היותר דינמיות, מאתגרות ומורכבות בה אנו פועלים נוגעת לאבטחתן של משלחות מחו"ל המגיעות לישראל.

ישראל – יעד נחשק של משלחות זרות

נכון, עכשיו אנחנו ב- Corona Time וישראל סוגרת את שעריה למבקרים בצורה די הרמטית. אולם לאורך השנה בתקופות שגרה, מבקרות בישראל משלחות רבות. ישראל מהווה לאורך השנים יעד נחשק עבור משלחות מרחבי העולם וזאת למול העניין שהיא מייצרת בתחומים רבים ומגוונים, בין אם מבחינה גיאופוליטית, תרבותית, חברתית, מדעית, הייטק ועוד.

לדוגמא, ניתן היה להתרשם ממספר רב של משלחות מאירופה שהגיעו לישראל על מנת להשתתף באירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב. כל משלחת שהגיע כללה עשרות אנשי מקצוע בתחום הבידור והשירה אשר באו לקחת חלק באירוע גדול זה. עבור מאבטחי המשלחות מדובר כמובן במבצע אבטחת אירוע בינלאומי רחב היקף שכלל בתוכו אתגרים מקצועיים לא מבוטלים.

אבטחת משלחות מחו"ל בישראל

לאילו גורמים כדאי לתת דגש באבטחת משלחות?

בליווי ואבטחת משלחות המגיעות לישראל ישנם דגשים שיש לקחת בחשבון ולהעמיק בהם כדי למקסם את איכות השירות האבטחתי שניתן למשלחות:

אחד מהנקודות החשובות הנוגעות לליווי ואבטחת משלחות בישראל מתחיל עוד בטרם הגיע המשלחת לישראל. הגעתן של משלחות לישראל נעשית תוך כדי התארגנות המשלחת עצמה ומארחיה פה בישראל. חשוב שבזמן זה קצין האבטחה של המשלחת יכיר וילמד כמה שיותר פרטים על המשלחת עצמה – מספר החברים בה, מטרת הגעתה, המקומות בהן תבקר המשלחת, האם בתוך המשלחת ישנם מבקרים המועדים לפורענות ואף אולי כאלו שלא יתקבלו בברכה במקומות מסוימים בישראל ועוד. בנוסף לכך, על קצין האבטחה ליצור ולשמר קשר רציף עם נציג המשלחת עוד בטרם אלו הגיעו ארצה. שיח משותף ופורה בין השניים יביא מבעוד מועד למוכנות מרבית של צוות המאבטחים שאמור ללוות ולאבטח המשלחת בזמן שהותה בישראל. מקרי עבר אכן לימדו שברגע שנוצר תיאום מלא ושיח אפקטיבי בין השניים אבטחת המשלחת הייתה קלה יותר ומנעה מראש בעיות שלבטח היו צצות אם לא הייתה נעשית אותה הכנה ביטחונית מקדימה.

במסגרת הקשר הרציף וההכנה שעל קצין האבטחה וראש המשלחת לקיים, חשוב כמובן ליידע את כלל המשלחת אודות המקום אליו הם מגיעים ולבטח במקרים בהם חלק ניכר מהמשלחת מגיע לראשונה בישראל. הדבר מקבל כמובן משנה תוקף כשמדובר במקומות בישראל הנחשבים לרגישים ולבטח אם הגעת המשלחת נוגעת לנושאים גיאו-פוליטיים. בזאת חשוב גם להקפיד וליידע את חברי המשלחת שישנם מקומות בישראל בתוך ומעבר לקו הירוק בה קיימת נוכחות של כוחות צה"ל שהם ברוב המקרים גם הגוף שאחראי על מהלך תקין של המרחב בו הם נמצאים. הכנת המשלחת אמורה גם לכולל בתוכה תכנים הנוגעים לרגישויות האוכלוסייה המקומית, קוד לבוש של נשים וגברים, מעברים וחללים אליהן אין אפשרות להגיע ולהיכנס ועוד.

נקודה נוספת שנלקחת בחשבון נוגעת למקום ממנו מגיעות המשלחות. העניין בישראל ומה שיש לה להציע חוצה גבולות ולאורך השנים הגיעו לישראל משלחות כמעט מכל מדינות העולם. חברות אבטחה רבות מכירות בעובדה שלא תמיד יוכלו לדאוג למאבטחים אשר ידברו את השפה הרשמית של המשלחת ולא יכירו מקרוב את המנטליות. מנגד, חשוב כמובן לדאוג לצוות אבטחה שלכל הפחות מדבר אנגלית ברמה גבוהה וזאת בכדי שהמאבטחים יוכלו לשוחח עם צוות המשלחת במקרה הצורך. בהינתן הגעת משלחות דוגמת מדינות כמו רוסיה, צרפת, איטליה, גרמניה ועוד יש ולא פעם בחברות אבטחה ימצאו מאבטחים מתאימים שגם דוברים את אותן שפות. לפיכך פועלות אותן חברות אבטחה להצמיד לאותה משלחת את המאבטחים שדוברים את אותה השפה.

חשוב כמובן לציין שעל צוות האבטחה מוטלת בכל פעם משימה מאתגרת ושונה מזו הקודמת. בניגוד למערכי אבטחה שלא משתנים במשך שנים הגעתן של משלחות לישראל הופכת את משימת האבטחה לייחודית ובעל מאפיינים שונים בכל פעם. על צוותי האבטחה להכיר בדינמיות בסוג אבטחה שכזה ולהיערך בהתאם.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן