ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

על תפקידם וחשיבותם של ראשי צוות אבטחה

חברות אבטחה מורכבות מהון אנושי רב, חשוב ויעיל. חלוקת התפקידים היא החל ממאבטח מתחיל וכלה במנכ"ל החברה. באמצע יש עוד כמה נושאי תפקידים, ביניהם ראשי צוות אבטחה.

מה הם עושים ומה כולל התפקיד?

ההשקעה משתלמת

כמו בכל חברה מסודרת, גם בחברת אבטחה קיימת היררכיית תפקידים. אחד מהם הוא ראש צוות אבטחה. ברוב המקרים לא יתחיל ראש צוות האבטחה את תפקידו ככזה, אלא יעבור מסלול מקצועי שבמהלכו יצבור נסיון מחד ויפגין את כישוריו ויכולותיו מאידך.

ראש צוות אבטחה הוא האדם הממונה על קבוצת מאבטחים, בשטח, במתקן, בישוב, אירוע גדול וגם אבטחת אישים.

ראש צוות אבטחה

כדי להיות ראש צוות אבטחה נבדקות יכולות רבות, ביניהן פיזיות, התמחות בהכשרות רבות ומגוונות, התאמה לתפקידים אולטרא רגישים, למשל אבטחת אישים, שליטה באימונים מפרכים והיכרות עם נהלי עבודה באבטחה במגוון תחומים. רק מי שעמד בדרישות המחמירות ביותר והתנסה בעבודה בשטח ובפועל, יוכל להמשיך למסלול של ראש צוות אבטחה.

מי אתם ראשי צוות אבטחה?

האחריות המוטלת על כתפיהם של ראשי צוות אבטחה היא רבה. עליו לוודא כי צוות המאבטחים עליו הוא ממונה בקיא היטב באופי העבודה והנהלים בה, לתדרך ולכוון אותם בתחילת כל משמרת, שמירה על קשר רצוף עימם ושהייה בשטח, איתם, כדי לוודא את תקינות העבודה.

על ראשי צוות אבטחה להתמודד עם תרחישים שונים ובעיקר לקבל החלטות בזמן אמת, להפעיל שיקול דעת במצבים קריטיים, להעריך סיכונים ולהתמודד עימם.

לרוב ייבחרו ראשי צוות אבטחה מי ששימשו כשומרי ראש, מקצוע שיש בו מן הסכנה ואשר דורש יכולת אבחנה פסיכולוגית, כושר גופני גבוה ולרוב גם בעלי רקע צבאי ביחידות מובחרות, בארץ או בעולם. הסיבה לכך היא כי ביחידות צבאיות מובחרות עוברים הבוגרים סדרת אימונים מפרכת הכוללת התמחויות בתחומים שונים, הכשרות בקורסים רבים, לימוד שליטה עצמית ועמידה בלחצים והם מתאימים במדויק לתפקיד. עם הרקע הזה והאימונים וההכשרה שיעברו עם כניסתם לתפקידי אבטחה בחברת אבטחה, רוב הסיכויים הם שבהמשך יתמנו להיות ראשי צוות אבטחה.

תפקידו של ראש צוות אבטחה הוא בעל חשיבות מרובה, בשל ההחלטות שהוא מקבל בזמן אמת, התיווך והקישור עם עוד גורמי אבטחה, למשל כוחות הבטחון או המשטרה, או אפילו המוקד של חברת האבטחה, היכולת שלו לזהות מראש תרחישים שעלולים להיות בעייתיים והמענה שהוא בוחר לספק כדי למנוע את התרחישים הללו. האחריות בעבודה זו היא כפולה, מאחר ובעוד שהוא אחראי לשלומם ובטחונם של משתתפי האירוע, הכנס, המועדון או המוסד הממשלתי עליו הוא מופקד, עליו לדאוג גם לצוות המאבטחים עליו הוא ממונה.

מסיבה זו לא כל אחד מתאים להיות ראש צוות אבטחה, תפקיד שדורש אחריות, כושר מנהיגות והתמודדות רבה עם מצבי לחץ.

חברת אבטחה ארקס מכשירה ומסמיכה מאבטחים מצטיינים ובעלי נסיון לתפקידים כמו ראשי צוות אבטחה. תהליך המיון והסינון הוא קפדני ביותר, כדי להבטיח בחירה באדם המתאים ביותר לתפקיד חשוב זה. הכשרת ראשי הצוות נעשית ברוב רובם של המקרים ממאבטחים בתוך החברה אשר הוכיחו עצמה ומוכרים ככאלה שמסוגלים למלא את התפקיד המורכב של ראש צוות.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן