ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת מקומות קדושים

ישראל מהווה צומת מרכזית ונפיצה בכל הנוגע לשלושת הדתות הגדולות בעולם. ניתן להצביע על עשרות מקומות, לא רק בירושלים, אשר מהווים מוקד עלייה לרגל עבור מאמינם רבים – יהודים, מוסלמים ונוצרים. ההיבט הדתי המתחבר כיום באופן ישיר להיבט ההיסטורי, הפוליטי והמדיני דבר ההופך אותו לקלחת מאוד רגישה שאותה אנו חווים בצורה בולטת במקומות קדושים בישראל, בפרט בירושלים.

במיוחד בימים טרופים אלה, הרשויות בישראל מעניקות חשיבות רבה לאבטחת מקומות קדושים בצורה הדוקה עד מאוד. בירושלים עצמה ניתן למצוא באזור הכותל המערבי והר הבית מידי שבוע ובמיוחד ביום שישי כוחות אבטחה גדולים הפרוסים במקום, זאת על מנת לאפשר למאמינים רבים מכל הדתות להתפלל באין מפריע וללא כל אפשרות להתקלחויות שהופכות במהרה להתפרעויות.

דגש מיוחד בתקופות מתח ביטחוני

למול כך שקיימים מפגעים רבים הפוגעים בבתי תפילה ברחבי הארץ ישנו צורך לא פעם, ובייחוד בתקופות הרעה במצב הביטחוני, בשירותים של חברות אבטחה מקצועיות אשר יעניקו מענה בטיחותי סביב אותם מקומות קדושים. יכולתן של חברות האבטחה לספק מענה סביב אותם מקומות קדושים בצורה מקיפה ומקצועית יש ויכול למנוע התקלחות רבה יותר שעלולה לגלוש כאש בשדה קוצים למקומות אחרים בישראל.

אבטחה במקומות קדושים - ארקס אבטחה ושמירה בע

במסגרת אבטחה מסוג זה עוברים המאבטחים הדרכה רבה בכל הנוגע ליכולת להתחשב ברגשותיהם של המתפללים בין אם מדובר במתפללים מקומיים וכמובן אם בתיירים שהגיעו למקום. ברוב רובם של המקרים אבטחה של מקומות קדושים תעשה על ידי מאבטחים מנוסים וותיקים והם כמובן יהיו חמושים. טרם העבודה במקום עוברים המאבטחים הכשרה מקיפה המלמדת אותם על קדושת המקום, אופי המתפללים, אורך התפילה, דרכי הגעה, נקודות תורפה, דרכי מילוט ונקודות אסטרטגיות אחרות. כל אלו מעניקים להם מעטפת ידע רחבה יותר שאותה הם מתאימים בצורה יעילה יותר בכל הנוגע למאפייני הבטיחות והביטחון הנדרשים במקום.

חלק מהמשימות הנוגעות באבטחת מקומות קדושים הוא במניעה של חיכוך בין אוכלוסיות המגיעות לתפילה במקביל. כאן סכנת ההתקלחות מהירה ויש כמובן ציפייה מחברות אבטחה מקצועיות לספק פתרונות יציבים ומשמעותיים אשר יצמצמו את אותו חיכוך למינימום הן במקומות הקדושים עצמם והן בצמצום המגע בדרך לאותם מקומות. היכולת לספק מינימום מגע בן הניצים הבאים לא רק להתפלל יש ויכול להבטיח שההתפרעויות יהיו מעטות.

אבטחה הדוקה לפני ואחרי התפילה

האבטחה של מקומות קדושים אינה מסתיימת כשהמתפללים עוזבים את המקום. לא פעם הפגיעה במקומות קדושים נעשית כשאין מתפללים במקום והוונדליזם הרב של אותם פורעי חוק כולל הרס רב של סמלי דת משמעותיים ורבי שנים אשר יכולים הם לבד להצית מהומה רחבה יותר. לכן, באתרי קדושה רבים ניתן להבחין ולראות בנוכחות מתמדת ורציפה של אנשי אבטחה אשר יבטיחו כמעט במאת האחוזים שהמקום לא יפגע גם באישון לילה. במקרים בהם מדובר באתרים רחבים ובנקודות בהם לא ניתן להציב אנשי אבטחה ישנו שימוש רחב במצלמות במעגל סגור. אלו מסוגלות לתת תמונה רחבה וברורה יותר ואף להוות גורם מרתיע.

את החשיבות הרבה לאבטחת מקומות קדושים בישראל ניתן להכיר מקרוב. בכל פעם כשישנה פגיעה באתר קדושה או מבנה קדוש מגיע עמו מפלס אלימות ושנאה גבוה. החשיבות הרבה של אבטחת אתרי קדושה היא לאין שיעור ומונעת שפיכות דמים רבה הן בישראל והן במקומות רבים אחרים בעולם. חברות אבטחה רבות, ואנו ביניהן, מודעות לסכנה הקיימת תמיד ברצון של קיצונים לפגוע במקומות קדושה ומשתמשות באמצעים ובכוח האדם המיומן ביותר הקיים במסגרתן. עבורנו, הניסיון בסוג כזה של אבטחה מהווה את חוד החנית בחברה בכל הנוגע לאתגרים מולנו אנו עומדים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן