ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

חברות אבטחה בזמן הרעת מצב ביטחוני

 

למרות שגם בזמן רגיעה ביטחונית והורדת החשש, והחשד, לפיגועים, מעשי נקם או טרור למינימום יש צורך בהמשך שמירה על ביטחון האזרחים, המוסדות והמתקנים השונים, הרי שבעת הרעת המצב הביטחוני חשיבותה של האבטחה המקצועית עולה באופן דרמטי וניכרת משמעות  רבה ליכולת של של חברת האבטחה בכלל ושל המאבטח הבודד בפרט לזהות, לבודד ולנטרל את אלו המנסים לפגוע ולהזיק למתחם המאובטח, לאנשים או לסביבה.

חברות אבטחה - הרעה במצב הבטחוני

לאחר פיגוע הטרור באוסטרליה הרחוקה, שהתרחש לא מזמן, דצמבר 2014, פיגוע שהתווסף לשורה ארוכה של איומים, ניסיונות פגיעה ופיגועים שנעשו על ידי קבוצות מאורגנות ועל ידי יחידים שפעלו באופן ספונטני, בכל רחבי העולם, מתחילות מדינות רבות להפנים את מה שכאן, אצלנו, בישראל, יודעים ומבינים כבר מזה שנים ארוכות וזה שקיומו של צבא מסודר וחזק יכול להגן עליהן מפני צבא פולש או מפני איומים של מדינות זרות, וקיומה של משטרה מקצועית ומיומנת יכול לשמור על האזרחים מפני פשיעה חמורה, הפרות סדר ואלימות אך אף גורם אבטחה אינו יכול להגן על המתקן הבודד, על האזרח ועל כל נקודה רגישה כמו גורם אבטחה פרטי שזהו תפקידו, זהו תחום עיסוקו וזוהי פרנסתו העיקרית והיחידה, פעמים לא מעטות.

אבטחה- מיומנות נרכשת

נכון שלעיתים קרובות אנו נתקלים במאבטחים מרושלים, מבוגרים, אדישים או חלשים מבחינת אסרטיביות, הבנת המשימה והיכולת למלא אותה בצורה נאותה, ובמקרים הללו אפשר "להאשים", אם ניתן לקרוא לזה כך, את חברות האבטחה המעסיקות את המאבטחים הללו ובעיקר את בעלי המקומות המאובטחים המאפשרים לנורמה זו להתקיים, אך, במקומות בהם ההבנה כי המאבטחים חשובים לא רק בזמן שגרה ורגיעה אלא גם אמורים לספק אבטחה בזמן הרעת מצב ביטחוני ובזמן אירועי חירום אמיתיים, נוכל למצוא כמעט באופן מובהק, מאבטחים מקצועיים, מוכשרים מבחינת קורסים, רענונים ועבר צבאי של לוחמים ביחידות מובחרות, כאלו שכבר נתקלו במצבים קשים, מאתגרים ומורכבים לניהול ולתפעול, הם יודעים לזהות את הסכנה ממרחק רב, להיות תמיד צעד אחד לפני האויב הפוטנציאלי ולבצע במיומנות את תפקידם העיקרי – אבטחה.

חברות האבטחה בארץ (וארקס ביניהן) נערכות באופן מיוחד בשעות חירום והרעה במצב הביטחוני ומתגברות את כוח האדם ואת שירותי המוקד כל אימת שמתגברות ההתרעות לפיגועים / אירועים אלימים כאלה ואחרים.

להיות מאבטח מתקנים או מאבטח אישי הוא להיות בעל יכולות שהן מעבר ליכולות מולדות וגנטיות, הן יכולות הדורשות מיומנות נרכשת, אימונים, תרגולות, רענונים תכופים בקרב מגע, בירי ובהתמודדות עם תרחישים שונים ומשונים. בדיוק כפי שארגוני הטרור והמפגעים מבקשים ליזום, להפתיע ולאלתר, כך גם היכולת של המאבטחים חייבת להיות מגוונת ויוצאת דופן מבחינת חשיבה והבנת מהות המשימה ואת זה חייב כל מתקן מאובטח לדרוש מחברת האבטחה שעובדת איתו ואצלו.

לוודא כי היכולות מתאימות

כמובן שכולנו מקווים, מצפים ומייחלים ליום שבו נצטרך לאבטח גני ילדים, מוסדות חינוך ותרבות, מרכזי מסחר, אישים ומוסדות דת רק לשם הנראות, ההרתעה ודרישות חוקיות ולא בשל התרעות ביטחוניות ספציפיות וחשש פיזי וממשי לאירועי פח"ע (פעילות חבלנית עוינת) אך עד אז נראה כי הדרך עוד ארוכה והאבטחה בישראל נועדה בכדי, פשוט, לשמור על חיי אדם, ולכן, בכל מכרז אבטחה, בכל פעם שעולה הצורך לאבטח מתקן, אישיות או מרחב מסוים ובכל פעם שישנה הרעה במצב הביטחוני, חשוב לוודא כי המאבטחים עומדים בדרישות המבצעיות, מודעים למצב ויודעים לא רק למנוע היווצרות סיטואציה בעייתית אלא גם, ובעיקר, לנטרל אותה בהקדם, במהירות וביעילות.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן