ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה במסעדות ובבתי קפה

גם בעולם שבו הכל סובב סביב פרנסה, פיתוח קריירה, דאגה למשפחה, לבריאות, אין תחליף לשעות הפנאי שבהן אנחנו מבלים עם אהובינו, שותים, אוכלים, נהנים ושמחים באוויר הצח, במסעדה טובה, בפאב השכונתי או באירוע משמח עם החברים ואמנם, תרבות הבילוי והפנאי בישראל שוקקת חיים, מקומות נפתחים ונסגרים, אירועים מתרחשים ומסתיימים בכל יום, בכל ערב ובכל מקום ואנשים, משפחות, זוגות, כולנו למעשה, מוצאים עצמנו, מעת לעת, יוצאים ומבלים במקומות בילוי הומי אדם לשם ההנאה, לשם הרפיית המתח וגם, חלקנו, לשם עבודה ופרנסה.

אבטחת מסעדות ובתי קפה

מעל לכל המולת השגרה, הפנאי ותרבות הבילוי הזו עומדים, כמעט כמו בראש כל דבר ותחום בישראל, הסכנות הביטחוניות הקשורות לטרור, לעבריינות ולאלימות שעלולות להתרחש בכל רגע נתון, אם על ידי מפגע יחיד המגיע מחוץ למתחם ואם על ידי  כאלו השוהים כבר בתוכו ומחכים לשעת כושר לנהוג באלימות, להשתולל או לפגוע בחוויית השהייה של שאר הנוכחים, ולשם מניעת התרחישים הללו נהוגה אבטחת מקומות בילוי ופנאי על ידי  סדרנים, מאבטחים ואנשי צוות שתפקידם לבדוק ולבחון היטב את מי שמגיע למקום המאובטח, לראות אם הם אינם נושאים כלי משחית, נשק מסוג שהוא, מטענים או סמים, לפטרל בינות לבליינים ולשוהים במתחם, לזהות איומים פוטנציאליים, להקדים תרופה למכה ולמנוע את התדרדרות המצב לכדי אלימות ממשית. אבטחת מסעדות ובתי קפה, ומוסדות בילוי בכלל, היא אבטחה שאינה נמצאת על מנת לפגום בהנאה של המבלים אלא, להפך, לתרום לביטחונם האישי, לשלוות הנפש שלהם ולכך שהם יוכלו ליהנות יותר, להירגע ולדאוג רק להמשך השיחה, הריקוד או הבילוי.

מדוע צריך מאבטח במקום בילוי ופנאי?

אירוע חטיפת בני הערובה בסידני שבאוסטרליה, שהתרחש אך לא מזמן, בוודאי לא היה זר לישראלים שבין קוראי המאמר אשר חוו כבר טראומות דומות בעבר, ודי אם נזכיר את הפיגוע במסעדת "מצה" החיפאית בסוף מרץ 2002, את הפיגוע במסעדת "סבארו" בירושלים באוגוסט 2001 ואת הפיגוע בבית הקפה הירושלמי "מומנט" במרץ 2002 על מנת להבין עד כמה נפוצה הייתה התופעה של פיגועים במקומות בילוי ועד כמה נגעו האירועים הללו בלב ליבה של ההוויה האזרחית שלנו, זו שיודעת שאפשר לברוח מהחדשות, מהאירועים ומהמציאות אל אסקפיזם של אלכוהול, אוכל טוב, אנשים יפים ומוזיקה, אך גם שם אף אחד לא חסין. מאז שהותקנו תקנות אבטחת מקומות בילוי כתנאי לקבלת רישיון עסק, והוצבו מאבטחים, סמויים וגלויים, חמושים ושאינם חמושים, בפתחי מסעדות, בתי קפה, מועדונים וכדומה, פחת מספר ניסיונות הפיגוע ואירועי האלימות, הנובעים מאלכוהול, מהתגרויות ומסלקציה בכניסת הקהל, גם הם פחתו, או, במקרים רבים, טופלו בצורה מהירה ויעילה יותר.

חברות אבטחה המבקשות לאבטח מקומות בילוי ובפרט מסעדות או בתי קפה,  חייבות להחזיק ברישיון מיוחד המאפשר אבטחת מקומות מעין אלה ולהעביר את מאבטחיהן קורסים ייעודיים והכשרות תכופות בכל הנוגע למותר ולאסור בנושא זה, הן צריכות להתמחות בניהול אירועים רבי משתתפים בשגרה ובחירום, למקם מאבטחים מיומנים ומקצועיים בכל מתקן, בהתאם להכשרתם ולצרכי המתקן, בעיקר בכל הנוגע לזיהוי ולאיתור סימנים מחשידים באדם, בכבודה או בהתנהלות וכאשר מדובר על אבטחה מקצועית ומיומנת, גם אוספי מודיעין וגם מבקשי רע יחשבו פעמיים ושלוש אם כדאי, בכלל, לנסות ולפגוע במתחם.

לארקס ניסיון באבטחת מסעדות ובתי קפה בכל הארץ, אנו פועלים בכל השנה אך בפרט בעיתות חירום ובזמני הרעה במצב הביטחוני בו מתבקשת תגבורת למערכי האבטחה במקומות הנ"ל.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן