ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת בתי כנסת ומוסדות דת

בבוקר ה-18 בנובמבר, שנת 2014, התעוררה מדינת ישראל לאירוע לאומני חריג ויוצא דופן בו שני צעירים משכונת קו התפר ג'בל מוכאבר בירושלים פרצו לבית כנסת בשכונת הר נוף, רצחו ארבעה מתפללים ושוטר תנועה ופצעו רבים אחרים עד שנהרגו מירי של קצין משטרה. מעבר לכך שמדובר היה על פיגוע קשה במקום בעל משמעות דתית ורוחנית, הרי שהדבר גם חידד את הצורך ביצירת מערך אבטחת בתי כנסת ומוסדות דת, בדומה למערך אבטחת מוסדות חינוך, מרכזי קניות, מוסדות כלכליים ופיננסיים וכל מקום הומה אדם שיכול להוות מוקד לאירועים מעין אלו.

יכול מאוד להיות, כמובן, שגם הימצאות מאבטח חמוש לא תמנע את האירוע הבא אך בהכירנו את שיטת הפעולה של המפגעים הבודדים, המחפשים את ההזדמנות הקלה ביותר ואת האופציה הפשוטה ביותר, אפשר להניח כי בראותם מאבטח מקצועי, ערני, חמוש ומוכן לכל תרחיש, שעומד על המשמר, בודק את הנכנסים בשערי המתקן וסורק את הסביבה הקרובה של המתקן המאובטח, יחפשו מקום אחר לבצע בו את מה שתכננו או יוותרו על הרעיון ובכך יימנעו אירועים שכאלה, אירועים רוויי עצב, כאב ודם, אירועים הגוררים אחריהם מעגלי נקמה, התלהמות והסלמה.

אבטחת בתי כנסת

מה המצב החוקי הקיים היום?

בניגוד לנוהלי ולתקני אבטחה הנוגעים למקומות כמו מרכזי קניות, מוסדות חינוך, בנקים ומשרדים ממשלתיים, למשל, ההיבט החוקי הנוגע לאבטחת מוסדות דת בסגנון בית כנסת, כנסיה או מסגד אינו ברור ואינו מובהק. כל מוסד דתי יכול לשכור מאבטח מחברת אבטחה באופן פרטי ולהציבו בפתח המתקן, כאשר הוא מקבל את אישור המשטרה לעשות זאת ובשל העלויות הכלכליות הכרוכות בכך, בתי כנסת רבים, המנוהלים בידי אנשים פרטיים, בהתנדבות מלאה ומכספם האישי, אינם יכולים לממן את עלותו של מאבטח, ולו לשעות ספורות ביום, השעות בהן מתקיימות תפילות מרכזיות ובהן נמצאים מרבית האנשים במתקן.

מה ניתן ורצוי לעשות?

מאחר וארקס, חברת אבטחה מקצועית המעסיקה מאבטחים מיומנים, מנוסים ובעלי ידע, ניסיון ויכולות מבצעיות בכל הנוגע לאבטחת אובייקטים מגוונים, ובכלל זה אבטחת בתי כנסת ומוסדות דת, עם כל הרגישויות הנובעות מאבטחה ייעודית וייחודית זו, בעלי עניין ואינטרס הרי שגם המלצותינו יכולות להיחשב ככאלו המגיעות מתוך אותו אינטרס צר, אולם מתוך הכרת המצב הביטחוני ומתוך הבנת המציאות, שלצער כולנו מוטחת בנו פעם אחר פעם, קשה מאוד להימנע מההמלצה לאבטח את בית הכנסת הקהילתי, המקומי, זה שבו אדם רוצה להתפלל בשלווה ובשקט, לדעת שיש מי שמגן עליו לא רק מלמעלה אלא גם מפתח המבנה, מי שימנע את כניסת המחבלים החמושים באמצע התפילה, הלימוד או חגיגת בר המצווה וכמו שאומר המשפט הרוסי הידוע "אלוהים שומר על מי ששומר על עצמו", חשוב להבין כי שום מקום אינו מוגן ובטוח, שום עקרון אינו קדוש ובל יעבור ותמיד צריכים לעמוד על המשמר ולהקדים את האויב בצעד אחד לפחות, ואת זאת מאבטח מקצועי ומוכשר יודע לעשות טוב מכולם.

אין ספק כי הפיגוע בנובמבר האחרון היווה סוג של חציית קו אדום והגביר את המודעות ואת הצורך ביצירת מנגנון ממוסד לאבטחת בתי כנסת ומוסדות דת, עד שזה יקרה אנחנו נשמח לסייע, לייעץ ולאבטח בכל מקום שנתבקש במטרה לשמור על חיי אדם ועל ביטחונו האישי של כל ישראלי. גם בבתי כנסת!

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן