ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת אזורי תעשייה

 

אזורי תעשייה ברחבי ישראל פרוסים כיום בתוככי הערים כמו גם באזורים פתוחים יותר. בהחלטה על מיקומם של אזורי תעשייה ומפעלים נלקחים בחשבון גורמים כאלו ואחרים הנוגעים לתפוקת המפעל, דרכי ההגעה, גישה למחצבים מסוימים ועוד. כל אלו הופכים אזורי תעשייה רבים לכאלו שיש ויכולים להיות פגיעים.

באזורי התעשייה שונים בארץ ניתן להבחין בנוכחות רבה של כוחות אבטחה – גלויים או סמויים. האבטחה באזורים אלו תכלול צוותים רבים של מאבטחים בעלי מיומנויות רבות, זאת על מנת להבטיח בידוד של האזור מאנשים שלא אמורים להגיע לשם כמו גם להבטיח את שלומם של העובדים והמבקרים בו.

אבטחה היקפית של אזור התעשייה אבטחה באזורי תעשייה - ארקס, חברת אבטחה

בראש ובראשונה קיימים צוותי אבטחה במפעלים ואזורי תעשייה על מנת לאבטח את המתקנים והעובדים בו. חלק מאזורי התעשייה נחשבים לאזורים רגישים. בתעשייה הישראלית קיימים לא פעם חברות העוסקות בפעילות רגישה ויקרה. הדבר הופך אותן למטרה ויעד עבור מתחרים בשוק ובמקרים רגישים אף לארגוני טרור. במקרים אלו האבטחה במקום חשובה על מנת לייצר התרעה ולמנוע בפועל כניסה של גורמים מבחוץ.

חלק ממערך האבטחה כולל בתוכו כמובן צוות רחב ומיומן של מאבטחים חמושים יוצאי יחידות קרביות מובחרות. האבטחה כוללת מספר רחב של עמדות מפתח המסוגלות לתצפת לרחוק הן בתוך אזור התעשייה ואף מחוצה לו. בנוסף, קיימים מאבטחים חמושים בצירים הראשיים המובילים לאזור התעשייה, בכל הכניסות, בסיורים רגליים ועל גבי רכבים כשכל זה נעשה במסגרת מעטפת רחבה של מצלמות ומכשולים פיזיים דוגמת גדרות רגישות למגע ותזוזות.

אבטחת מתקנים

באזורי תעשייה קיימים אף מפעלים קטנים ובינוניים ובתוכם מתקנים חשובים ורגישים שלהם חשיבות מכרעת ביכולתו של המפעל להמשיך ולפעול כראוי. למול אותה חשיבות מכרעת של מתקנים אלו קציני אבטחה רואים לנכון לאבטח המתקנים מסביב לשעון. לא פעם נעשה אף שימוש במספר מאבטחים במתקן וזאת בהתאם לגודלו, מיקומו ורגישותו. מתקנים מסוימים נהנים מאבטחה הכוללת מאבטח המתצפת מרחוק, מאבטח במקום (שיש ולמד לתפעל את המתקן בהתאם למתבקש), מצלמות במעגל סגור, חיישני בטיחות וביטחון, תאורה בשעות החשיכה ועוד.

באבטחה הדוקה של מתקנים רגישים מצטמצמת למינימום האפשרות לפגיעה מכוונות או לתקלות שיש ויכולות לקרות. תגובה מידית אודות בעיה במתקן כזה או אחר יכולה לתת מענה שיביא לפתרון מהיר מבלי לגרום להחמרה של המצב.

אבטחת דרכי גישה

רגישותם הרבה של אזורי תעשייה ומפעלים בא לידי ביטוי גם בשמירה על דרכי הגישה בתוך המפעלים ואליהם. בחלק ניכר מהמפעלים ואזורי התעשייה אופן העבודה דורש התמקצעות של הפועלים ובמקרים מסוימים עבודתם נחשבת ברמת סיכון גבוהה. אי לכך, על צוותי האבטחה באזורי תעשייה ומפעלים לדאוג תמיד שדרכי הגישה יהיו פנויים למעבר חלק של רכבים ובתוכם רכבי הצלה.

חלק מפעילות האבטחה בנושא זה כוללים לרוב סיורים של מאבטחים על מנת לוודא שדרכי הגישה מאובטחים ואינם חסומים, לדאוג למעבר קל ומהיר בין שערים ידניים ואלקטרוניים ואף שמירה על חוקי התנועה בתוך אותם אזורים.

אבטחת משאיות ורכבים כבדים

באזורי תעשייה ומפעלים נראה לאורך כל שעות היממה תעבורה של רכבים כבדים ומשאיות. אלו משנעות פנימה והחוצה חומרים וכלים רבים ומגוונים. בחלק ניכר מהפעמים שינוע הסחורות על גבי רכבים אלו דורש ליווי צמוד של צוותי אבטחה. הצורך באבטחה של משאיות ורכבים כבדים חל במקרים בהם מדובר בשינוע הדורש נסיעה איטית ומבוקרת, נסיעה על כבישים ראשיים, נסיעה בחשיכה ועוד.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן