ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

סיורי אבטחה

במאמרים רבים בהם התייחסנו לאתגרי האבטחה, הזכרנו רבות את נושא האבטחה הדינמיים וזאת בדמות סיורי אבטחה. במקרים רבים אלו העוסקים בהקמת מערכי אבטחה מכירים את הצורך הממשי בהקמת מערך אבטחה דינמי, לרוב רכוב, אשר יוכל לתת מענה מידי לאירועי ביטחון חריגים החלים במסגרת אחריותם.

אנשי מקצוע רבים רואים בהקמת סיורי אבטחה אלמנט חשוב ומרכזי כחלק מהיערכות האבטחה הכללית. בפוסט זה ננסה להאיר על היתרונות הקיימים בסיורי אבטחה ואף לציין את החסרונות הקיימים.

מענה בטחוני מיידי

אחד מהיתרונות הבולטים שיש לצוותי האבטחה המסיירים במתחם עליו הם אחראיים, הוא היכולת לתת מענה מידי וראשוני לאירועים מתפתחים. סיורי אבטחה רבים נעשים על גבי רכבים כשהצוות ברכב נמצא כמובן בקשר ישיר עם החמ"ל ויודע על הנעשה בכל נקודה במתחם. במקרה של אירוע ביטחוני מתגלגל מתאפשר לאותו סיור לצאת אל המקום ולתת מענה מהיר ומיידי, בין אם מדובר על תגבור אבטחתי של הנקודה אליה הוזנקו, מתן מענה רפואי, פתיחת נקודת תצפית ובמקרי קיצון סיכול האירוע.

יכולת למתן מענה בנקודות תורפה

בכל מתחם שקיים ובו מוקם מערך אבטחה הכולל בתוכו כמובן סיורים, יודעים אנשי המקצוע לסמן את נקודות התורפה הנמצאות בשטח. אלו מוגדרות ככאלו למול העובדה שכשלי אבטחה קודמים נבעו מאותן נקודות וכמובן מהיכולת המקצועית לנתח את אותם אזורים כבעייתיים.

סיורי האבטחה נחשבים כמובן לכוח דינמי שביכולתו לתת מענה באותן נקודות תורפה. אלו יכולות להיות נקודות מרוחקות במתחם, נקודות נסתרות לתצפיות ולמצלמות, אזורים חשוכים ומקומות בהם קיים קושי ממשי להקים במקום עמדה סטטית. היכולת של סיורי האבטחה להפגין נוכחות מתמדת באותן מקומות תרתיע גורמי עוינים שלא ירצו לקחת סיכון למול הופעת הכוח במקום בטווחי זמן קצרים. הדבר בא לידי ביטוי לא מעט במשימות אבטחת ישובים.

סיורי אבטחה - ארקס

אלמנט ההפתעה

בשונה מהעמדות השמירה הקבועות במתחם, לסיורי האבטחה ניתנת האפשרות והחופש לסייר במתחם באופן חופשי. חוסר היכולת של גורמים עוינים לאפיין דפוס חוזר על עצמו של מערכי הסיורים הופך את יכולת הפגיעה של אותם גורמים לקשה ומאתגרת יותר.

לסיורי האבטחה היכולת לתת ביטוי רחב לאלמנט ההפתעה. ניידותם ויישום של מסלולים לא קבועים לכל אורך שעות היממה יוצר מצב בו גורמים עוינים לוקחים בחשבון שבכל רגע נתון יכול להופיע כוח אבטחה במקום ובכך לסכל את פעילותם.

שהות קצרה בנקודות אסטרטגיות

כפי שכבר ציינו קודם, לסיורי האבטחה היכולת להגיע ולתת מענה בנקודות אסטרטגיות חשובות במתחם המאובטח. ועדיין, ליכולת זו גם חסרונות רבים ובמקרים רבים הנקודות האסטרטגיות הרבות במתחם נשארות יתומות ברוב שעות היממה למול ההיצע הדל, בין היתר בשל שיקולי תקציב, של סיורי האבטחה הקיימים.

בבדיקה של צוותי אבטחה המשתמשים בכוח המסייר במקום, נמדדו טווחי זמנים ארוכים בהם כוח נייד הגיע לבדיקה שגרתית באחת מהנקודות האסטרטגיות. הסיבות לכך נוגעות לעובדה שלכוח הסיור מספר רב של משימות לאורך היום ולא תמיד מתאפשרת להם היכולת להפגין נוכחות בנקודות חשובות לעיתים קרובות יותר.

שימוש בסיורי האבטחה למטרות נוספות

לאורך הזמן ניתן להיתקל במערכי אבטחה רבים אשר משתמשים בסיורי האבטחה לצרכים אחרים לא ביטחוניים. הדבר קורה לא פעם בשל אילוצים רבים כשלפתע הופך סיור האבטחה בעצם לכלי רכב המעניק במתחם שירותי הסעה למאבטחים המתחלפים ביניהם בעמדות, ביציאה להפסקות אוכל, בחלוקת אוכל למאבטחים במפעל, לשינוע של סחורה במתחם והעברת מסמכים ולכל מטרה אחרת שהופכת את סיור האבטחה לכזה שמפקיר בעל כורחו את מטרתו היחידה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן