ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה על שופטים

בתחום המשפט מהווים שופטי בית המשפט את הסמכות העליונה בכל הנוגע להכרעות דין וזאת במגוון רחב של נושאים. משפטנים רבים, המגיעים בשלב מסוים בחייהם לתפקיד של שופטי בבתי משפט, מוצאים עצמם מקבלים החלטות לא פשוטות הנוגעות באופן ישיר לחייהם של אנשים רבים.

עולם המשפט מכיר מקרוב את הסוגיות הרבות והרגישות עליהן מתבקשים שופטי בית משפט להכריע. בתחום הפלילי והכה מתוקשר שופטי בית המשפט מתמודדים לא פעם עם אוכלוסיות שלא בוחלות בשום אמצעי או דרך לנטרל את מי שמסומן מבחינתם כגורם מפריע.

אבטחה על שופטים

מערכות הביטחון בישראל ובמדינות אחרות מכירות מקרוב את החשיבות הרבה באבטחה של שופטים. שופטי בית משפט, להם נגיעה בסוגיות רגישות והרות גורל, זוכים לא פעם לאבטחה מרבית, הן במסגרת כותלי בית המשפט ואף מחוצה לו. מערכי האבטחה האמונים על שלומם של השופטים צריכים להיות ערים בכל רגע נתון וזאת לכל תרחיש שעלול לקרות הנוגע לתקיפה ברוטלית ואלימה של שופט.

עבור מערכי אבטחה וחברות אבטחה חשוב להכיר את הדגשים הבולטים בכל הנוגע לאבטחת שופטי בית משפט.

שמירה בין כותלי בית המשפט

בתי המשפט נחשבים באופן טבעי לחלל רחב אך סטרילי מאוד בכל הנוגע לאלו הנמצאים בו כמו גם לכלי נשק וחפצים העלולים להפוך בן רגע לנשק מסוכן. על פניו, הסכנה עבור שופטים בין כותלי בית המשפט נחשבת לנמוכה יותר. עם זאת, במקרים בהם שופטים מסוימים נתונים לא פעם לפני החלטת הרת גורל או שהם זוכים לאיומים חוזרים ונשנים קיים צורך ממשי להגביר את האבטחה לאותו שופט אף בבית המשפט עצמו. במקרים אלו חשוב ליצור טבעת אנושית של מאבטחים סביב השופט, לדאוג למאבטח במשרדו ולשכתו ולהכיר בכל יום את כל האנשים הבאים עמו במגע במסגרת עבודתו בבתי המשפט. אלו יבטיחו צמצום האפשרות ששופט יותקף דווקא במקום זה, הנחשב בבסיסו למקום בטוח יותר.

אבטחת שופטים בעת נסיעות

במסגרת עבודתם של שופטי בית המשפט נדרשות לא פעם נסיעות רבות, הן אלו השגרתיות מן הבית לבית המשפט ואף בין בתי משפט. במקרים אחרים נדרשים שופטים אף למקומות נוספים הנוגעים לעבודתם, להרצאות וכנסים אליהם הם מוזמנים ועוד.

הדינמיות הרבה עבור חלק משופטי בית המשפט מביאה את מערכי האבטחה להיערך לכך בהתאם. שופטים רבים זוכים אף לליווי צמוד של מאבטח אישי הנמצא איתם ברכב, שהוא עצמו ממוגן ובמקרים נוספים אף לאבטחת רכבו באמצעות ניידות משטרה ו\או רכבים סמויים.

אבטחה סביב הבית ובסביבת המגורים

איומים והסכנות הרבות הקיימות כנגד שופטי בית המשפט לא תמיד נעצרים שם. באופן טבעי גם הבית וסביבת המגורים של השופט מהוות מטרה עבור גורמים הרוצים לפגוע בו וכמובן בבני משפחתו.

מערכי האבטחה האמונים על שלומם של שופטי בית המשפט שואפים ליצור מערך אבטחה הדוק הן בסביבת המגורים שלו וכמובן על בני המשפחה. הדבר בולט במקרים בהם שופטי בית משפט קיבלו איומים קונקרטיים ממש על פגיעה בהם ובבני משפחתם, ואף בשנים האחרונות בוצעו פגיעות במס' שופטים – הן מחוזיים והן של בית המשפט העליון.

 עבודת מודיעין

מערך האבטחה עבור שופטי בית משפט מתבסס כמובן על מודיעין מהימן אשר מהווה את האינדיקציה הברורה לאיומים המרחפים מעל ראשו של שופט מסוים. מעיון בתיקים עליהם אחראי שופט בית המשפט ניתנת האפשרות להגדיר עבור מערך האבטחה מה הם האיומים הבולטים עמם הם צריכים להתמודד, מי הם הדמויות הרוצות בפגיעה בשופט ואיך ניתן להתמודד עימם. מידע מקדים זה יש ומהווה עבור המאבטחים אלמנט חשוב הנוגע ליכולתם לאבטח כל שופט בצורה הטובה ביותר.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן