ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה במושבים ובקיבוצים

בסקירת הקיבוצים והישובים הרבים הקיימים בישראל ניתן להצביע על רבים אשר משתמשים בחברות אבטחה חיצוניות על מנת לעבות ולהבטיח שמירת ביטחון מקסימאלית מרבית למקום. בקיבוצים ובמושבים רבים מודעים לחסור היכולת של כוח המשטרה במקום לספק את האבטחה הנדרשת כמו גם להגיב לאירועים מתפתחים.

באותו וואקום שנוצר קיים שימוש רחב וגובר בחברות אבטחה בעלות מומחיות במיגון ישובים, שיחד עם מערך האבטחה הקיים בכל קיבוץ ומושב יוצרים לעצמם מעטפת רחבה יותר וכזו שנותנת מענה לכל אירוע ביטחוני שיכול להתפתח.

עבור חברות אבטחה המספקות כוח שמירה לאותם מקומות יש כמובן להכיר במספר מאפיינים –

 

אבטחת מושבים וקיבוצים

אבטחה היקפית רחבה בישוב

אופי הפעילות במושבים ובקיבוצים רבים לא תמיד מאפשר כיתור כל הישוב בגדרות. גם אלו לא תמיד מבטיחות מניעה מוחלטת של פריצות לתוך הישוב. למול כך שבחלק רחב מן המקומות קיימים אף שדות חקלאיים ופרדסים, כיתור חלק מהאזורים החקלאיים יקשה על החקלאים הרבים לאורך שעות העבודה.

לאור העובדה שחלק נרחב מהאבטחה ההיקפית של אותם ישובים לא ניתן לאבטח בעזרת גדרות, קיים באופן טבעי הצורך בקיום מתמיד של סיורים רכובים ובמיוחד בשעות הלילה כמו גם באזורים רחוקים מן העין.

מערכי האבטחה בקיבוצים ובמושבים רבים יודעים כיום שכל מערך אבטחה המוקם בכל ישוב כולל בתוכו מספר רחב של סיורים רכובים. אלו מסוגלים לתת מענה מידי לכל התפתחות הן בחלק ההיקפי של הישוב והן בתוך הישוב עצמו.

שימוש בתאורה בשטחים חשוכים

בשונה מהמרחבים העירוניים המוכרים, בקיבוצים ובמושבים קיימים שטחים רבים, חקלאיים ברובם, אשר לא מאוישים באנשים לאורך שעות הליל. על מנת להקל על צוות האבטחה במקום ולהקשות על גורמים עוינים להגיע למקום יש לא פעם הצורך בשימוש בתאורה חזקה וקבועה על חלק מאותם שטחים לרבות פיקוח על הנעשה מעת לעת. בחלק מהמקומות מותקנות מצלמות אבטחה היקפיות.

מערך אבטחת ישובים מקצועי בכל ישוב ידע בתוך ימים לסמן אילו אזורים יש וכדאי להאיר עם רדת החושך. חלקים אלו, שיש ונחשבו לבעייתיים ובעצם הפכו לנקודות תורפה עם הזמן, מקבלים מענה וזאת על ידי שימוש בתאורה ייעודית. במקרים בהם הוחלט על עמדות שמירה סטטיות, אותם מאיישים מאבטחים, ניתן בהרבה מקרים לצייד את העמדה, במיוחד אם היא מהווה נקודת תצפית גבוהה, עם כלי תאורה שיכול לתת מענה מקיף ורחב עבור אותו שומר, שביכולתו לסרוק שטח רב בקיבוץ או במושב בכל נקודת זמן שיחפוץ.

 

התמודדות עם מכת הגניבות החקלאיות

מעבר לסכנות הבטיחותיות הקיימות בכל ישוב בישראל, קיבוצים ומושבים רבים נאלצים להתמודד בכל יום כנגד מכת הגניבות החקלאיות והונדליזם. אופיין של קיבוצים ומושבים רבים מתבטא במשקים רבים כמו גם שדות חקלאיות במקום, אלו הפכו יעד לגניבות – הן של תוצרת חקלאית והן של חיות במשקים רבים.

עבור אלו העוסקים בחקלאות ובמשק אותן גניבות מהווה פגיעה קשה ביותר מבחינה כלכלית. משפחות רבות שנפגעו בעבר מגניבות אלו מצאו עצמן תחת שוקת שבורה מבחינה כלכלית ולכן חשוב עד מאוד לתת מענה רחב וכולל בכל הנוגע לאותן גניבות.

חלק מהיכולת של מערכי האבטחה למנוע את אותן גניבות בא לידי ביטוי בדגשים שהוזכרו קודם. בנוסף לכך חשוב מאד כמובן ללמוד ממקרים קודמים מהן נקודות התורפה בכל ישוב, מי הם האוכלוסיות והדמויות העוסקות בפעילות נפשעת שכזו ובאילו עזרים נוספים ניתן להשתמש על מנת לצמצם את הגניבות, מלבד היעזרות קבועה בשירותי אבטחה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן