ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה במרתון

בשנים האחרונות ניתן להצביע על מספר ענפי ספורט שרקמו קשרים רבים עם הקהילה הרחבה. אחד מאותם ענפי הספורט המדוברים הוא המרתון וכיום ניתן להצביע על עשרות אירועי מרתון ברחבי הארץ, זאת בנוסף לתחרויות מקצועיות רבות המתקיימות כחלק ממסגרת מקצועית.

כמו בכל אירוע ספורט שמתקיים, גם בארגון של מרתון יש צורך במענה רחב בכל הנוגע לביטחון ואבטחה – הן של הספורטאים וצוות האימון והן של הקהל הרחב שבא ליהנות ולצפות בתחרות. דוגמא למרתונים בישראל: מרתון תל אביב, מרתון טבריה ועוד.

חברות האבטחה צריכות כמובן להכיר מקרוב את הדגשים המקצועיים בכל הנוגע ליכולת לאבטח את המרתון בצורה הטובה והבטוחה ביותר –

אבטחה על פני שטח נרחב

מרתונים רבים מתפרשים באופן טבעי על גבי שטח ארוך ורחב. קיימים כיום מספר סוגי מרתונים, כשאלו יכולים להתחיל מעשרה קילומטרים ולהגיע לאורך של 80 ק"מ (טריאתלונים וכדומה).

מסלולי הריצה של המרתון נעשים כמובן בחוץ, בין אם מדובר בכבישים פתוחים, רחובות ראשיים בערים, אזורים כפריים ועוד. כל אלו מהווים עבור צוות האבטחה אתגרים רבים שאיתם הם צריכים להתמודד.

אבטחת מרתון - ארקס שמירה ואבטחה

אבטחת מרתונים דורשת לרוב כוח אדם גדול מהרגיל וזאת למול הצורך להציב כוח אבטחה לכל אורך מסלול המרתון. זאת בנוסף לתוספת של עמדות שמירה ועמדות סטטיות, סיורים רגליים ועל גבי רכבים, אבטחת הקהל, התאספות הספורטאים והצוות המקצועי ועוד.

היכולת לארגן את מערך האבטחה באירוע המוני שכזה דורשת לא פעם שיתוף פעולה בין מספר חברות אבטחה. אלו צריכות לכונן, טרם האירוע, שפה משותפת ברורה, חלוקה לגזרות ולהביא לכך שכל מאבטח שלוקח חלק באבטחת האירוע יכיר את שאר כוחות האבטחה סביבו ויידע להתנהל נכונה בזמן מבחן.

יצירת אזור סטרילי עבור הספורטאים וצוות האימון

במרתונים המתקיימים לאורך השנה, הן אלו במסגרת של תחרויות מקצועיות והן אלו הפתוחות לקהל הרחב, ניתן לראות כמות רחבה של משתתפים שרצים. בתחרויות מקצועיות לכל משתתף צוות מקצועי רחב המלווה אותו.

בטרם ניתנת יריית הזינוק כל המשתתפים מרוכזים באזור סטרילי השמור רק להם. שם ניתנת להם האפשרות להתארגן לקראת המרוץ בצורה שקטה וללא כל הפרעות חיצוניות. על מנת שאותו אזור יהיה סטרילי וללא כל הפרעות על מערך האבטחה במקום לדאוג שיהא כזה.

עוד בארגון המרתון, על מערכי האבטחה לקבוע בבירור מהו האזור הסטרילי, באילו אמצעים ניתן יהיה להשתמש על מנת שיהיה קרוב פיזית לנקודת ההתחלה של המרוץ אך יישאר גם רחוק מעינם של סקרנים וכמה כוח אדם דרוש על מנת לאבטח את המקום בצורה הטובה ביותר.

שמירה על ביטחון הקהל

בשונה מאירועי ספורט אחרים בהם הקהל מרוכז במספר מצומצם של טריבונות, בזמן המרתון הקהל מפוזר לאורך קילומטרים באים. עבור מערך האבטחה באזור מדובר באחד מהאתגרים המורכבים בכל הנוגע לאבטחת אירועי ספורט.

ריכוז של הקהל במספר רב של נקודות לאורך כל שטח המרתון יוצר סיטואציה בה הקהל שמגיע לאירוע בעצם מפוזר על גבי שטח רב וזאת בניגוד לריכוזו במספר טריבונות כנהוג באירועי ספורט רבים. הדבר מצריך ממערך האבטחה התארגנות רבה לכך, בין היתר ביכולת למפות את האזורים בהם הקהל יתרכז, בשימוש של אמצעים המפרידים בין הקהל למסלול הריצה, ביכולת לזהות גורמים עוינים ועוד.

שמירה על בטחון הקהל באירוע ספורט שכזה הופכת בהחלט ליותר מורכבת ופיזורו מצד אחד יש ויכול לצמצם פגיעה ברבים, אך גם יוצר מצב של נקודות תורפה רבות שיש לתת עליהן הדעת מבחינה בטיחותית.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן