ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

חברות אבטחה באירועים המוניים

 

זה התחיל עם הצעת החוק להעביר את השמירה והשלטת הסדר במגרשי כדורגל, מידיה של המשטרה לידיהן של חברות אבטחה פרטיות. בהמשך, ובעיקר בשל ההצלחה במגרשי הספורט, התחילו אירועים המוניים ובהיקפים גדולים להיות מאובטחים על ידי חברות אבטחה.

אבטחת אירועים המוניים – החוק

החוק שנחקק בישראל ב- 2008 נקרא חוק איסור אלימות באירועי ספורט. הוא נוצר במטרה לבטל את נוכחות המשטרה באירועים אלו ולהעביר את האחריות לידיהן של חברות אבטחה פרטיות. יישום החוק החל כבר בשנת 2010 והמשטרה הביעה את שביעות רצונה מהיכולות התפעוליות, הבטיחותיות והלוגיסטיות של חברות האבטחה.

סעיף בחוק הגדיר אירוע ספורט המוני כאירוע גדול המתקיים מתחת כיפת השמיים. בשל סעיף זה, הדרך לאבטח אירועים המוניים בכל תחום, ובתנאי שהם מתקיימים תחת כיפת השמיים היתה קצרה. ואכן, רוב אירועי הספורט בישראל מתקיימים תחת כיפת השמיים, וכמותם גם מופעי תרבות ענקיים, התכנסויות חברתיות וכדומה. המשטרה, לאחר הצלחת האבטחה במגרשי הכדורגל, רק סמכה את ידה והעבירה את השליטה לידיהן של חברות אבטחה פרטיות, כמובן שבתיאום מלא עימה ובשיתוף פעולה למקרים של צורך בגיבוי.

אז מה עושים באירועים רחבי היקף שכאלו? איך מבטיחים את שלומם של שחקנים וצופים באירוע כמו מכבייה, מופע רוק ענק, או אפילו אירועי יום העצמאות?

אבטחת אירועים המוניים

שיטות שמירה ואבטחה מתקדמות

אבטחת אירועים המוניים היא בעצם הבטחה למפיקי ויוזמי האירוע לשקט, סדר ומניעת תרחישים מסוכנים, מטרידים או כאלו שעלולים להסתיים באסון. חברות אבטחה שמות לנגד עיניהם את מתן ההגנה הטובה ביותר ושמירה על שלומם של כל הנוכחים באירוע. כדי שזה יצליח להם, ומאחר ומדובר באירועים רחבי היקף, נדרשת תוכנית פעולה מקדימה, יסודית ומקיפה, הכוללת בדיקת רקע, גם מודיעיני, עבודה בשיתוף פעולה מלא עם גורמי הבטחון השונים, לוגיסטיקה, תפעול והדרכה אינטנסיבית של המאבטחים באירוע.

במצבים של אירועים המוניים נעשית חלוקת תפקידים, אשר כוללת את מנהל האירוע, ממונה הבטיחות ומנהל הבטחון. האבטחה והסדר מתבצעים כבר בנקודות הכניסה למתחם, ומאוישות על ידי סדרנים ומאבטחים. מתחם האירוע עצמו מאויש על ידי צוות מאבטחים גדול, בניהול ופיקוח של מנהל האירוע יחד עם מנהל הבטיחות. כל הפעולות נעשות בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל, שבמקרים של אירועים גדולים מאד, אינה מושכת את ידה כליל מהאירוע, אלא נמצאת במעגל החיצוני יותר של האירוע, כגיבוי, השלטת סדר בתנועה ואבטחת החלק החיצוני של מתחם האירוע.

יצוין כי לפי החוק ונהלי משטרת ישראל, באירועים של מעל אלף איש יש למנות מנהל אירוע ומנהל בטחון נפרדים, בעוד שאירועים בהם משתתפים פחות מאלף איש, יכול מנהל האירוע לשאת גם בתפקיד מנהל הביטחון.

אבטחת אירועים המוניים היא מורכבת ורגישה והסקירה לעיל היא רק הצצה קטנה לעולם האבטחה, וטעימה מגודל האחריות, הערנות וההכנות המקדימות שנדרשות מחברת האבטחה ומהמאבטחים עצמם לפני האירוע ובמהלכו, הכנות שכוללת תדריך מקצועי, אימונים והדרכות וכמובן רישוי מלא לנשיאת נשק חם.

עיקר האחריות היא, כמובן, בזמן אמת ובמצבי מבחן הדורשים מהמאבטחים לבצע את עבודתם ללא דופי ולשמור על ביטחון ההמונים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן