ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה בקונצרטים

 

ברוב חודשי השנה – ובקיץ בעיקר – מתאפשרים ליוצרים וזמרים רבים לצאת למסע הופעות במדינות רבות. ישראל מהווה חלק בלתי נפרד ממסע ההופעות של זמרים, יוצרים והרכבים רבים ומגוונים המגיעים להופיע במתחמים רחבים המכילים רבבות אנשים. מופעים אלו יוצרים עבור חברות אבטחה אתגר נוסף ומורכב לו הם נדרשים.

קונצרטים ומופעים מביאים איתם סדר גודל של אירוע בו עשרות אלפי משתתפים. הגעת קהל רב למקום יוצרת עבור מפגעים רבים את האפשרות בביצוע פיגוע איכות שבו ניתן להגיע למספר רחב של פצועים והרוגים, בין אם תוך ירי לא מבוקר ולבטח במקרים בו יצליחו להטמין פצצה במקום או להשתמש במחבל מתאבד.

לחברות אבטחה המצטרפות לא פעם לכוחות ביטחון ושיטור במקום תפקיד חשוב ומרכזי בהגנה על הקהל הרב שמגיע. לכל קונצרט ומופע דגשים מעט שונים וזאת בהתאם למסת הקהל והמקום בו נערך הקונצרט.

אבטחה היקפית הדוקה באירוע המוני

החשש הגדול ביותר של מארגני הקונצרט ושל מערך האבטחה הוא בחדירה של גורמים עוינים לתוך הקהל הרב שמגיע למקום. חדירה של גורמים עוינים תביא עימה אף החדרה של אמל"ח שבעזרתו ניתן להביא לפגיעה רבה עד מאוד של אנשים (ע"ע האירוע בבלטקלן שבצרפת).

דגש רחב מושם על האבטחה ההיקפית. זו תעשה בעזרת מכשולים פיזיים, גדר גבוהה ומשוכללת, שימוש בתאורה המבליטה נקודות תורפה, סיורים רגליים ורכובים, שימוש במצלמות ועוד. שימוש באמצעים אלו ואחרים יבטיחו לא רק סיכויי הצלחה נמוכים בכל ניסיון חדירה שיבוצע, אלא אף ירתיעו מפגעים אשר תכננו לחדור וויתרו על הרעיון למול מנגנוני אבטחה היקפית סדורים ורחבים.

אבטחה בקונצרטים - אבטחה במופעים גדולים

שימוש בכלבים לאיתור חומרי נפץ

השימוש בחומרי נפץ עבור מפגעים בקונצרטים ומופעים הינו בעל פוטנציאל פגיעה אדיר. באירועים אלה הקהל הרחב שמגיע מרוכז בתא שטח צר ובו הקהל נמצא סמוך האחד לשני. החדרת חומר נפץ והפעלתו בלב דבוקת הקהל יכולה להביא לפגיעה בעשרות ומאות אנשים.

מערכי אבטחה באירועים אלו עושים לא פעם שימוש נרחב בכלבים אשר אומנו לזהות חומרי נפץ באמצעות חוש הריח. עבור בעל חיים זה חוש הריח הוא החוש המפותח ביותר. כלבים אלו עוברים אימונים והכשרות שבסופם יודעים הם לזהות את החותמות הכימיות של חומרי נפץ שונים ולהתריע עליהם בזמן אמת.

תיחום והפרדה ברורה בין הקהל לצוות המוזיקלי

תפקיד נוסף שעל מערכי האבטחה לתת את הדעת עליו באירועים אלו הוא ביכולת להעניק לצוות המוזיקלי את הביטחון המרבי. לא פעם הערצה של הקהל תביא את חלקם להתנהגות מסוכנת ומסכנת בה ינסו להגיע פיזית אל הצוות המוזיקלי בכל מחיר. מנסיוננו – עבור צוות האבטחה כל ניסיון התקרבות של אדם לא מוכר לצוות המוזיקלי מתויגת כמסוכנת שיש לנטרלה כמה שיותר מהר.

בקונצרטים ומופעים רבים זוכים האמנים והצוות הרחב לאבטחה הדוקה מרגע יציאתם למתחם ההופעה ועד חזרתם למלון. על אף אהבת הקהל וההערצה מודעים כולם, הן צוות האבטחה והן הצוות המוזיקלי, על הסכנות הטמונות בהתקרבות יתרה של הקהל וביצירת קירבת יתר.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן