ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

כלבי שמירה כאמצעי עזר באבטחה

מאז ומתמיד נחשב הכלב לידידו הטוב ביותר של האדם. במשך השנים נמצא גם כי מעבר לתכונותיהם הידידותיות והנאמנות, כלבים הם בעלי תכונות ומאפיינים ייחודיים שמאפשרים מתן סיוע ומענה במקומות שאפילו מערך אנושי או טכנולוגי מתקשים בהם.

שימוש של כלבי שמירה לצרכי אבטחה הוא נפוץ, במיוחד במצבים מסוימים שיפורטו כאן:

מאבטח על ארבע

לאורך ההיסטוריה נעשה שימוש נרחב בכלבים לצרכים שונים, כמו ציד, גריגת מזחלות שלג, נחיית עיוורים, הנהגת עדרים של כבשים, זיהוי סמים מסוכנים ועוד.

כלב שמירה

בתחום האבטחה נמצא כי יעילותם של כלב שמירה אינה מוטלת בספק. ניתן לאמן כלבים לגילוי חומרי נפץ, פטרול, סיור ושימושים נוספים.

בישראל, לצד קשיים חברתיים והצורך לשמור על חברה מתוקנת, קיים גם האיום הבטחוני. כשמדובר במתקנים אסטרטגיים של משרד הבטחון או משרדי ממשלה נוספים, בקו התפר ובמעברי גבולות, לא די בעין פקוחה ובמיומנת חיילים או מאבטחים ובציוד אבטחה מתקדם, אלא נדרש גם זיהוי של מטעני נפץ שרק כלבים, אחר אימון והכשרה מסוגלים לזהות, ובמהירות.

כלבי שמירה משמשים חברות אבטחה גם בכל הקשור לשמירה היקפית. כלב הוא ממש כמו חיישן המזהה תנועות חשודות בסביבות מאובטחות, למשל יישובים, וביכולתו להתריע על סכנה. כיום קיימות גם חברות המפתחות אמצעי זיהוי לנביחת כלבים, כך שבעת מצוקה או התרעה הכלב נובח וכתגובה לנביחתו מופעלת מערכת אזעקה.

תרחיש מוכר מאד הוא כלב שמירה הצמוד לשומר או סייר באתרים שונים בשעות הלילה. בשעות אלו הראות לקויה ולמרות שהמאבטחים והשומרים מצוידים בעזרים לראיית לילה, היא עדיין מוגבלת יותר מאשר ביום. פעמים רבות מוצמד כלב פטרול לשומר הסורק את האזור עליו הוא מופקד ומתריע על קיום פעילות חשודה או אנשים לא רצויים במתקן או במבנה וסביבותיו, תוך שימו שבחוש הריח, שמיעה וראייה המפותחים שלו.

אימונים יסודיים

כלבי שמירה עוברים הכשרה מיוחדת על יד כלבנים מוסמכים. ישנם מספר סוגי הכשרה המתאימה לאפי הפעילות הנדרש מהכלב. מדובר בכלבים בעלי אופי מיוחד, בעלי בטחון עצמי גבוה, התמדה וסיבולת גבוהה.

הכלבים מאומנים ומיומנים לנבוח למטר הרתעה והרחקה ולתקוף, במידה והם מקבלים את הפקודה לכך.

לאחרונה חל גידול בכלבי שמירה במגזר הפרטי, במיוחד בקרב חקלאים הסובלים מגניבות ומעשי וונדליזם במטעי הגידולים שלהם. כלבי שמירה מיומנים מצטרפים לאיש האבטחה ומזהים סכנות ותרחישים לא רצויים.

שימוש בכלבי שמירה הוא יתרון בולט הן ללקוח שמובטח לו שקט נפשי רב וגם למאבטח עצמו שיודע שבנוסף לערנותו וכישוריו, עומד לצידו כלב נאמן שעבר הכשרה ויכול להתריע בפני סכנות אפשריות.

חשיבותם וערכם של כלבי שמירה רק הולכת וגוברת, לאור ההצלחות הרבות במיגור תרחישים מסוכנים, במניעת פריצות וונדליזם ובאיתור חומרי נפץ וסכנות נוספות.

ללא ספק, כלבי שמירה הולכים ותופסים מקום של כבוד בתחום האבטחה – ובצדק!

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן