ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

כלי נשק ואמצעי לחימה של מאבטחים

אבטחה נועדה, כשמה, לספק ביטחון למי ששוכר שירותי מאבטחים. זה יכול להיות מועדון שרוצה להבטיח לאורחיו בילוי שקט ורגוע, מוסד ציבורי שמבטיח למבקרים הרבים שפוקדים אותו שלא יאונה להם ולעובדי המוסד כל רע, אשיות חשובה שנשקפת סכנה לחייה ועוד תרחישים רבים.

המאבטחים שמספקים את שירותי האבטחה הם אנשים מיומנים בעלי נסיון והכשרה מתאימה וכדי להבטיח מקסימום הגנה, הם נושאים עמם גם כלי נשק ואמל"ח מסוגים שונים – הן גלויים והן סמויים.

אמצעים לביטחון מירבי

כלי נשק של מאבטחים

חברות אבטחה רבות מכירות ומודעות לתרחישים בהם הרוחות מתלהמות, קטטת פורצות ולפעמים נדמה שהמצב יוצא מכלל שליטה. לפעמים אין מנוס אלא לעשות שימוש בנשק ובאמצעי לחימה נוספים להשגת ביטחון ולהצלת חיים.

כלי הנשק בהם נעשה שימוש הוא בעיקר אקדחים. המאבטחים נושאים אותם עימם ברשיון, כמו גם חברת האבטחה עצמה שיש לה קשר עם סוחרי נשק מורשים על פי חוק ואשר מהם נרכשים כלי הנשק והתחמושת. כל המאבטחים עוברים הכשרה, הדרכה ואימונים, למרות שמרביתם הם יוצאי יחידות קרביות של הצבא והמשטרה ואמונים בנשיאת כלי נשק ושימוש בהם.

כלי יעיל נוסף הוא תכשיר גז ייחודי, לרוב מבוסס על פלפל שמטרתו להרחיק מתפרעים ולבלום אותם. בשנת 2010 הוצאה משטרת ישראל נוהל שמאשר את השימוש בגז פלפל על ידי  מאבטחים, זאת לנוכח ההבנה כ יש לספק למאבטחים כלי נוסף למימוש אכיפת סמכויותיהם תוך כדי שימוש בכוח אולם יחד עם זאת לגרום להקטנה בשימוש בכוח פיזי או בנשק חם שפגיעתם מסוכנת יותר.

לפי הנוהל החדש נקבעו גם המצבים והעילות לשימוש בתרסיס הגז והמאבטחים קיבלו הנחיה לעשות בו שימוש במקרים של הגנה עצית מפני תקיפה או כדי להפעיל את הסמכות החוקית של המאבטח להפעלת כוח סביר. בכל מקרה מחובתו של המאבטח להתריע בפני האדם על כוונתו לעשות שימוש בתרסיס אם לא יחדל להתפרע או להוות איום.

 כמו כן, מורשים המאבטחים לעשות שימוש בפצצות עשן. הן יעילות ביותר במצבים בהם העניינים יוצאים מכלל שליטה ויש התפרעות המונים שמאיימים על חיי האדם אותו מאבטחים, או על קבוצת אנשים שלמה. למשל, בעת הפגנה שהפכה להתפרעות, כנס או אירוע ציבורי.

אמצעי לחימה ועזרים נוספים

אמל"ח הוא ראשי תיבות של אמצעי לחימה. לא תמיד מדובר בנשק אלא גם בשיטות ומתודות של המאבטחים שמתמחים בהם ועושים בהם שימוש במצבים בהם נדרשת התערבות של המאבטחים כדי להפריד בין מתקוטטים או להרחיק מתפרעים. אחד מאמצעי הלחימה הבולטים הם קרב מגע, שיטת הגנה ותקיפה שמקורה בישראל והיא דרשת כושר גופני רב, זריזות וריכוז ומבוססת על תנועות גוף גמישות,מהירות וחזקות.

יחד עם ההכשרה והאימונים המיוחדים, משתמשים המאבטחים גם בציוד נלווה כמו אפודים מגן מיוחדים, נרתיקים לנשיאת כלי הנשר, נעלי עבודה חזקות ונעלי ספורט ללחימה ולקרב מגע.

עזרים נוספים הם פנסים מיוחדים ואמצעים נוספים לראיית לילה, מכשירי ניווט, מכשירי קשר אלחוטיים וכן, גלאי מתכות. גלאים אלו, הקרויים גם מגנומטרים, מאפשרים זיהוי של פרטים, חפצים וכלי נשק שנושא עליו אדם ואשר עלולים להות פגיעה וסכנה למקום אליו הם נכנסים, למשל שדות תעופה, קניונים ואירועים ציבוריים.

כלי נוסף הוא שימוש בכלבי שמירה מקצועיים שנועדים לאיתור חומרים, גילוי סכנות ומשמשים עזר משמעותי לצוותי אבטחה מקצועיים  במקרים שונים.

לרשות ארקס אבטחה עומדים כלי נשק ואמל"ח מאושרים ובאפשרותה לספק לכל המאבטחים מוצרים ייחודיים בהתאם לרמת האיום ואופי האבטחה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן