ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת מועדונים וברים – מה צריך לדעת

אבטחה היא תחום מגוון שחולש על תחומי חיים רבים. המכנה המשותף הוא השאיפה לשמור על בטחון אנשים, שלמות מבנה, נכסים ועסקים. אחד מהמקומות הדורשים אבטחה מלאה והם מהמורכבים ביותר לביצוע הם מועדונים, מועדוני לילה, ברים ושאר מקומות בילוי.

עם גידול בנתונים מדאיגים על אירועים במועדונים שחלקם מסתיים באסון, אין ספק כי אבטחת מועדונים היא מחויבת המציאות – בפרט בישראל.

שומרים על המבלים

בילוי במועדון הוא אופציה אהובה על בני נוער ומבוגרים כאחד. בישראל יש סוגים רבים של מועדונים המציעים תכנים העונים על דרישות כלל האוכלוסייה, ביניהם מועדוני ריקודים עם מוזיקה ספציפית, מועדונים המארחים מופעים חיים, מועדונים לקבוצות גיל מסוימות, ברים מפוארים וכן הלאה.

בשנים האחרונות חל גידול משמעותי באלימות במועדונים. קטטות פרצו, סכינים נשלפו, אגרופים הורמו ולעתים זה הסתיים באסון כבד. אבטחת מועדונים היא לא רק מתבקשת אלא נדרשת, כדי למנוע הפרות סדר, לזהות גילויי אלימות מבעוד מועד ולדוג לשלום הקהל שפוקד את המועדון.

אבטחת מועדונים וברים

לא פשוט לאבטח מועדון. מדובר במקומות צפופים ורועשים, עם תאורה מעומעמת. הדבר יוצר קושי בזיהוי סממנם מדאיגים או תחילתו של עימות. מסיבה זו אבטחת מועדונים מתבצעת על ידי מאבטחים מיומנים, בעלי נסיון רב באבטחה ואשר הוכשרו באופן יעודי לשמור על מקומות כאלו.

האבטחה מתחילה בכניסה למועדון, שם עומדים סדרנים מטעם חברת האבטחה ומנסים כבר בכניסה לזהות סימנים מחשידים באורחי המועדון. הדבר דורש ערנות ומיקוד ובעיקר נסיון בקריאת שפת גוף. בחלק מהמקומות מפעלים המאבטחים גם סמכות לבדיקה גופנית כדי לוודא כי איש מאורחי המקום אינו נושא עימו כלי נשק. לסדרן יש גם את הסמכות להפעיל שיקול דעת ולמנוע כליל כניסה של אדם שמפגן סממנים התנהגותיים בלתי הולמים.

בתוך המועדון עצמו ממוקמים מאבטחים בחלקים שונים שלו. תפקידם להיות בעמדות מפתח במועדון, למשל מקומות משם ניתן להשקיף על שטח גדול ככל האפשר של המקום. לפני פתיחת האירוע נוהגים המאבטחים לסרוק את המקום, לברר מהן הכניסות ויציאות החרום ולוודא אם קימות דרכי גישה לאורחים בלתי רצויים.

המאבטחים רשאים לשאת כלי נשק והם גם בעלי כושר גופני מעולה, מאחר ולא אחת הם נדרשים להפריד בין מתקוטטים ולהרחיק אותם מהמקום עד להגעת המשטרה. כלי הנשק משמש בעיקר כגורם הרתעה. אלמנט התגובה המהירה הוא חשוב לאין ערוך. לעתים נדרשות שניות בודדות בין אירוע שמסתיים בשקט לבן אירוע שתוצאותיו טרגיות.

עומדים על המשמר

אבטחת מועדונים חשובה היום גם לבעלי המועדונים, שחווים, לאחר כל אירוע שהגיע לכותרות, ירידה משמעותית במספר המבקרים במועדונם. לפי הנהלים, ניתן להזמין למקום את משטרת ישראל רק לאחר מעשה ולא קודם לו או במהלכו, כך שנוכחותם של מאבטחים של חברת שמירה היא אקוטית.

בדרך כלל מוקצים גם צוות גיבוי איתם עומד המאבטח בקשר רציף באמצעות מכשירי קשר או אמצעם אחרים.

אבטחת מועדונים היא עבודה שיש בה אחריות רבה וסכנות רבות. לא אחת מופנה כעסם של האורחים דווקא אל המאבטח ועליו לשמור על קור רוח ולדעת באיזה הליך לנקוט במצבים כאלו.

חברת ארקס מעמידה לרשות בעלי המועדונים את הטובים שבמאבטחיה, לאור נסיון העבר ומקרים שקרו. החברה מספקת מענה מקצועי ואיכותי של מאבטחים שעברו הכשרה והדרכה, כול לרענון נהלים מעת לעת.

 

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן