ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת לוויות

 

עבור רבים העוסקים בתחום האבטחה זה שנים הייתה הלוויתו של נשיא המדינה וראש הממשלה לשעבר שמעון פרס שנקבר בספטמבר 2016 בהר הרצל בירושלים אירוע יוצא דופן המצריך סידורי אבטחה וביטחון רחבי היקף ומורכבים. ללוויה כמו זו הגיעו מנהיגים חשובים ורמי מעלה מכל קצוות תבל כשריכוזים במקום אחד לכמה שעות יש ויכול להיות נפיץ בעת ניסיון פגיעה של מפגעים מכיוונים שונים.

הרגישות באבטחה של לוויות הנוגעות לאישים חשובים מהווה מטרד וכאב ראש של ממש לאלו העוסקים בבניית מערכי אבטחה. אבטחת לוויה, כדוגמת זו של שמעון פרס ז"ל, כוללת בתוכה מערכים רבים שיש לבנות, שימוש בסדרי כוח שונים, ריכוז מאמץ מודיעיני ושיתוף פעולה עם כוחות אבטחה רבים ומגוונים הצמודים לכל פמליה.

הגעה ושינוע של באי הלוויה באופן מאובטח

אבטחה של לוויות לא מתחילה ומתקיימת רק במקום בו היא נערכת. הגעה ללוויה ממלכתית של דמות (דוגמת שמעון פרס ז"ל) מביאה עימה אורחים רבים מרחבי העולם ומישראל, כשלביטחונם יש לדאוג באופן אישי מהרגע שנחתו בישראל ועד עזיבתם את המדינה.

אבטחת האישים עוד מתחילה מרגע נחיתתם בשדה התעופה. צוות האבטחה במקום יש וצריך בהכנת שטח סטרילי בשדה התעופה אשר יאפשר נחיתה נוחה, יעילה תוך הגעה מאובטחת לטרקלין. הדבר מצריך לוח זמנים מסודר של נחיתות בתוך השדה אשר יאפשר לכל צוות האבטחה להתרכז בכל פעם בפמליה אחת שנוחתת וזאת למול האפשרות הפחות עדיפה ובה יצטרכו מערכי האבטחה לאבטח מספר פמליות במקביל אשר נחתו בשדה באותו הזמן.

אבטחת לוויות

ההגעה ללוויה עצמה דורשת גם כן היערכות והכנה מוקדמת. לכל פמליה יש לדאוג לליווי צמוד של מאבטחים חמושים אשר יתמקמו לפני הרכבים ומלפנים, זאת על מנת שייצרו שיירה מבודדת לכל אורך הנסיעה כששום רכב ושום מפגע מכל צד לא יוכל להגיע אליה. ביצוע השיירות דורש כמובן לא פעם סגירה של כבישים ראשיים לאורך שעות ארוכות כשבהם יש לערוך סריקות רבות טרם מעבר השיירות ואף בשעות בהן הן עוברות בדרך למקום הלוויה.

מעגלי אבטחה ומידור

חשיבות נושא מעגלי האבטחה וסיורי אבטחה כבר נידון במאמרים קודמים. בלוויות ממלכתיות נושא מעגלי האבטחה מקבל משנה תוקף והוא הופך למורכב הרבה יותר, זאת על מנת להבטיח, לבודד ולשמר את ביטחונם של משתתפי הלוויה. לא פעם חשוב לערוך מידור בין המשתתפים עצמם כשבני משפחה ומנהיגים ירוכזו טרם הטקס במקום אחד ושאר המשתתפים ירוכזו במקום אחר, הן בעבור שירה על הסדר והן מטעמים ביטחוניים אשר לא מאפשרים מגע ישיר של אנשים רבים עם מנהיגים שיש וגורמים עוינים ירצו לנצל הזדמנות זאת בכדי לפגוע בהם.

היכולת למדר ולשמר את מעגלי האבטחה בצורה יעילה מתחיל עוד בימים טרם הלוויה וזאת תוך איסוף מודיעין וארגון מסודר שלא משאיר מקום לטעויות. על מערך האבטחה המקומי לדאוג להשיג את הרשימות המדויקות הנוגעות לאנשים המגיעים בכל פמליה ותפקידם אף להכיר את הפנים והמאפיינים של המאבטחים האישיים הצמודים לפמליות.

אבטחה של לוויות היא משימה מורכבת ונפיצה, כשפעמים רבות נדרשות לה שילוב של כוחות, הן משטרתיים והן אזרחיים על מנת לשמור על סדר, ארגון, בטיחות, כמו גם מניעת אירועים בלתי צפויים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן