ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה בטרמפיאדות

 

לאורך השנים סבלו רבים מפיגועים על גבי כבישים וצירים. חלק נוסף החשוף לפגיעה ברבים הם הטרמפיאדות – נקודות העצירה עבור כלי רכב המשמשות להעלאת והורדת נוסעים. עבור מפגעים רבים נקודות עצירה אלו מהוות נקודה פוטנציאלית לביצוע פיגוע חבלני באלו אשר מרוכזים באותה עת בטרמפיאדה.

כמעט לכל טרמפיאדה שנבחן יש נקודות תורפה אשר הופכות את הממתינים בה לפגיעים עד מאוד. היכולת לבצע פיגוע במקום נעשית במספר דרכים אשר נחשבות לקלות יחסית למול ניסיונות לפיגועים במקומות אחרים – מרכזי קניות ובילוי, קונצרטים, מופעים ועוד. חלק נרחב מהפיגועים שנעשו בטרמפיאדות היו פיגועי דריסה בה הרכב משמש ככלי הפוגע שבעזרתו ניתן אף לחמוק מהזירה בצורה קלה ומהירה. מקרים נוספים כוללים פיגועי דקירה, זריקת רימון ו\או חומר נפץ מאולתר ואף פיגועי התאבדות.

אבטחת טרמפיאדות - ארקס אבטחה

עם השנים עמלים כוחות הביטחון, הצבא והמשטרה על מנת להפוך את הטרמפיאדות למוגנות יותר ומסוכנות פחות. חברות אבטחה מצטרפות לא פעם לכוחות המתגברים ואף מעניקות מניסיונן הרב על מנת להנחיל את הידע שנצבר בהן בהגנה על האנשים בנקודות עצירה אלו.

שימוש במחסומים קבועים וניידים

לאורך השנים הוכח שהקמת מחסומים בדרכים ראשיות ומשניות היוו לא פעם את החסם הפיזי שמנע פיגועים גדולים הרבה יותר. לא פעם מפגעים רבים נעצרים במחסומים אלו וזאת לאחר שקיוו שלא יעוררו כל חשד בעיני צוות האבטחה במקום.

המחסומים מאפשרים את דילול הרכבים באזורים המועדים לפגיעה באזרחים ובהם אלו הממתינים בטרמפיאדות. פתרון המחסומים אינו מהווה פתרון קסם אשר מונע באופן וודאי פגיעה באלו הנמצאים בטרמפיאדות, אך ביכולתו לצמצם לאורך זמן ניסיונות רבים של מפגעים להגיע לאזורים בהם קיימים מחסומים קבועים וניידים אשר מעבים את השמירה והנוכחות של כוחות האבטחה.+

 

נוכחות פיזית של מאבטחים בטרמפיאדות

במקרים בהם מתאפשר להוסיף לכוחות הצבא והמשטרה חברות אבטחה מיומנות נראה לא פעם תגבור של כוח אדם חמוש ומיומן בטרמפיאדות. היכולת לשלב מאבטחים בנקודות אלו הינו מבורך ובעצם מאפשר בעת ניסיון פיגוע להביא לנטרול הפגיעה וצמצום הנזק. למאבטחים החמושים היכולת להגיב מהר למול ניסיון פיגוע דריסה ודקירה, בהענקת טיפול ראשוני לפצועים, בביצוע מרדף, בקריאה לתגבור כוחות וכמובן ביכולת לשמור על האנשים בנקודות העצירה ולוודא שהם מתנהלים על פי הנהלים המחמירים הנוגעים לעמידה מאחורי בטונדות כמו גם שימור הנהלים הנוגעים לשימוש חיילים ואזרחים בטרמפים.

סיורים רגליים ותצפיות בנקודות תורפה

לא פעם טרמפיאדות רבות נמצאות בנקודה פגיעה מאוד. בחלק רחב מהמקומות נקודות העצירה מהווה נקודה שסביבה גבעות והרים ומבנים אשר צופים עליה. במקרים אחרים ממוקמת הטרמפיאדה במקום מרוחק שסביבו עשבייה גבוהה ושטחים רחבים. כל אלו הופכים את אותה נקודה לפגיעה הן ביכולת של צלפים להתמקם ולבצע פיגוע ירי איכותי ומדויק והן באפשרות של מפגעים רבים להתקרב למקום מבלי שיבחינו בהם.

צוותי אבטחה רבים המכירים את נקודות התורפה רואים חשיבות רבה בהפגנת נוכחות וסיורים באותם מקומות. ביכולת לצמצם את מרחב הירי מסביב, שימוש בתאורה ומצלמות ואף הנמכה וסילוק של עשבייה שיש ובעזרתה מתאפשר למפגע להסתתר ולהתקרב לאותן נקודות עצירה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן