ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה במתחמי בילוי וקניות

לאורך כל השנה נכון לדעת ולהכיר בחשיבות הרבה שיש להעניק באבטחת מתחמי בילוי וקניות. לא שלאורך שנים רבות אחרות לא חווינו בישראל פיגועים במתחמי בילוי וקניות ובצמוד אליהם אך הפיגוע הטרי ביותר הינו זה שהתרחש ביוני 2016 במתחם שרונה בתל אביב ובו שני מחבלים פתחו בירי בתוך מסעדה עמוסת סועדים במתחם אשר הביאו לתוצאות המצערות של ארבעה הרוגים ו-16 פצועים.

המשמעות של פגיעה במתחמי בילוי וקניות

בישראל קיימים מתחמי בילוי וקניות רבים אותם פוקדים אנשים ומשפחות רבות הן בימי חול ולבטח בחגים וסופי שבוע. עבור מפגעים מהווים מתחמים אלו מוקדים בהם היכולת בביצוע פיגוע ירי ופיגועי פח"ע אחרים קלים יותר למול מקומות מאובטחים אחרים. המוטיבציה של מפגעים להגיע למתחמים בילוי ולבצע שם "פיגוע איכותי" הינה גבוהה ומעניקה תהודה רבה למול העובדה שלפגיעה מתווספת המשמעות ביכולתם של מפגעים להגיע למוקדי בילוי ופנאי ובכך לשבש את אורח החיים של התושבים.

משטרת ישראל וגורמי ביטחון רבים מכירים בחשיבות הרבה שיש להעניק במתמחי בילוי וקניות ברחבי הארץ. הדרישות המחמירות בנוגעות למערכי אבטחה במתמחים אלו לא פעם הוכיחו עצמן במקרים בהם מחבלים רבים חשפו שוויתרו על פגיעה במתחמי בילוי שלגביהם הבינו שלא יוכלו לחדור את מערכי האבטחה במקום.

אבטחה במתחמי בילוי וקניות

הקמת מערך מעגלי אבטחה יעילים

אחת מהאפשרויות הבולטות שלגביהן ניתן לבנות מערך אבטחה חזק ומרתיע נעשה באמצעות בנייה של מעגלי אבטחה. מתחמי קניות רבים, דוגמת מתחם הקניות והבילוי בפארק פרס בחולון, בנויים בצורה בה ניתן ליצור מספר מעגלי אבטחה אותם פוגש כל מבקר במקום. השימוש במעגלי אבטחה בא להבטיח סינון מוקפד יותר של המבקרים במקום ועיניים רבות הצופות את המתרחש.

מעגלי האבטחה של מרכזי קניות ובילוי רצוי שיתחילו במעגל אבטחה חיצוני טרם הכניסה למתחם עצמו. מעגל זה כולל בתוכו מספר נקודות עצירה עבור רכבים כמו גם עבור הולכי רגל. מעגל זה מבטיח סינון ראשוני של מבקרים ומאפשר למאבטחים מפגש ראשון עם אלו הפוקדים את המתחם כשלא פעם נדרשים הם להציג את כבודתם.

מעגל פנימי נוסף וחשוב מוצב בכל הכניסות למתחם. ההחלטה על מספר הכניסות תלוי כמובן בנתוני המתחם. לא פעם, במקרים בהם מדובר במתחם קניות ובילוי רחב יידרשו מאבטחים רבים עבור מעגל פנימי זה, הן עבור כניסת המבקרים והן בעמדות המאוישות במאבטחים המתצפתים לרחוק.

מעגל נוסף וחשוב ביותר נוגע למאבטחים בכניסה לחנויות, מסעדות ובתי עסק שונים במתחם. חשיבות המאבטח הבודד בכניסה לכל מסעדה וחנות הינה קריטית ויש ויכולה למנוע פיגוע רחב יותר במקרים מהם מפגע עבר את שני המעגלים החיצוניים. במסעדות ובחנויות השונות לא פעם נמצאים עשרות ועד מאות אנשים המרוכזים בשטח קטן וכניסה של מפגע בודד לתוכו יש ויכולה להיות קטלנית. מניעה בפועל ואף הצבה של מאבטח בכניסה לכל חנות ומסעדה יש ויכולה להביא מפגעים רבים להימנע מביצוע הפיגוע או להיעצר בנקודה זו ולמנוע הדף רחב ורב יותר של הרוגים ופצועים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן