ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת מתחמי קניות

אזורי הקניות השונים מהווים בימים ושעות רבות לאורך השבוע כמוקד של פעילות רוחשת רבה. בעבר, מתחמי הקניות היו פזורים על שטח קטן יותר וכללו לרוב ריכוז של מספר חנויות ולא יותר מכך, כשרובן היו סופרמרקטים לממכר של מזון. כיום הפכו מתחמי הקניות למתחמים בהם ניתן למצוא מספר רב של חנויות הפזורות על שטח רחב יותר ובכך מביאות ומושכות אליהן מספר רחב וגדול של קונים – דבר שהופך באופן טבעי את המתחם לפגיע יותר מבחינה בטיחותית.

עבור אנשי המקצוע העוסקים באבטחת מתחמי הקניות, במיוחד באזור המרכז, משימת אבטחתם הפכה בשנים האחרונות ליותר מאתגרת ובה יש לתת את הדעת על מספר נושאים חשובים.

אבטחת דרכי גישה ויציאה

רוב האנשים המגיעים למתחמי הקניות עושים זאת בעזרת רכבם הפרטי. הערכות נכונה לכמות הקהל המגיע למקום מהווה הבט חשוב ביכולת לאבטח את המתחם בצורה הנכונה. עומס של רכבים באחד מן המקומות במתחם מהווה עבור מפגעים רבים נקודת תורפה אותה ירצו לנצל.

אבטחת איזורי קניות

לא פעם, מערכי האבטחה במתחמי הקניות דואגים למאבטחים להם ניסיון רב בהכוונת התנועה למקומות הנכונים. מאבטחים אלו מעניקים פתרונות מידיים בנקודות מסוימות בהם דרכי הגישה והיציאה חסומות וקיים צורך נקודתי של מכוון ומאבטח.

אבטחה היקפית

כפי שניתן לראות מתחמי הקניות בישראל הופכים עם השנים לכאלו החולשים עם שטח רחב. היכולת לאבטח מתחם קניות כולל בתוכו את המענה לאבטחה היקפית של כל המתחם. במתחמי קניות רבים נעשה כמובן שימוש בגדרות גבוהות, שימוש במצלמות, עמדות שמירה קבועות וכמובן שמירה היקפית שנעה על גבי רכבים. אלו יכולים כמובן לתת מענה מיידי בכל נקודה סביב המתחם בעת הצורך.

שימוש בעזרים אלו מהווים כמובן את החיץ הבולט בין מתחם הקניות לשטח בחוץ. מפגעים הבוחנים אפשרות לפרוץ למתחם דרך אחת מהנקודות המקיפות אותו ושעל פניו נראית סמויה מהעין, יחשבו פעמיים אם לעשות כך לנוכח מיקומה של פעילות אבטחה מקצועית ומרתיעה במקום.

בדיקת רכבים

כפי שכבר ציינו קודם, החלק הארי של המבקרים במתחמי הקניות מגיעים ברכביהם הפרטיים. עבור כל מתחם שקיים הגעה ברכבים דורשת ממערך האבטחה במקום לבדוק כל רב הנכנס למתחם בצורה היעילה ביותר. בישראל קיימת כמובן הבנה רבה של רוב הקהל בכל הנוגע לבדיקת רכבים וזאת למול המציאות הביטחונית הקיימת המאיימת על כולנו.

עבור מערכי האבטחה במתחמי הקניות קיים הרצון שכל רכב אשר נכנס למתחם יעבור בדיקה ובו יבדקו את תכולת החלק האחורי של הרכבים. מעבר לכך, קיימת ציפייה ממערכי האבטחה לזהות סימנים מחשידים בנוגע לרכבים עצמם, התנהגות הנהג ובני משפחתו ועוד.

אלמנט נוסף שיש וחשוב הוא שיתוף הפעולה על המשטרה המקומית. זו יכולה להעביר מידע אודות רכבים גנובים או חשודים הרשומים אצלם ויש ויגיעו למתחם הקניות. במקרים אלו על מערך האבטחה במתחם הקניות להכיר מראש באילו רכבים מדובר ובעת הצורך לעכב אותם עד הגעת כוח השיטור למקום.

 שימוש במצלמות

מתחמי הקניות מהווים שטח רחב הכולל בין היתר חנויות רבות, מבנים בעלי מספר קומות, שטח פריקת סחורה, מחסנים, שטחי חנייה ועוד. כל אלו יחדיו הופכים את המתחם למורכב עבור מערך האבטחה. במקומות אלו יש וחשוב שייעשה שימוש נרחב במצלמות במעגל סגור. מצלמות אשר יוכלו לתת מענה רחב ושלם לכל התרחשות במקום הן מבחינת תצפית והן מבחינת שחזור אירועי אבטחה שקרו.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן