ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת גני חיות

 

מוקד בילוי נוסף המושך אליו מבקרים רבים הם גני החיות. בימי חגים וחופשות מנצלות משפחות וקבוצות מאורגנות את האפשרות בביקור בגן החיות. ימים אלו הופכים את המקום לגדוש יותר מימים רגילים ועל כך צוות גן החיות והאבטחה במקום נערכים בהתאם.

למערך האבטחה בגני החיות קיימים מספר רב של מוקדים שלגביהם יש לתת מענה. גני חיות פזורים ברוב המקרים על שטח רב כשבנוי על תוואי מגוון ושונה ובכך דורש צוות אבטחה מגוון יותר מהרגיל.

גן החיות, ככל אתר הומה אדם, טומן בחובו את הסכנות הרגילות שבאבטחת מקומות ציבוריים, אירועים גדולים וכדומה – ולכך יש להוסיף את הנופך המיוחד של הגנה על בעלי החיים עצמם.

הפרדה ואכיפת הנהלים בין בעלי החיים למבקרים

רצונם של הצוות הטיפולי בגן החיות הוא לשמור כמובן על שלומם של בעלי החיים במקום. בעלי החיים בגני החיות מטופלים באופן שוטף על ידי צוותים מיומנים והדאגה לשלומם ובריאותם היא בראש מעיינם.

אבטחת גן חיות

חלק מהיכולת בשמירה על בריאותם של בעלי החיים כוללת בטוחה גם את טיפול של צוות האבטחה במקום. צוותי האבטחה בתוך גני החיות אמונים, בין היתר, לשמור על הנהלים הנוקשים הנוגעים למגע של המבקרים עם בעלי החיים. חלק מהנהלים בגני החיות כוללים כמובן איסור מוחלט של האכלת בעלי החיים (ישנם מאכלים האסורים בתכלית האיסור לבעלי חיים מסוימים), זריקת שקיות ניילון בגן החיות ובקרבת החיות (בעלי החיים עלולים לאכול את השקיות ולמות מחנק), כניסה למתחם בעלי החיים שחלקם מופרדים בגדר נמוכה ואף מניעה של מבקרים לגעת בחיות שחלקן עדינות ופגיעות.

בגני החיות בישראל קיים צורך מתמיד בנוכחות רבה של צוות גן החיות ומאבטחים על מנת לאכוף האיסורים אותם הזכרנו קודם. חלק מהכשרתם של המאבטחים בגן החיות – שרובם אף חמושים – נוגע לאכיפת הנהלים הנוגעים למבקרים עצמם.

אבטחת אזורי התפעול והטיפול

מעבר למרחבים בהם מותר למבקרים להימצא, קיימים בגני החיות מרחבים נוספים השמורים לצוות התפעולי והמטפל של גן החיות. לאזורים אלו לא מתאפשרת כניסה של מבקרים מבחוץ וזאת על אף סקרנותם הרבה. במרחבים אלו נמצאים, בין היתר, משרדי האתר, המרפאות, חוות טיפוליות, מגורים ועוד. בחלק מהזמן מצויים שם בעלי חיים המגיעים לטיפול ומעקב ושהות של סקרנים במקום יש ויכולה לסכנם.

על מנת לשמור על הסדר ולמנוע מבעוד מועד כניסה של מבקרים למרחבים, ישנה חשיבות רבה לשילוט בולט במקום אשר לא ישאיר מקום לספק בנוגע למקומות בהם מותר למבקרים להיות. מעבר לכך, על צוות האבטחה בגני החיות להכיר בעובדה שלא פעם מדובר במבקרים המגיעים בקבוצות גדולות כשיש וחלק מהם מתפזרים ועלולים למצוא עצמם במקומות לא להם.

 

אבטחת בעלי החיים עצמם

כפי שצוות האבטחה בגן החיות אינו מעוניין בהתקרבות יתרה של המבקרים אל המרחבים בהם נמצאים בעלי החיים, כך גם הדבר בנוגע לרצון למנוע מבעלי החיים עצמם להגיע למקומות בגן החיות אליהם אין הם אמורים להגיע. חלק מהיכולת להבטיח שדבר שכזה לא יקרה, על צוות האבטחה לגלות ערנות ולערוך סיורים על בסיס יומיומי על מנת לזהות מבעוד מועד פרצות כאלו ואחרות שמהם יוכלו בעלי החיים לעבור.

במקרים בהם חומקים בעלי החיים מהמקומות המוגדרים להם הדבר מהווה סכנה ברורה ומידית לכל המבקרים במקום. בעלי החיים בגן החיות עסוקים לא פעם בטיפוס ובמגע תמידי עם הגדרות והכלובים המפרידים ביניהם ובין קהל המבקרים ולכן על צוות האבטחה להתייחס ברצינות ולבדוק מידי יום אודות החסמים הפיזיים שיש בין בעלי החיים למבקרים, כמו כם לתת עזרה ראשונה במקרים של פגיעה במי מהמבקרים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן