ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת פארקים ושטחים ציבוריים

פינות ירוקות, פארקים וגנים ציבוריים הם מקום המפלט האולטימטיבי של כל מי שמתגורר בערים סואנות, מפויחות מתעשייה וממכוניות, מלאות באספלט ובמבנים סגורים, חנוקים ואפרוריים. במשך כל ימות השנה, כאשר מזג האוויר מאפשר זאת, ובעיקר בימי חג, חופש וסופי שבוע, ניתן למצוא מאות ילדים, משפחות, זוגות ואפילו סתם אנשים שבא להם לנשום אוויר צח או לעשות אימון ריצה משחרר, מגיעים לפארקים ולגינות הציבוריות, שוכחים מתלאות היום והחיים, משתזפים בשמש וצוברים כוחות ואנרגיה להמשך. מעת לעת הפארקים הגדולים, כמו פארק הירקון למשל, משמשים גם כמוקד מרכזי למופעי ענק מוזיקליים, לפסטיבלים ולהפנינג המושך אליו אלפי מבקרים, מוזמנים וקהל ולכן נחשב לאירוע המוני שיש לאבטחו בצורה מסודרת, מקצועית ומתואמת עם כוחות ביטחון נוספים.

לפני, במהלך ואחרי השהיה

אבטחת פארקים

אבטחת פארקים ושטחים ציבוריים דומים, כגון אתרי תיירות, מורשת ומסלולי טיול מרכזיים, לכל אלמנט אבטחתי אחר בכך שמטרתה חד היא: להגן על השוהים במתחם לאורך כל זמן שהותם, לנטרל איומים פוטנציאליים או מוקדי חיכוך הנובעים מרקעים שונים ומהתלקחויות ספונטניות ולאפשר התנהלות נורמטיבית, שגרתית ובטוחה לפני, במהלך ועד למועד שבו הרשות העירונית, משטרת ישראל או הגוף האחראי על המתחם החליטו על סיום שעות הפעילות ועל הפסקת האבטחה במקום. לעיתים, ואנו בחברת ארקס אבטחה כמי שעוסקים בנושאי אבטחה מקצועיים ושונים כבר שנים רבות, יודעים, נמשכת עבודת אבטחת פארקים ושטחים ציבוריים גם לאחר אותן שעות פעילות באמצעות מערכי טלוויזיה במעגל סגור, צילומים היקפיים, אבטחה סמויה וכיוצא באלו אמצעים ופעילויות שלא ניתן לחשוף.

מדוע אבטחת פארקים כה חשובה?

דווקא השטחים הפתוחים, הציבוריים, הנמצאים בהישג יד ורגל של כל אדם ואדם ובכל שעה משעות היממה, דווקא מקומות אלה מהווים פוטנציאל נפיץ ומוגדר לפעילות אלימה, טרוריסטית, פלילית או ונדליסטית בשל מידת החשיפה של הציבור אליה ובשל הבהלה הציבורית שיכולה לצאת, ביתר קלות, משליטת כוחות האכיפה, הביטחון והשיטור במקום. בניגוד למקומות מאובטחים אחרים, כמו מוסדות חינוך, מרכזי קניות ומסחר, בניינים ממשלתיים, מוסדיים או כלכליים שונים וכיוצא באלו, פארקים וגנים ציבוריים אינם ננעלים, לרוב, על ידי שערים ודלתות וקשה למנוע בצורה יעילה, אם בכלל מבקשים למנוע זאת, כניסת מבקרים, מטיילים ואפילו חסרי דיור המבקשים לישון בלילה במקומות אלו, רחוק מכבישים, ממדרכות וממקומות בהם יכול מישהו להטריד אותם. הדבר הזה, בנוסף לרצון לשמור על התנהלות בטוחה של השוהים בפארק לאורך כל שעות היממה, מאפשר גם לגורמים עוינים להניח מטענים, תיקים, כלי נשק שונים וכיוצא באלו אלמנטים שליליים אחרים, במקומות מסתור ומחבוא במרחבים הציבוריים בשעות החשיכה וכאשר קשה להבחין במעשיהם ובשעת הצורך או הכושר להוציא אל הפועל את התכנון והפעולה שלהם. כאשר קיימת אבטחה, גלויה וסמויה, במרחבים הללו, כאשר מדובר על אנשי אבטחת פארקים ושטחים ציבוריים מנוסים, מיומנים ובעלי הבנה במהות תפקידם ובמשימה לה גויסו, הרי שהיכולת שלהם להיות צעד אחד לפני גורמים אלו תהיה יכולת איכותית וטובה יותר ולכן גם ההגנה על הציבור, על ביטחונו ועל שלומו, תהיה הגנה אפקטיבית יותר.

אבטחה פרטית אינה באה כאלטרנטיבה או כמחליפה של האבטחה המוסדית והרשמית שהיא משטרת ישראל ופקחי הרשות העירונית אלא שהיא באה להשלים פערים ולאפשר לכוחות אלו לפעול במוקדים אחרים, דחופים ומיידיים יותר, ולכן מדובר על תוספת כוח מאוד משמעותית לנושא ביטחון הציבור ושלמות המרחב הציבורי.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן