ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

שגרת המאבטח – בעיתות שגרה ובחירום

עבודת אבטחה וביטחון היא עבודה סיזיפית, מורכבת וקשה. במרבית הזמן, ולמעשה, השאיפה היא שכך יהיה לאורך כל זמן הפעילות, לא מתרחש שום דבר חריג או יוצא דופן והכל מתנהל באופן שגרתי, קבוע ודי משעמם, מה שעלול להביא למצב של הורדת עירנות, חוסר שימת לב לפרטים ולמתרחש בסביבת המאבטח והמאובטחים ורשלנות בדיוק בנקודת הזמן שבה מתחילה להיווצר סיטואציה שחורגת מהשגרה המקובלת במתקן המאובטח או בסביבה המאובטחת.

 שגרה מסוכנת

מאבטחי מתקנים, אפילו יותר מאשר מאבטחי אבטחת אישים או אנשי אבטחה פרטית למאובטח בודד, צפויים להיקלע לשגרת עבודה משעממת וקבועה, כזו המתקיימת יום יום ושעה שעה באותו האופן ובאותה הצורה, ושגרה זו – שגרת המאבטח שגרת מאבטחים בשגרה ובחירום המונוטונית – היא הדבר המסוכן והבעייתי ביותר בתחום העבודה שלנו, ולא תמיד מדובר על אשמת המאבטח, על אשמת הנהלים או על אחריות חברת האבטחה, אלא על היותו של המאבטח, ויהיה המקצוען והמנוסה ביותר, אנושי ובעל תכונות אנושיות של עייפות, שעמום, טרדות אישיות וכיוצא באלו בעיות אישיות, משפחתיות או כלכליות. הדרך הטובה ביותר לאפשר את שמירת החדות והערנות של מאבטח לאורך זמן ארוך יותר במשמרת היא לגרום לו להבין את מהות המשימה, לתרגל אותו בתרחישים שונים ולערוך לו בקרות והכשרות באופן קבוע ותכוף, גם מעבר להנחיות החוק לקבלת רישיון אחזקת נשק ותעודת מאבטח עם סמכויות.

איך משבשים שגרה של מאבטח?

אחד המושגים החשובים בתחום הפעילות שלנו, אבטחת מתקנים, ישובים, מועדונים או אירועים, הוא המושג של "שבירת שגרה" ובמושג זה נכללות הרבה מאוד פעולות יזומות של מנהלי האבטחה, מפקחי חברת האבטחה והגורמים האחראים על האבטחה כגון משרד הפנים, המשטרה ודומיהם. שבירת שגרה יכולה להיות דרך הנחיית המאבטח לערוך בדיקות מדגמיות או בדיקות פתע גם על אוכלוסייה החורגת מהמראה או מסממני ההתנהגות המקובלים, כאשר מדובר על בדיקת רכבים בכניסות, שגרת המאבטח היא, פעמים רבות, רק לסרוק בעין או לבדוק בדיקה שטחית את הרכב, וכאשר מבקשים לערוך פעילות שוברת שגרה, אפשר להנחות את המאבטח לבדוק בדיקת תעודות זהות, אישורי שהייה בארץ או לבחון היטב תעודות משלוח למשאיות ורכבי אספקה המגיעים לאתר. אמצעי מקובל נוסף להגברת ערנות האבטחה היא לבצע תרגילים מדמי מציאות העלולים להתרחש באתר המאובטח ולתשאל את המאבטח לגבי סדר פעולות, הגדרת תפקידו, נהלים כלליים ונראות בעמדה. כאשר אלו מתבצעים באופן מקצועי ואחראי, שגרת המאבטח היא כזו שבה הוא אינו יכול להוריד רמת ערנות, אינו יכול להיכנס לסוג של תרדמת וחייב להישאר מפוקס בכל רגע ורגע במשמרת. לצד זאת, יודע כל אחראי משמרת אבטחה וכל מנהל האמון על צוות אבטחה, עד כמה חשוב גם לדבר עם המאבטח, לחוש את מצבו, לסייע לו ולתת לו הפסקה, פנאי וזמן לעצמו ולענייניו מעת לעת בזמן משמרתו.

חברתנו הפועלת כבר שנים ארוכות במתן פתרונות אבטחה ושירותי אבטחה למגוון רחב של מתקנים, אירועי חוצות, הפקות ואישים, יודעת עד כמה קריטי ומשמעותי השילוב שבין מקצוענות, מקצועיות וניסיון של המאבטח לבין תכונות האופי, היכולות המנטאליות והיכולות השכליות שלו, השילוב המאפשר עבודה יעילה, נכונה, אחראית וחסרת פגם בכל מצב, בכל זמן ובכל מקום. אנו פועלים על פי חוקי המשרד לביטחון פנים, משרד הפנים והנחיות הלקוח בכל הנוגע לביצוע הכשרות, רענונים והסמכות נשק ואבטחת אתר ויתרה מכך, אנו פועלים, ללא לאות, לשגרת עבודה מעניינת, מאתגרת ובעיקר מגוונת לכל המאבטחים שלנו.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן