ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה רכובה על אופנועים

כוחות אבטחה בארץ ובעולם מכירים בחשיבות הרבה של שימוש ברכבים על מנת לבצע את משימותיהם כראוי. ברוב המקרים צוותי האבטחה נאלצים להיות אחראיים על תוואי שטח רחב וזאת תוך שימוש בכוח אדם מצומצם, אשר לא מאפשר מיקום של מאבטחים בכל נקודה בשטח.

חלק מהיכולת של צוותי אבטחה להפוך ליעילים יותר בתוואי שטח רחב, נעשה באמצעות רכבים. אלו מאפשרים לצוותי האבטחה לנוע במהירות בתוך תוואי השטח ולתת מענה מהיר במקרה הצורך.

כיום ניתן להתרשם מצוותי אבטחה רבים אשר עושים שימוש ברכבים דוגמת טנדרים (מאפשרים אף שינוע של ציוד אבטחה), רכבים וכמובן אופנועים המהווים פתרון שימושי מאד גם כן. בשונה מרכבים אחרים, השימוש באופנוע הוא של מאבטח בכיר אחד. ביכולתו להגיע לאירועים ראשון, להעניק מענה ראשוני ולהזעיק כוחות נוספים בעת הצורך.

ניידות גבוהה

למאבטחים על גבי אופנועים יכולת ניידות גבוהה מכל שאר צוותי האבטחה במקום. האופנוע, בשונה מהרכבים, מופעל על ידי אדם אחד ובעל עבירות קלה יותר מאשר רכבים אחרים. כל אלו הופכים את האופנוע לכלי נייד הרבה יותר, שיודע לתת מענה ראשוני ולהגיע מהר לכל אירוע בטיחותי/ביטחוני בשטח. במקרים בהם נדרשת תגובה מהירה וחדה יודעים המאבטחים על האופנועים להיות הראשונים להגיב, כשלא פעם תגובתם מונעת הסלמה של האירוע שהחל להתפתח.

זמינות

למול כך שרוב רובם של המאבטחים בתוואי השטח נמצאים בעמדות סטטיות ("עמדות ברזל") הופכת את זמינותם למוגבלת עד לא קיימת עבור מוקדי קריאה רחוקים.

אבטחה באמצעות אופנועים - ארקס חברת אבטחה

פעמים רבות יחולו אירועים ביטחוניים ובטיחותיים לאו דווקא בעמדות המאבטחים או בסמוך אליהם. כשכך הדבר לא מתאפשר לאותם מאבטחים לעזוב את עמדתם ולתת מענה לאירוע המתפתח רחוק מהם.

באירועים ביטחוניים חריגים החלים רחוק ממעגלי האבטחה והעמדות, היכולת להיות זמינים היא של המאבטחים על האופנועים. אותם מאבטחים אינם נאמנים לעמדה או נקודה סטטית כלשהי בתוואי השטח אלא אמונים בראש ובראשונה להגיב לכל מקרה המתפתח בשטח.

המאבטחים על גבי האופנועים נמצאים כמובן בקשר הדוק עם החמ"ל במקום ומצופה מהם להגיב ברגע שהבינו תוך השיח ברשת הקשר על אירוע. לא פעם, רצוי להעניק התפקיד למאבטחים להם ניסיון מקצועי מהצבא ו\או האזרחות בנסיעה על אופנועים, כאלה הלומדים במהירות ומסתגלים לתוואי השטח הקיים וכמובן יודעים לתת מענה נכון, מקצועי ומידתי כיאה לדמות הראשונה המופיע בשטח בעת אירוע ביטחוני/בטיחותי.

נגישות לתוואי שטח קשים

לצוותי אבטחה הפרוסים, כאמור, על גבי תוואי שטח רחב משימות לא מעטות. במקרים רבים יהיו אחראים צוותי אבטחה על אבטחת מפעלים, אזורי תעשייה, פארקים רחבים, מסלולי טיולים ועוד. כשתוואי השטח עליו אחראים המאבטחים מאתגר וקשה הופכים המאבטחים על גבי האופנועים לפתרון היחיד והאידיאלי.

היכולת של האופנוע להיות נגיש ולהגיע למקומות בהם המאבטחים או רכבים אחרים לא יכולים להגיע מעניק לרוב את השלמת מעטפת הביטחון אליה שואפים קציני אבטחה. יכולתו של מאבטח להגיע לנקודות גבוהות בשטח, לשטחים שבהם לא מתאפשרת נסיעה של רכבים אחרים ועוד הופכים את המאבטחים על גבי האופנועים לאלמנט ביטחוני יעיל וחשוב מאין כמוהו.

אותן נקודות שלא נגישות לאף אחד בצוות האבטחה, מלבד המאבטח הרכוב על גבי האופנוע הופכות את הנקודות האלו לחלק משגרת עבודתו. לו האחריות להגיע בכל מספר שעות לאותן מקומות על מנת להפגין נוכחות וכמובן לבדוק ולתצפת לקרוב ולרחוק ולהיות ערני לשינויים באותן נקודות שיכולות להביא לאירוע ביטחוני שדורש התערבות אנשי אבטחה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן