ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

הטרנד החדש: שימוש ב"משטרה פרטית"

משטרת ישראל מתמודדת כיום עם ריבוי משימות הולך וגובר. לא פעם נשמעים טענות מתוך ומחוץ למשטרה על העומס הרב הקיים שקיים אצל שוטרים וצוותי חקירה. עומסים אלו אינם בריאים ורצויים על מנת לקיים באופן סדיר כוח משטרה יעיל וזמין לאזרחים.

תחליף למשטרה המוסדית

לריבוי המשימות המתמשך, עמו מתקשה משטרת ישראל להתמודד לאורך זמן, יש מחיר כבד. תופעות עברייניות רבות קורות ומתפתחות ללא תגובה של המשטרה וזאת בשל כך שקצרה ידם מלתת מענה. גורמים עבריינים יודעים לנצל את חוסר היכולת של המשטרה לטפל בכל המתרחש סביב ואצל רבים מהתושבים נוצרת ומתפתחת תחושת חוסר אונים ופחד.

 

לתוך תחושת חוסר האונים של תושבים רבים נוצר ואקום רחב שיש למלא. ביטוי בולט שניתן לשים עליו את האצבע בשנים האחרונות קורה בישובים וקיבוצים הסובלים מפריצות רבות בתחומם – פריצות לבתים פרטיים, גניבת רכבים, ציוד חקלאי יקר ערך ואף גניבה של יבול ועדרים. תלונות המוגשות למשטרה אינן מטופלות כראוי והדבר מותיר את התושבים בחוסר אונים.

 

במושבים ובקיבוצים ברחבי הארץ החליטו התושבים לפעול בעצמם. בחלק מן המקומות החלו התושבים בגידור של השטחים, שימוש נרחב בתאורה בשעות הליל, שימוש במצלמות ובעזרים טכנולוגיים וזאת על מנת לנסות ולצמצם הפריצות והגניבות. בנוסף, החלו התושבים במקום לבנות מערך אבטחה מקיף ויעיל, לעיתים קרובות בעזרתן של חברות אבטחה מקצועיות ומורשות, אשר מורכב הן מתושבי המקום והן מצוותי האבטחה אשר מעניקים את המעטפת המקצועית והציוד הדרוש.

 

משטרה פרטית

לקיחתם האחריות בפועל של התושבים בישובים ובקיבוצים לאבטח עצמם חשוב ויעשה בחפיפה וביידוע של כוחות המשטרה באזור. לא פעם יש והתושבים הפגועים שהצטרפו למערך האבטחה על הישוב יפעלו באופן לא מרוסן דיו וינהגו בצורה שתהפוך אותם לעבריינים בעצמם. בעידוד המשטרה ותחת המטרייה המקצועית שמעניקה חברת האבטחה נבנו בשנים האחרונות מערכי אבטחה יעילים יחד עם המשטרה שנתנה את ברכתה. הסיוע המקצועי המוענק, הן ממשטרת ישראל ולבטח מחברת האבטחה, הופך ישובים שהיו נחשבים לפגיעים למקום בטוח יותר שבו מצטמצמים היקפי הגניבות והפריצות.

 

היעזרות בצוות אבטחה מקצועי

השימוש ב"משטרה פרטית" יש וחשוב שייעשה באופן מידתי ונכון ותוך הכוונה מלאה של אנשי מקצוע בתחום. בישובים וקיבוצים שבחרו בחברות אבטחה מקצועיות ומהימנות ניתן להצביע על אחוזי פריצות וגניבות אשר הצטמצמו באופן דרסטי ממש. בניגוד למשטרה, מחויב צוות האבטחה המקצועי אך ורק לתוואי השטח של הישוב, דואג לנוכחות מתמדת של אנשי אבטחה סטטיים ורכובים לאורך כל שעות היממה וכמובן לומד להכיר את הדמויות והאנשים במקום ובכך לדעת ולסמן חשודים בעת הצורך.

 

יתרון נוסף שיש בפיתוח של אותן "משטרות פרטיות" הוא בחיבור הקהילתי שנוצר. הן בין התושבים עצמם אשר נרתמים יחדיו לפעילות האבטחה והן בחיבור שלהם למשטרה ולשאר כוחות הביטחון אשר בעידודם ובהדרכתם נעשים הדברים. יכולתם של התושבים לקחת אחריות על עצמם ולשנות את המציאות בשטח מעודדת אותם לעשות כך גם בתחומים אחרים שלא נוגעים לנושא האבטחה וגם מעניקה להם את היכולת להבין המורכבות והקושי הרב שיש לרשויות ולכוחות הביטחון להעניק את הביטחון הרצוי, כשלא פעם הדבר אינו מתאפשר למול המצוקות אותן הזכרנו קודם.

 

למשטרה ולכוחות הביטחון חשוב כמובן לדאוג ולצמצם את התרחבות מיזמים אלו על גבי ישובים נוספים. השאיפה הראשונה היא כמובן שמשטרת ישראל עצמה תדע להיות הראשונה בלתת מענה למקרים של פריצות וגניבות בישובים וקיבוצים מרוחקים. התרחבות יתרה של "משטרות פרטיות" אינה יכולה להיות הפתרון האידיאלי, הרי זה עלול להרחיק את אחריות המשטרה לכדי פער שלא נרצה שיהיה קיים. אולם בפועל ובמבחן המציאות, אין ספק כי עוד נמשיך לחזות בגורמי אבטחה פרטיים שישמשו עזר משמעותי לכוחות הביטחון הממסדיים, ואילו ביתר שאת.

 

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן