ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

נשים מאבטחות – הדבר הבא

לפני מספר שנים ביקרה השרה ציפי לבני במרקש, מרוקו. רק חדי העין שמו לב כי שמורת הראש האישית שהוצמדה לביקורה של לבני היתה אישה. מספר המאבטחות מהמין הנשי הוא אמנם קטן ממספר המאבטחים הגברים, אולם זהו נתן שהולך ומשתנה. על אף היות אבטחה מקצוע מורכב, רגיש ואף מסוכן, נמצא כי נשים מאבטחות אינן נופלות ביכולותיהן מגברים, לעתים אף מתעלות עליהם.

מאבטחות – עניין של אינטואיציה

אבטחה היא מקצוע מרגש, מאתגר ומורכב. זהו מקצוע שקיימים בו גם סיכונים רבים יותר ממקצועות אחרים והדרישות העומדות בפני מאבטחים, כתנאי סף לקבלתם לעבודה, הן קפדניות ועם רף מיון גבוה מאד. עובדות אלו עלולות לרפות את ידיהן של חלק מהנשים, אולם למרבה השמחה לא את כולן. יותר ויותר נשים מצטרפות למעגל המועסקות בחברות אבטחה ופעמים רבות, דווקא בשל האינטואיציה הגבוהה שלהן, נמנעים תרחישים מסוכנים רבים.

נשים מאבטחות

בעולם זוהי כבר תופעה מוכרת, כמו המאבטחות במשחקי ספורט דוגמת ליגת הכדורגל באירופה, המאבטחות של כדורגלנים זרים, מאבטחות של זמרות ושחקניות אמריקניות ועוד.

הדרישה של כל חברת אבטחה מעובדיה כוללת, בין שאר הדרישות הקפדניות, גם כושר גופני מעולה. יכול להיות שהנטייה המיוחסת לנשים כבנות המין החלש הביאה למצב בו בעבר רוב רובם של המאבטחים היו מהמין הגברי. כמו כן, אבטחת אישים דורשת לא רק ערנות וזהירות אלא דריכות מוגברת ועמידה ממושכת על הרגליים, נתון שגופנית הוא מעייף. עדיין, בשנים האחרונות מסתמן שינוי מהותי בתפיסה, יחד עם ההבנה כי נשים הן מסורות לעבודה, בעלות אינטואיציה חדה ועובדות פעמים רבות על סמך אותה אינטואיציה, ולא דווקא לפי אסטרטגיית פעולה. תכונות אלו, יחד עם היכולת להתמודד עם לחצים מנטליים, הביאו לגיוס נשים רבות לשורות האבטחה.

יש גם דילמות               

אבטחה, במיוחד בישראל, היא נושא מורכב שקיימות בו סכנות.לעתים מדובר על אבטחה בשעות בלתי שגרתיות, על עבודה בלילות ובסופי שבוע, נתון שמקשה על נשים אמהות למשל, להצטרף למעגל המאבטחים. אלו הן הדילמות העיקריות שעלולות לעכב נשים בעבודתן כמאבטחות. אולם ברגע שמאבטחת החליטה כי ברצונה לעסוק באבטחה, דבר לא יעצור בעדה. נשים היום מגיעות אף הן מיחידות מובחרות, עם יכולות גופניות מוכחות, עם שליטה ומיומנויות בקרב מגע, בנשק וביכולת להבין מצב קיים ולפעול במהירות כדי לסכל או למנוע אותו. נמצא כי לנשים יש חוסן נפשי רב, עובדה חשובה מאד בכל פרופיל של מאבטח, כמו גם היכולת לחוש בסכנה עוד טרם התרחשותה

החל משנת 2004 מאבטחות נשים גם את טיסות אל על, עבודה שהיתה "שמורה" בעבר למאבטחים גברים בלבד. הנחת היסוד היתה כי אם קיימות נשים שמטיסות מטוסים, מנווטות אותם ומשמשות בתפקידי מפתח נוספים, אין כל סיבה מדוע גם לא יאבטחו את הטיסות עצמן.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן