ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת אירועים פוליטיים

אבטחה, מכל סוג שהוא, היא מורכבת, דורשת ערנות מוגברת ונסיון רב של המאבטחים לשמור על בטחון המתקן, המסד או האישיות אותה היא מאבטחת. כשמדובר באבטחה של אירועים פוליטיים, המורכבות והרגישות שלה מגיעות לשיאים חדשים, ונדרשת כאן אבטחה מתוכננת, מוקפדת וללא כל מקום לטעויות.

אין מקום לטעויות

כל אירוע שיש בו אבטחה דורש היערכות מוקדמת, הכנה לוגיסטית קפדנית ועבודה מאומצת של אנשי האבטחה. אירוע יכול להיות אסיפה, מסיבה, הפגנה או אירוע ספורט. אולם באירוע פוליטי המתח מגיע לשיאו בשל האופי הטעון ממילא של האירוע, ונוכחותם של מספר גדול של גורמים בכירים תחת גג אחד ובעת ובעונה אחת. אירוע מסוג זה מדיר שינה מעיניה של המשטרה, ומעיניו של כל מי שמבין את הרגישות הרבה בכינוס מעין זה. זו הסיבה שכשמדובר באבטחת אירועים פוליטיים, אין מקום לטעויות, אין מקום להקל ראש והמאבטחים המגויסים לאבטחת האירוע הם מהשורה הראשונה, מקצועיים מאד ועם רקע מבצעי עשיר.

ניסיונות התנקשות והפרות סדר של בודדים

אירוע פוליטי יכול להיות אסיפה של גורמים פוליטיים, השקה כל היא, נאום של אישיות בכירה או כמה מהן וכדומה. נסיון העבר מלמד אותנו על הקלות הבלתי נסבלת בה מחליט אזח מן השורה ליטול את חייו של ראש ממשלה. גם בעולם יש הסטוריה ארוכה של נסיונות התנקשות שחלקם הסתיימו באופן טראגי.

בישראל, כל התחום הפוליטי הוא רגיש מאד עבור אזרחים רבים, שאולי אין להם כוונה להרוג את האישיות הפוליטית אולם הם ינסו להביע את מורת רוחם בדרכים שונות. לא מכבר שפך אזרח בבאר שבע כוס תה רותח על פניו של חבר כנסת בזמן הפגנה. לפני מספר שנים ניסה פעיל ימין להכות חבר כנסת במעלות וכמובן, הרצח שכולם זוכרים היטב, של יצחק רבין, במהלך כינוס בלב תל אביב. לא די בזאת, הנסיונות להתנקש באישיות פוליטית כזו או אחרת מגיעה גם מכיוונם של ארגונים עוינים וחבלניים, כך ששרשרת הבטחון חייבת להיות הדוקה ואפקטיבית.

אבטחת אירוע פוליטי - מפלגת יש עתיד

אבטחת אירועים פוליטיים מספקת שמירה על הסדר, הגנה על שלומם של המשתתפים, כולל תומכים, פעילים ואזרחים מן השורה. האבטחה נערכת בשלבים הכוללים תוכנית אסטרטגית הנשענת על בדיקה מוקדמת של אזור האירוע, בדיקת שמות המשתתפים באירוע והצבת מאבטחים בכניסה, מסביב ובתוך האירוע עצמו. נדרש פיקוח זהיר על באי האירוע, תוך וידוא קפדני כי שמם מופיע ברשימת המוזמנים ויצירת מערך הגנה כולל ומקיף.

ומה קורה בכינוס פתוח?

אבטחה בדלתיים פתוחות                            

אירוע פוליטי אינו רק כנס באולם סגור או אירוע מסוג אחר. הוא יכול להיות גם אסיפה או כינוס בדלתיים פתוחות, או נוכחות של פוליטיקאים בזמן הפגנה מתוקשרת, על מנת שיכולו להביע את דעתם. מקרים כאלו הם סבוכים מאד, מאחר וקשה לשלוט על מספר המשתתפים באירוע. במקרים כאלו ישנה היערכות משותפת של חברת האבטחה יחד עם המשטרה, וננקטת תוכנית פעולה קפדנית, כמו למשל שרשרת אבטחה אנושית בצמוד לפוליטיקאים, הצבת גדות ומחסומים שיפרידו בין הקהל לבין הבמה עליה הם נואמים והצבת מאבטחים המתערבבים עם הקהל עצמו. המאבטחים, כמו גם השוטרים ערוכים גם באמצעים שונים כדי לפזר את הקהל, במידה והעניינים יוצאים מכלל שליטה ומכינים גם דרכי יציאה בטוחות ופנויות לפוליטיקאים, במידה ועלה הצורך לפנות אותם במהירות מהאירוע.

כל המאבטחים באירועים פוליטיים הם אנשי מקצוע מיומנים, הנושאים נשק חם ומורשים לעשות בו שימוש וכן אמצעים נוספים לפיזור התכנסויות. הם מגובים על ידי המוקד של חברת האבטחה ועל ידי צוותים נוספים המצויים בכוננות, במידה ויידרשו לשמש ככוח עזר באירוע הפוליטי.  לנו בארקס אבטחה ניסיון רב באבטחת אירועים פוליטיים וכינוסי מפלגות בשנים האחרונות.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן