ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה בתחנות כוח

בישראל קיימים פתרונות רבים בתחום האנרגיה שהיא מפתחת ומייצרת. לצורך כך קיימים מפעלים העוסקים בייצור של אנרגיה בין אם מדובר במפעלים כימיים או בתחנות כוח ותחנות כוח סולאריות, העושות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, מכשור יקר ורגיש וכוח אדם מיומן ומקצועי.

תחנות הכוח מספקות לתושבי ישראל מענה שוטף ויום יומי להתנהלות האנרגטית השוטפת שלהם. מרבית האנרגיה המיוצרת בארץ משמשת לייצור חשמל לכל אוכלוסיית ישראל ופועלת באמצעות קיטור, כמובן שבמקביל כבר קיים מעבר לשימוש באנרגיה סולארית, (שמש), מים, דלקים וגז וכן אנרגיות ביוגז ורוח.

מאבטחים לתחנת כוח

מדוע חשוב לאבטח תחנות כוח?

היות שתחנות הכוח מהוות מוקד אסטרטגי בעל השפעה על כלל אוכלוסיית המדינה, חדירה של מפגעים או הפרעות שונות, יכולות להזיק לפעילות השוטפת והעשויה לפגוע בתפקוד השוטף בתחנה וכפועל יוצא באוכלוסייה כולה. בשל רגישויות אלה חשיבות השמירה והאבטחה בנקודות אלה רגישה וחשובה במיוחד.

בנוסף, העבודה בתחנת הכוח עצמה כרוכה בסיכון ודורשת אבטחה גם של העובדים עצמם ועל שגרת הפעילות השוטפת לפי נהלים ותקנים קפדניים במיוחד. האבטחה והשמירה על תקינות העבודה והפעילות של כוח האדם, המכשור והמערכות השונות בה – חשובים מאין כמותם.

מלבד גורמים עברייניים, שיכולים לחדור למבנה ולחבל בו, קיים כמובן חשש גדול ביטחוני לחדירת מחבלים ומפגעים, שירצו לפגוע ברמה אסטרטגית, בתפקוד השוטף של אזרחי המדינה והפעילות בה, מה שיכול לגרום לנזק רב ופגיעה גדולה לנפש ולרכוש (ואף לגרום לנזקים סביבתיים) שכמובן מחובתנו למנוע.

החשיבות של פעילותן של תחנות הכוח הן ברמה התפעולית הבסיסית והן ברמה התדמיתית הבינ"ל, גבוהה מאוד ומכאן שאיכות ורמת האבטחה בתחנות כוח חייבת להיות בסטנדרטים המתקדמים ביותר.

איך מאבטחים בפועל תחנות כוח?

על מנת לספק שירותי אבטחה לתחנות כוח ואנרגיה בצורה מקיפה יעילה ואיכותית, יש לעשות שימוש במאבטחים מיומנים, מקצועיים ומנוסים באבטחת מתקנים כגון אלה, במערכות אבטחה מתקדמות, ובציוד משוכלל הכולל מצלמות הפועלות במעגל סגור ומשדרות 24/7 למוקד צפייה שעוקב ומנטר את הפעילות באופן שוטף. המצלמות מתעדות את הפעילות בתוך המפעלים ומחוץ להם ברדיוס משתנה בהתאם לצורך.

המצלמות מחוברות למערכות האבטחה ובנוסף קיימת במערכת האבטחה המתוחכמת מערכת בקרה הכוללת זיהוי של העובדים, נעילת דלתות ושליטה במבנה מרחוק במטרה למנוע חדירה של גורמים זרים /פריצות וריגול.

המוקד הפועל מחוץ למבנה או בתוכו (תלוי באופי המבנה והצורך שלו) משמש כמוקד שליטה ובקרה, ובו מופעלות לעיתים מערכות תוכנה מתקדמות המאפשרות שליטה מרחוק ובקרה שוטפת וכן יכולת תפעול מנגנוני אבטחה במפעל מרחוק לצורך תיקון תקלות וקבלת נתונים שוטפים. מתקיים אף קשר שוטף עם גופי ביטחון שונים ובמקרים של חדירה ו/או התרחשותו של של אירוע ביטחוני או אף תקלה נרחבת – הכוחות מופעלים בהתראה קצרה.

ארקס מאבטחת מבנים רגישים בכל רחבי הארץ, לרבות תחנות כוח, ועושה שימוש במערכות האבטחה המשוכללות והמתקדמות ביותר, בציוד אבטחה מתקדם ובכוח האדם המקצועי והמנוסה ביותר במטרה לספק ללקוחותיה שירותי אבטחה ושמירה ברמה הגבוהה ביותר הנדרשת להם.

אנו יכולים לספק מבחר פתרונות בקרה ומיגון המשלבים טכנולוגיה מתוחכמת ואפקטיבית עם אבטחה פיזית שמתבצעת על ידי המאבטחים הטובים ביותר בישראל.

 צוות יועצי האבטחה שלנו זמין לענות לכל שאלה ופנייה – צרו איתנו קשר בכל עת ונשמח לשרת אתכם נאמנה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן