ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

6 מפתחות לאבטחה יעילה במפעלים

אחד מהאתגרים היותר מורכבים העומדים בפני חברות אבטחה בישראל ובעולם הוא ביכולת לאבטח כראוי מפעלים. לרוב יהיה מדובר על אבטחת שטח רחב הכולל בתוכו מתחמים רבים ומורכבים הדורשים מענה ייחודי ורמת מקצועיות גבוהה.

בישראל ניתן למצוא מאות מפעלים הפזורים ברחבי הארץ. ברובם הגדול פועלים מפעלים אלו כל שעות היממה – 24/7 – מה שהופך אותם למאתגרים יותר עבור צוותי האבטחה במקום. בעת הקמת מערך אבטחה במפעל ישנם מספר מפתחות ודגשים שיש לקחת בחשבון ובהם נתמקד כאן:

שימוש באמצעי בטיחות בשטחים התפעוליים

אבטחת מפעלים כוללת, בין היתר, הימצאות של מאבטחים לא רק במעגלים סביב המפעל אלא בתוכו. לא פעם חלק מהאנשים במתקן עצמו הם המאבטחים עצמם. חלק מתפקידים כולל אבטחה של מתקנים רגישים ויקרים, חסימת דרכים, ניתור יציאה וכניסת רכבים ועוד. וכפי שהפועלים במקום מקפידים על כל אמצעי הבטיחות במקום כך הדבר נדרש גם מהמאבטחים. את המאבטחים חשוב להדריך ולצייד בציוד ההגנה הנדרש הכולל בתוכו לא פעם נעלי עבודה סגורות וקשיחות, קסדות בטיחות, משקפי מגן, וסט מחזיר אור ועוד.

 

סימון נקודות ומוקדים מסוכנים ומניעה פיזית בכניסה אליהם

חלק בולט ועיקרי בתפקידי המאבטחים ומערך האבטחה במפעל הוא בסימון ברור ונהיר של מוקדים ונקודות במפעל שהכניסה אליהם מהווה סכנת חיים. בין אם מדובר על מקומות בעלי מתח חשמל גבוה, מקומות בהם ציוד כבד, קרינה חזקה ועוד.

חלק מהפעולות הנדרשות כוללות שילוט בהיר, נהיר ובולט של הסכנות (חשוב שהשלטים ייכתבו לכל הפחות בעברית, אנגלית וערבית), מיקום חסמים פיזיים שימנעו או לכל הפחות יעכבו ויקשו על כניסה של רכבים ואנשים וכמובן ביצוע סריקות ומעקבים של המאבטחים במפעל.

6 מפתחות לאבטחת מפעלים - ארקס חברת שמירה ואבטחה

בקרה מתמדת ויעילה של היוצאים והנכנסים למפעל ולשטח התפעולי

בכל מפעל חשוב להקפיד ולהכיר בכל רגע נתון מי הם האנשים הנמצאים בשטח התפעולי והאם נמצאים שם כאלו שלא אמורים להיות במקום. עזרים פיזיים וטכנולוגיים רבים מאפשרים כיום לנתר באופן מדויק אודות כל פועל ומבקר במפעל. עם זאת, חשוב ליצור צוות אבטחה האמון על ניטור ובדיקת אותם נכנסים ויוצאים. צוות שיידע ויכיר לעומק כיצד ניתן לתפעל את אותן מערכות חכמות ויוכל לתת מענה מדויק ומידי בכל מקרה ובו ישנה הימצאות של אדם ו\או רכב במקום לא לו.

 

שימוש יעיל ומוגבר בתאורה ובעזרים חזותיים

ברוב המפעלים ניתן להתרשם ממתקנים גבוהים ורחבי היקף. בזמן החשיכה היכולת לשמור על הבטיחות וביטחון המפעל הופכת את המלאכה למאתגרת אף יותר. עם זאת, בעזרת ניצול מיטיב ויעיל של עזרים חזותיים וגופי תאורה חזקים יוכלו צוותי הבטיחות והביטחון במפעל לצמצמם למינימום סכנות בטיחותיות וביטחוניות. במקרים אלו יש וחשוב להיוועץ באנשי מקצוע שתפקידם לתת חוות דעת מקצועית היכן ואיך ניתן להשתמש כראוי באמצעים חזותיים ותאורה במפעלים.

 

שבירת שגרת האבטחה

אחת מנקודות התורפה של כל מערך אבטחה אותם מנצלים מפגעים הוא היכולת לזהות את שגרת המאבטחים במקום ובכך לנצל שטחים ו\או זמנים "מתים" בהם ניתן לבצע חדירה. שגרת העבודה היומיומית במפעלים משפיעה גם על מערכי הביטחון שאט אט יוצרים שגרה שחוזרת על עצמה והיא מהווה נקודת תורפה קריטית אותה יוכלו לנצל מפגעים. אי לכך, קיימת חשיבות רבה בשבירת אותה שיגרה מבצעית וזאת תוך היכולת ליצור מסך ערפל לגבי זמני הגעה והתמקמות, כמו גם סיורים של צוותי האבטחה בנקודות שונות בתוך המפעל ומחוצה לו.

 

ביצוע אבטחה היקפית קרובה וברדיוס רחוק יותר

היכולת לפגוע במפעלים מתאפשרת גם ללא הצורך לחדור לתוכם. מפעלים רבים כיום נמצאים מבודדים מסביבות מגורים ובכך סביבם שטחים מתים רבים שבהם יכולים להתמקם מפגעים הנושאים על גופם כלי נשק ארוכי טווח. על צוותי האבטחה להכיר באיום זה ולבצע באופן יומיומי סיורים רגליים ורכובים גם ברדיוסים החיצוניים של המפעל.

 

לסיכום – אבטחת מפעלים היא משימה מורכבת, בייחוד מפעלים רגישים וכאלה שצריכים לעבוד מסביב לשעון. עמידה במפתחות הנ"ל יכולה למנוע היתכנות של אירועים חריגים וכן אירועי פריצה/גניבה/פח"ע וכדומה.

 

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן