ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

6 דגשים לשמירה מנצחת של בניין מגורים

חברות אבטחה רבות בארץ ובעולם נדרשות לשמירה ואבטחה על בנייני מגורים. בחלק מהפעמים מדובר על אבטחה צמודה והיא נדרשת מפאת דיירי הבניין. בישראל ישנם בנייני מגורים בהם החליטו דרי הבניין על אבטחה פרטנית בבניין בשל מספר סיבות.

כמו בכל משימת אבטחה העומדת בפני חברות האבטחה גם באבטחת בניין מגורים יש לתת את הדעת למספר דגשים ונקודות חשובות:

מצלמות במעגל סגור

אחד מהדברים הבסיסיים הנדרשים באבטחת בניין מגורים הוא השימוש במצלמות במעגל סגור. התקנת המצלמות נעשות סביב ארבעת פאותיו החיצוניות של בניין המגורים ואף סביב החצר הצמודה לו (אם קיימת כזו) וכמובן פריסת רשת מצלמות בתוך בניין המגורים שכוללות בתוכו מצלמות בכל קומה המכסות את כל שטח הקומה ואף את גג הבניין.

מעבר להיותן של המצלמות כלי שיכול להרתיע פורצים ולהעניק ביטחון לדרי הבניין, הן מאפשרות כיסוי מרבי לכל התרחשות ביטחונית ולא תקינה ברחבי הבניין, בין אם מדובר בניסיון פריצה אלים ועד גילוי של תקלות בבניין.

מאבטח מיומן 24/7 בלובי הבניין

בנייני מגורים רבים הנדרשים לאבטחה כוללים בתוכם לובי רחב ידיים שבו עוברים כל דרי הבניין ואורחיו. אלמנט נוסף וחשוב באבטחת בניין מגורים הוא בהצבת מאבטח חמוש בלובי, לעיתים בצורה של פקיד קבלה בלובי. בנוסף ליכולותיו של המאבטח לתת שירות ועזרה לדרי הבניין ונותני שירותיו (שירותי משלוחים, צוותי ניקיון, אנשי מקצוע שמוזמנים לבניין וכו') נדרש מהמאבטח לתת מענה ראשוני לכל אירוע ביטחוני שמתפתח וכמובן להזעיק צוותי ביטחון והצלה במקרה הצורך.

אבטחת בניינים - טיפים חשובים

גג הבניין

לאלו העוסקים בבניית מערכי אבטחה בבנייני מגורים מסמנים הם את גג הבניין כנקודת תורפה מרכזית. בנקודה מרוחקת זו מתאפשרת כניסה ופריצה לבניין המגורים וזאת מבלי שירגישו זאת. באזורים אורבניים בהם נמצאים בניינים באותו גובה והם סמוכים האחד לשני מתאפשר ביתר קלות ובשימוש בציוד זמין וזול יחסית לבצע מעבר מגג בניין אחד לאחר.

על צוות האבטחה בבניין מגורים להכיר בגג כנקודת תורפה שיש לתת לה מענה. הדבר כולל סיורים תכופים במרחב הגג, נעילה הרמטית של דלתות הגג אל חדר המדרגות, שימוש בתאורה בשעות החשיכה ועוד.

חניון תת קרקעי

נקודת תורפה נוספת שחייבים לתת לה מענה היא אבטחת החניון התת קרקעי. במשך היום נכנסים ויוצאים מן הבניין רכבים רבים וחשוב כמובן לדאוג לצוות אבטחה מצומצם שינהל זאת כראוי. בנוסף, מהווה החניון נקודת תורפה נוספת בה ניתן לפרוץ לבניין המגורים ולכן גם שם יש לדאוג לנוכחות של מאבטחים.

סיורים רגליים ורכובים ברדיוס הבניין

מעבר לנוכחות המאבטחים והעזרים על ובסמוך לבניין המגורים חשוב להפגין נוכחות גם ברדיוס רחב יותר של בניין המגורים. על צוותי האבטחה להכיר בעובדה שפגיעה בבניין מגורים יכולה להיעשות גם מרחוק ולכן קיימת חשיבות רבה בהפגנת נוכחות ברדיוסים הקרובים לבניין המגורים ובמיוחד באזורים ונקודות חבויות היכולים לשמש מפגעים מרחוק.

שיתוף פעולה יעיל ופורה עם כוחות משטרה ואבטחה במקום

אבטחת בניין מגורים באזורים מסוימים נדרשת מכל מבנה אחר בסביבה. הדבר יוצר לא פעם שכונות ובהם יפעלו מספר רחב של חברות אבטחה שונות במקום וזאת בנוסף לנוכחות של שוטרים וכוחות ביטחון. על מנת לייעל ולמקסם את אבטחת בניין המגורים והאבטחה סביבו ניתן ואף רצוי ליצור קרקע פורייה ורחבה של שיתוף פעולה בין כל כוחות האבטחה והביטחון הנמצאים בשטח. אלו יבטיחו הידוק יכולת האבטחה של בניין המגורים ולבטח ביכולת להבטיח סדר גם במרחבים הצמודים והרחוקים של השכונה עצמה.

 

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן