ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

שמירה בחניונים

במרחבים האורבניים של הערים בישראל ניתן לראות את כמות החניונים הרבה הקיימת בהם. הצורך בחניונים קיים במיוחד בערים הגדולות וזאת למרות שרבים עברו לשימוש יומיומי בתחבורה הציבורית.

עבור פורעי חוק רבים החניונים הפכו לכר נרחב של פעילות עבריינית. חניונים רבים אינם מאוישים בשומרים או מאבטחים ואליהם מגיעים גורמים עבריינים העוסקים בפריצה וגניבה של רכבים ותכולותיהם.

מכת גניבות הרכב בישראל ידועה לכל ורבים מהרכבים מגיעים לשטחי הרשות הפלסטינאית כשאלו הופכים מפורקים תוך שעות. מעבר לכך, פורצים רבים מוצאים באותם רכבים בחניונים שלל רב, מה שמחזיר רבים מהם לחניונים שוב ושוב על מנת להמשיך בפעילות זו.

שמירה ואבטחה בחניונים

מפעילי חניונים רבים מכירים בצורך הקיים של אבטחה ושמירה במקום. לא פעם אנשים ייבחרו בחניון אשר מוקפד ובנוי כראוי, בעל גדר היקפית ומערך אבטחה מסודר וזאת שמנגד יש ואולי קיים חניון זול יותר אך כזה ללא שום אבטחה או שמירה.

מאבטח בכניסה

האלמנט הבסיסי ביותר בהקמת מערך של שמירה בחניונים הוא בהצבת שומר בכניסה – רצוי מאד חמוש. לשומר בכניסה היכולת לנהל את מערך הרכבים הנכנסים והיוצאים מהחניון, לתת מענה לבעיות, לכוון רכבים המתקשים בחניה להזעיק בעת הצורך אבטחה נוספת או כוחות ביטחון.

עצם קיומו של מאבטח בכניסה לחניון מהווה כמובן התראה בפני עצמה ועבריינים רבים יעדיפו לדלג על חניון אשר מאויש במאבטח. חשוב כמובן שהמאבטח עצמו יראה נוכחות מתמדת ולא יבחר רק לשבת באותה נקודה. בשעות בהם אין כניסה רבה של רכבים יש ומומלץ לערוך סיור בחניון עצמו זאת על מנת להראות נוכחות כמו גם לנסות לראות האם נעשו ניסיונות פריצה לרכבים, קיומו של חפץ חשוד ועוד.

אבטחה היקפית

ניתן להבחין לא פעם בקיומם של חניונים רחבים ממש. אלו משתרעים על קילומטר רבוע רחב ולכן על מנת לקיים בו אבטחה סדירה יש להתאים לו אף סיורי אבטחה על גבי רכבים.

בחניונים רחבים ההמלצה היא בראש ובראשונה לדאוג לגידור של החניון עצמו. הגדר עצמה יש ויכולה למנוע ולעקב גורמי עבריינים ולמנוע בריחה שלהם עם הרכבים בתוך שניות בשל המרחק הרב והבידוד. מעבר לכך, קיימת חשיבות רבה להפגנת נוכחות של מאבטחים זאת תוך כדי פטרולים על רכב, סיורים רגליים ואף אבטחה סמויה. אלו יוסיפו את הנפח הדרוש למערך האבטחה של החניון הרחב כל כך.

שימוש במצלמות במעגל סגור

אלו נמצאו כיעילות עד מאוד למול כך שכל רכב הנכנס או יוצא מן החניון מצולם כמו גם הנהג שבו. צילום הרכבים הן באופן תמידי והן כחומר ארכיוני תורם גם הוא למערך האבטחה וזאת בשליטה על הנעשה וכמובן מהווה עוד גורם הרתעתי בעל משקל.

שימוש במצלמות במעגל סגור נעשה לרוב בחניונים אשר צמודים לבניינים משרדים, שם גם לרוב קיים מערך אבטחה רחב אשר יודע לתת מענה מיידי בעת הצורך ולעזור למאבטח במקום.

פריקה של ציוד

לא פעם נמצא חניונים המהווים גם כר לפריקה של ציוד. הדבר נראה יותר בחניונים של מפעלים ובתי חרושת. מבחינת אבטחה הדבר הופך כמובן למורכב יותר ועל המאבטחים במקום לבחון לא רק את הרכבים להם יש אישור כניסה להחנות במקום אלא אף להכיר במקום את הנהלים בכל הנוגע לפריקה של סחורה בחניון.

עצם הגדרת החניון כאזור של פריקה צריך לחדד כמובן כמה נהלים חשובים הנוגעים לאבטחה במקום. על אחראי האבטחה במקום להבטיח שאזור הטעינה והפריקה של סחורות אינו נמצא קרוב מידי לשטח החנייה עצמו של הרכבים זאת על מנת למנוע פגיעה של סחורה כבדה או חומרים מסוכנים ברכבים החונים ובעובדים המגיעים איתם.

חשוב כמובן שהמאבטחים בחניונים יכירו בעוד מועד אילו סחורה מגיעה באותו יום, מי הם החברות המספקות את הסחורה, זמן הגעתן המשוער, שם הנהג ועוד מידע קונקרטי אשר יבטיח שכל פריקה וטעינה נעשית בצורה יעילה ובטיחותית. חשוב כמובן לבחון בכל פעם מחדש האם פריקה וטעינת הסחורה אכן מתבצעת על פי הנהלים או שקיימת סכנה שיש לתת עליה הדעת גם אם טרם קרתה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן