ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אלימות מצד מאבטחים – מיתוס מול מציאות

חברות אבטחה רבות הקיימות בישראל מכירות כמובן בתכלית קיומן. במסגרת המשימות השוטפות הקיימות בכל חברת אבטחה מצופה מצוות המאבטחים בכל מקום ומקום לשמור על הסדר הציבורי במקום ולדאוג שכל אירוע מאובטח יעבור ללא תקלות ובו כל המשתתפים בו ייהנו וישובו לביתם בשלום.

עצם קיומם של צוותי אבטחה במקומות רבים בישראל כמו גם קיומם של כוחות שיטור וצבא מסמן לנו באופן ברור את הצורך הקיומי בהם. לא פעם נדרשים אנשי האבטחה לפעול באופן המצופה מהם זאת על מנת לנהל באירוע שמתפתח ועלול לסכן את שאר האנשים במקום.

אלימות מאבטחים

במסגרת הכשרת מאבטחים בחברות האבטחה השונות וכמובן במסגרת של ארקס אבטחה למדים המאבטחים באופן מושכל על אופן השימוש בכוח המצופה מהם וזה שהחוק מתיר להם. לא פעם באירועים רבים קיימים אנשים החורגים בהתנהגותם בצורה כזו הדורשת התערבות של המאבטחים במקום. התערבותם לא פעם דורשת מאותם מאבטחים להפעיל כוח סביר זאת על מנת לנטרל ולהרחיק את הגורם המפריע שהופך לא פעם למסוכן. מבחינת המאבטחים, שאיפתם במקרים אלו היא בנטרול מהיר וחד של הגורם המפריע זאת על מנת למנוע מהאירוע להתפתח למימדים רחבים יותר אשר מסכנים את שאר האנשים במקום.

במסגרת הפעלת הכוח של מאבטחים, במקרים בהם הדבר נדרש נחשף הציבור הרחב לא פעם לתמונות וצילומי וידאו לא נעימים בהם ישנו שימוש באלימות של מאבטחים. מקרים אלו נבחנים במדוקדק הן במסגרת חברות האבטחה עצמן והן על ידי משטרת ישראל זאת על מנת להבטיח שהשימוש שנעשה בכוח היה סביר ומידתי. במקרים שהדבר אינו כך למדים מאבטחים רבים שיש ועליהם לשלם את המחיר על כך, הן במסגרת המשך עבודתם בחברת האבטחה והן בפן הפלילי מול משטרת ישראל ובתי המשפט.

מצד שני, קיימים מקרים רבים בעבר אשר נראה שמתוארת תמונה מעוות ורחוקה מן האמת בו הציבור נחשף, כביכול, לאלימות רחבה וחסרת פרופורציות מצד מאבטחים המתוארים בתקשורת כ"תאבי כוח ואלימות ברוטלית". מאבטחים רבים יודעים לספר איך במקרים בהם עשו עבודתם כראוי וכמצופה בהם בתוך אירוע שהתגלגל וקיבלו על כך גושפנקא מקצועית הן במסגרת חברת האבטחה והן בבדיקה של משטרת ישראל, גילו אחר כך שאת עבודתם המסוכנת שנעשתה נאמנה רואים גורמים בתקשורת ובשאר מקומות כהתנהגות פסולה ונפשעת, וחבל שכך.

במסגרת עבודתם של סדרנים במקומות רבים קיימים מקרים רבים שיש וחשוב שהציבור ייקח לתשומת ליבו זאת על מנת לבחון את התמונה בכללותה ולהבין מה הביא מאבטחים להשתמש בכוח.

סרטוני וידאו

כיום לכל אדם כמעט מכשיר טלפון נייד ובו מצלמה. כמעט כל אדם הופך בן רגע לעיתונאי פוטנציאלי המסוגל לשדר תמונות מן השטח. ניתן לראות שבמקרים רבים עושים גופי תקשורת רבים שימוש בצילומי וידאו של אזרחים על מנת לסקר חדשות במספר רב של תחומים.

שימוש בצילומי וידאו מזדמנים של הציבור נעשים לא פעם בכתבות וידיעות שסיקרו אלימות של מאבטחים במקומות רבים. בסרטונים אלו ניתן לראות מאבטחים מפעילים כוח כנגד אדם אשר פרע ולא עמד בכללי המקום. לא פעם סרטונים אלו אינם מייצגים את כל אשר התרחש והם מצולמים מהנקודה בהם נראה אותו אזרח כאחד שהמאבטחים התנפלו אליו ללא רחם והפלו בו מכות נמרצות.

פעמים רבות התמונה שמצטיירת מאותם צילומי וידאו אינה נכונה ורבים מאותם מותקפים בצילומי הוידיאו פעלו טרם הצילום בצורה שחייבה את המאבטחים להפעיל כוח סביר זאת על מנת להרחיקם מהמקום. במקומות רבים רמת ההתנגדות של אותם אנשים רבה ויש צורך ממשי של המאבטחים להפעיל כוח שלצופים בסרטוני הוידיאו בבית נראה כאלימות ברוטאלית חסרת מעצורים.

שימוש בכוח סביר

שימוש בכוח סביר מהווה אבן דרך חשובה ועיקרית בכל הסמכה והדרכה של מאבטחים חדשים. אלו למדים שנדבך חשוב ועמוק ביכולתם לאבטח נוגע לאופי התנהלותם הן בעבודה היומיומית ובמיוחד בשעת משבר כשיש לפועל. הציפייה היא בהפעלת שיקול דעת נכון אשר יביא אותם לפעול בצורה הסבירה ביותר ובכוח הנדרש ולא יותר על מנת לאבטח עצמם ואת הקהל במקום. החורגים מכך נדרשים לתת את הדעת ובמקרי קיצון אינם שבים לאבטח שוב.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן