ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת מתקנים סטטיים

חברות אבטחה רבות בארץ נדרשות לא פעם בהקמת מערכי אבטחה עבור מתקנים סטטיים רגישים עליהם יש לפקוח עין לאורך כל שעות היממה. המאפיינים הייחודיים הקיימים בכל מתקן הופכים את המשימה למאתגרת ומורכבת ובה נדרש לתת מענה ייחודי ומקצועי של חברות האבטחה.

בטרם נתייחס לדגשים החשובים באבטחה של מתקנים סטטיים חשוב ראשית כל להבין באילו מתקנים מדובר.

במרחקים מרוחקים ומבודדים בישראל קיימים מספר רב של מתקנים סטטיים חשובים ורגישים הדורשים אבטחה סביב השעון. לרוב מדובר על מתקנים להם לא רק חשיבות אסטרטגית (כאן מדובר במתקנים השייכים לצה"ל ולגופי הביטחון כשעל אבטחתם אמונים חיילים ואנשי ביטחון מטעמם) אלא על מתקנים שחשוב לשמור על תפקוד מלא ותקין שלהם למול העובדה שהם משרתים אוכלוסיות רחבות.

מתקן סטטי אסטרטגי

חלק מאותם מתקנים רגישים להם נדרשת אבטחה ניתן לכלול כמובן רדארים אזרחיים, אנטנות, מתקני התפלת מים, גנרטורים, שדות לקליטה של אנרגיה סולארית ועוד. התקרבות והגעה של גורמים עוינים לאותם מתקנים לא רק יכולה לשבש את חייהם של אזרחים רבים אלא אף להיות הרת אסון. במתקנים להתפלת מים, למשל, קיימת חשיבות רבה לקיומם של מאבטחים במקום וזאת למול הסכנה שגורמים עוינים יגיעו למתקן ויבצעו הרעלה. הרעלת מים של מתקן התפלה אחד יכולה, לא רק לשבש באופן מידי את אספקת המים לישובים רבים באזור, אלא להיות הרת אסון ולהביא לנפגעים רבים בנפש.

לאבטחת אותם מתקנים אסטרטגיים ישנם, גם כן, דגשים שיש לקחת בחשבון:

התקנת גדר גבוהה וחכמה

בלא מעט מקרים חלק חשוב ומרכזי ביכולת להבטיח אבטחה יעילה של מתקן סטטי הוא שימוש בגדרות גבוהות ו"חכמות" אשר ימנעו מעבר חלק ונגיש של גורמים לא רצויים למתקן עצמו. שימוש בגדרות "חכמות" ורגישות הפך ונמצא יעיל במקומות רבים ומה שהחל תחילה כגדרות "חכמות" שהותקנו בגבולות בין מדינות הפך פופולרי ויעיל גם באבטחת מתקנים סטטיים.

לגדרות ה"חכמות" סנסורים ייחודיים ורגישים המתריעים על כל נגיעה בגדר ברגע שזו מתרחשת. בנוסף, קיימות גדרות "חכמות" היכולות להתריע על הרס הגדר וחיתוכה. שימוש בגדרות "חכמות" במרחב רב מהמתקן עצמו מבטיח שכל התעסקות חשודה עם הגדר תגרום להקפצת כוח האבטחה שיוכל לתת מענה מידי וזאת בכדי לנטרל את הגורם המאיים.

מצלמות במעגל סגור

גם כאן שימוש במצלמות במעגל סגור חיוני לאבטחה יעילה של מתקנים סטטיים. במקרים ובהם מדובר במספר מתקנים הפרושים על מרחב גדול – למצלמות חשיבות רבה אף יותר. מעבר להרתעה, מעבירות המצלמות בזמן אמת תמונת וידאו ויזואלית של המתרחש ובכך מאפשרות לצוותי האבטחה לנהל את האירוע ואת המתרחש גם מרחוק.

כיום נעשה שימוש רחב במצלמות על גבי אותן גדרות "חכמות" ובכך הופכות אותן גדרות לא רק לרגישות למגע או לכל תנועה חשודה החלה בסמוך להן, אלא אף מקבלות "עיניים" ומעבירות את המתרחש לצוות האבטחה בזמן אמת.

סיורים רכובים

כפי שכבר ציינו קודם את רוב המתקנים הסטטיים ימקמו רחוק ממרכזי מיושבים. חלק מהמתקנים הסטטיים פרוסים על שטחים נרחבים ובכדי להבטיח ולהדק את אבטחתם יש ועל צוותי האבטחה יידרש להפגין נוכחות מתמדת בשטח.

בלא מעט מתקנים יצרו צוותי האבטחה נוהלי אבטחה מחמירים ובהם קיימים סיורים רכובים לאורך כל שעות היממה. הימצאות בשטח של סיורים רכובים מאפשרת מענה מידי ומינימלי בזמן לכל אירוע שמתפתח ומעבירה מסר למפגעים, שבנוסף לאבטחה מתקדמת וטכנולוגית קיימים בשטח מאבטחים שיכולים לתת מענה באש במקרה הצורך.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן