ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת מכליות

אחד מהאתגרים העצומים והמורכבים בעולם האבטחה נוגעים לאבטחה של אוניות-מכליות.

המכלית היא אונייה שנושאת בתוכה מטען נוזלי לרוב. ברוב המקרים מדובר על העברה של נפט כמו גם העברה של כימיקלים שונים וגז טבעי מעובה. רוב העברת הנפט ברחבי העולם במכליות בא להשלים את אספקת הנפט שרובה נעשית על ידי אותה מערכת צינורות הנפט הגולמי.

המכליות העוברות באוקיינוסים ובימים הן עצומות בגודלן ואורכן מגיע עד לכדי 400 מטרים. הגודל הרב והחומרים אותם הן נושאות גרמו בעבר למפגעים סביבתיים גדולים ובעלי משמעות רבה.

מעבר של מיכליות ממדינה למדינה כרוך בתפעול רב של גורמים רבים, בין אם במדינה שהמכלית יוצאת ממנה ובין אם במדינה אליה היא מגיעה. חלק ממערך הארגון הרב נוגע כמובן לאבטחה של מכליות אלו. להעברה של מכליות קיימים דגשים רבים הנוגעים לאבטחה אותם נסקור לפניכם.

אבטחת מיכליות ואוניות

אבטחת המכליות עצמן

אוניות הנושאות מכליות מהוות כלי תחבורה בולט לכל. חלק ממערך ההכנה של מכלית לנסיעה בים כולל בתוכו תעבורה של אנשים וגורמים רבים הנוגעים לאותה נסיעה. על מנת לאפשר עבודת רציף מסודרת ותקינה ומניעת הגעת גורמים לא רלוונטיים למכלית נדרשת כמובן אבטחה סביבה החל מנמל הים. למול כך שמדובר במכליות רחבות בעלות שטח רב יש וחשוב לקבע מערך שלם של מאבטחים אשר יהיו אחראיים על הסדר והארגון כמו גם לדאוג ולוודא שגורמים לא רצויים אינם מגיעים למכלית עצמה. חברות אבטחה מקצועיות, שחלק מפעילותן כולל אבטחה של מכליות אלו, יהיו אלו שיוכלו לתת מענה לארגון מערך אבטחה מורכב הכולל בתוכו צוות רחב ומגוון של מאבטחים מיומנים.

העמסה ופירוק

העמסה של החומרים למכלית ופירוק ממנה מהווים את אחד החלקים היותר מסוכנים הנוגעים לשינוע של המכליות. על מנת לבצע העמסה ופירוק ביעילות ובצורה שקולה שלא תסכן את העובדים סביב יש כמובן ליצור מערך אבטחה יעיל ומבוקר. המאבטחים במקרים אלו יהיו אחראיים על שטח סטרילי רחב שיאפשר למעמיסים ולפורקים העברה חלקה של החומרים. אותו שטח סטרילי הינו חיוני במקרים בהם תהה זליגה של חומר רעיל וכך אנשים נוספים לא ייפגעו ממנו. היבט נוסף הנוגע לאבטחה בעת העמסה ופירוק נוגע לעובדה שבמקרים אלו שהחומר מועבר מהמכלית או אליה חשוף הוא לגורמים עבריינים שירצו לשים ידם על אותם חומרים השווים כסף רב.

אבטחה בלב ים

חלק נכבד מן הזמן של המכליות הוא בעצם העברת החומרים – בלב ים. בשנים האחרונות אנו עדים לכנופיות פיראטים רבות שמטרתן להשתלט באופן אגרסיבי על מכליות וספינות המעבירות משאות השווים ממון רב. בחלק רחב מן המקרים מטרת הפיראטים היא לשבות את הספינה ויושביה זאת על מנת לקבל כופר כספי רב הן מחברות הספנות האחראיות על הספינות והמכליות והן מאותן מדינות. קיימים כיום מספר מקומות מועדים לאותה פורענות כשתעבורה של מכליות סביב מדינות אפריקאיות הפכה מסוכנת יותר מבעבר.

למול אותה סכנת השתלטות מכליות רבות מציידות עצמן בלב ים במערך מוגבר של מאבטחים חמושים ומיומנים לעבודה ספציפית זו. במקרים אלו הצורך הוא במאבטחים בעלי ניסיון וותק רב בכל הנוגע ללוחמה עם קבוצות חמושות כמו אותם פיראטים. כיום חברות אבטחה מקצועיות רבות מכשירים במסגרתם צוותי אבטחה רבים היוצאים ללב ים עם אותן מכליות זאת על מנת לטפל במצבים של תקיפת המכלית וכמובן לייצר הרתעה לאותן קבוצות חמושות.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן