ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת ספינות נופש

* לתשומת לבכם – ארקס אבטחה אינה עוסקת בפועל באבטחת ספינות נופש. המאמר מביא הסבר/פירוט על התחום באופן כללי בלבד. אין טעם לפנות אלינו לעבודה בספינות. עמכם הסליחה.

עבור רבים האפשרות לצאת לחופשה מפנקת ומגוונת שבה ניתן ורצוי אף ליהנות מהדרך הביאה רבים לבחור את חופשתם על גבי ספינות נופש. בישראל נהנים רבים מחופשות היוצאות לרוב מנמל חיפה ואשדוד לחופשה הכוללת עצירות רבות במדינות הים התיכון דוגמת טורקיה, יוון, איטליה, צרפת, ספרד ועוד.

כידוע, מוקדי תיירות רבים מהווים עבור מפגעים רבים אפשרות לפגיעה, תוך ערעור ביטחונם של רבים אחרים. לא פעם אתרים תיירותיים סבלו מפיגועים רצחניים שחשפו במקום אף כשלי אבטחה חמורים. אחת מנקודות התורפה עבור תיירים רבים חלה גם על אלו הבוחרים בחופשה על גבי ספינות נופש. על פניו, בידוד הספינה בלב ים יש ואמור להוסיף לתחושת הביטחון. ועדיין, מומחי אבטחה רבים יודעים להצביע על הסכנות הרבות שיש גם בחופשות מסוג אלו ושגם עליהן יש לתת את הדעת.

החשיבות בצוות אבטחה על גבי הספינה

הנהלים במדינות רבות מחייבים את ספינות הנופש באיוש צוות אבטחה מיומן וחמוש במקום. ספינות נופש רבות הינן רחבות ומדמות שטח וכמות אנשים של עיירה קטנה וכמו שבה יש וחשוב לקיים צוות אבטחה השומר על התושבים, כך הדבר מקבל משתנה תוקף לגבי התיירים הרבים שעל הספינה.

אבטחת ספינות נופש - ארקס חברת אבטחה

צוות האבטחה שעל הספינה אמון על תחושת הביטחון היומיומית, מעניק מענה ראשוני לכל התפתחות ביטחונית שיש ויכולה לקרות ולהסלים ובעצם מהווה כוח ראשוני מיומן וחמוש לכל מקרה ביטחוני ובטיחותי. לא פעם מהווה צוות האבטחה חיץ בין התיירים לצוותו של רב החובל ואף לצוותים השירותיים בספינה.

אבטחת התיירים בעת ביקורם מחוץ לספינה

ספינות נופש רבות מציעות כיום לתיירים חופשה המאפשרת להם עצירות במספר רב של מקומות בהם מתאפשר לתיירים לרדת מן ספינת הנופש ולטייל במקום למשך מספר ימים ושעות. לכל מקום בו עוגנת הספינה ומאפשרת הורדת תיירים מהווה הדבר פגיעות יתרה של התיירים עליהם אמונים צוות האבטחה. התפזרותם של התיירים במקום אליו הגיעו הופך אותם לחשופים ופגיעים יותר, כשצוות האבטחה במקום לא פעם רואה לנכון להתלוות לקבוצות גדולות של תיירים הבוחרים לטייל במקום.

חלק מהיכולת לאבטח בצורה מרבית טיולים אלו מחוץ לספינות הנופש דורשת ממערכי האבטחה התארגנות מקדימה לגבי כל המקומות בהן הספינה תעגון, בחינת נקודות התורפה של המקומות, אופן אבטחת המטיילים, איסופם חזרה ועוד.

הערכות והתנהלות למקרה של השתלטות של גורמים עוינים על הספינה

עצם היותן של ספינות הנופש כמטרה בודדת בלב ים הופכות אותן לא פעם לפגיעות מאוד בכל הנוגע להשתלטות של גורמים עוינים מבחוץ, הדומה היא להשתלטות על מטוסי נוסעים.

בשונה ממטוסי נוסעים, במקרים בהם קיימים על ספינות נופש צוותי אבטחה מעובים וחמושים הסיכון להשתלטות חיצונית על הספינה נמוכים וזאת למול ההתרעה שנוצרת. חברות אבטחה העוסקות באבטחת ספינות נופש מכירות מקרוב את הסיכון הקיים של השתלטות גורמים חיצוניים על הספינה ומצופה מהן לפעול באופן מיומן וזהיר בכל הנוגע לפתיחה באש זאת על מנת למנוע פגיעה לא מכוונת בתיירים/עובדים על הספינה.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן