ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחת מתקני גז וקידוח

* לתשומת לבכם – ארקס אבטחה אינה עוסקת בפועל באבטחת שדות גז בישראל. המאמר מביא הסבר/פירוט על התחום באופן כללי בלבד. אין טעם לפנות אלינו לעבודה במתקנים אלה. עמכם הסליחה.

ישראל אינה משופעת במשאבי טבע ועצם היותה מעצמה כלכלית אזורית, מבלי שיש לה מרבצי יהלומים, זהב או נפט, היא פלא טבע לכשעצמו. בשנים האחרונות, עם זאת, גילו מדענים ויזמים מקומיים מרבצי גז טבעי עצומים בשטח הים הריבוני של ישראל, משאב שיכול להפוך את ישראל, בשנים הקרובות, למעצמה גם בתחום האנרגיה האלטרנטיבית וגם מבחינה כלכלית עולמית. עם הגילוי הזה הוקמו מתקני קידוח ואסדות עצומות ממדים לאורך חלקים רבים מחופי ישראל והשטח הימי הטריטוריאלי שלה ונוצר צורך אבטחתי קיומי להגן עליהם מפני ניסיונות פיגוע ופיצוץ שלהם על ידי ארגוני טרור, ולא רק טרור דתי ומוסלמי אלא גם טרור אקולוגי מצד ארגונים סביבתיים רדיקאליים.

אבטחת מתקני גז וקידוח

עניין אבטחת מתקני גז וקידוח אינו נעלם מעיניהם של מקבלי ההחלטות והמטה לביטחון לאומי הוציא מסמך המתאר את מה שקיים ומה שצריך לעשות בתחום אבטחת מתקנים רגישים אלו, תוך שימת דגש על כך שמדובר על מתקנים שחייבים להיות מוגדרים כחיוניים ולכן גם להיות מאובטחים על ידי מאבטחים מקצועיים, חמושים ויוצאי יחידות שדה קרביות לאורך כל שעות היממה וכל ימות השנה, לפחות עד שמשימת האבטחה תוטל על צה"ל ועל חייליו, מה שאולי אמור להתרחש אך לא נראה שיקרה בעתיד הקרוב.

משמעויות הפגיעה בתשתיות חיוניות

לא זמן רב חלף מהרגע שנודע על גילוי הגז בשטח ישראל ועד שמנכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, איים לפגוע באסדת הקידוח ובמתקני הגז שיוקמו, מתוך הכרה והבנה כי מדובר יהיה על פגיעה משמעותית בחוסן הלאומי ובחוסן הכלכלי של ישראל, המשוועת לחוסר תלות כלכלית בנפט ובחומרי הגלם המיובאים אליה. לא בכדי מכונים משאבי הטבע כתשתיות חיוניות והימצאותם מהווה פתח ליציאה ממיתון, לשפע וליכולות חדשות הן בתחום הטכנולוגיה, הן בתחום החקלאות, הן בתחום הביטחון וכמובן שגם בתחומים רבים נוספים. אבטחת מתקני גז וקידוח נועדה למנוע אפילו את הרצון לתכנן פיגוע או מתקפה על המתקן, לא כל שכן להוציא אותם מן הכוח אל הפועל ובכך נמדדות יכולותיו המקצועיות של מערך האבטחה האזרחי במתקן, המורכב, לרוב, מחברות אבטחה פרטיות המתמחות באבטחת מתקנים רגישים במקומות לא שגרתיים כמו אסדות קידוח בלב ים.

מיומנויות נדרשות ממאבטחי מתקני גז וקידוח

מאבטחי מתקנים רגישים, הנמצאים במקומות בעלי טופוגרפיה מיוחדת ולא שגרתית כמו בעומק פני הים או בגובה רב, חייבים להיות בעלי יכולות גבוהות מהממוצע בכל הנוגע לחוסן גופני, פיזי ובריאותי, להיות מיומנים בקרבות מגע פנים אל פנים מטווח קצר וכמובן שגם להיות בעלי יכולות מוכחות בירי ובשימוש בכלי ירייה, תוך גרימת מינימום סיכון למתקן או לסביבותיו, בשל הצפיפות והחומרים הנפיצים הנמצאים במתקן, דוגמת גז טבעי, למשל. אבטחת מתקני גז וקידוח, הנעשית על ידי חברת אבטחה פרטית, חייבת לעמוד בתקני בטיחות וביטחון מחמירים ובאנשי אבטחה מקצועיים ומוכשרים לעבודה במקומות מעין אלו. המאבטחים חייבים להיות בעלי עבר קרבי, יכולות פיזיות גבוהות, אינטליגנציה ויכולת להקדים תרופה למכה ולזהות אירועים ומצבים בעייתיים עוד לפני שהם הופכים לתרחישי טרור ולפעילות חבלנית עוינת.

למאבטחים ולמערך האבטחה תפקיד משמעותי וחשוב ביכולת של בעלי המתקן להפיק את הגז הטבעי ולהפוך אותו לזמין לשימוש ולייצור המוני ולכן יש להקפיד על הבחירה הנכונה, המקצועית והמנוסה ביותר.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן