ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

חשיבות האבטחה ברכבת ותשתיותיה

 

רכבת ישראל הפכה להיות בשנים האחרונות אחת מאמצעי התחבורה הציבורית המשמעותיים ביותר. משנה לשנה נוספו תחנות נוספות ואליהן קוים נוספים אשר מאפשרים לתושבים רבים להגיע בקלות ובנוחות למקומות רבים ברחבי הארץ.

הרחבת התחנות, המסילות ומרחב הפעילות של רכבת ישראל דורשת, בין היתר, תגבור נוסף של אבטחה וזאת בכדי לאפשר נסיעה ושהות בטוחה של הנוסעים והעובדים ברכבות עצמן ובתחנות.

ניתן להבחין כיום על נוכחות מרבית של צוותי אבטחה ברכבות ובתחנות, לא רק בישראל אלא גם ברכבות של מדינות אחרות. תעבורת האנשים הרבה הופכת את התחנות והרכבות למטרה "איכותית" ועל כן האחריות של צוותי האבטחה גדולה לאין שיעור.

רכבות כיעד מרכזי לפיגועים "איכותיים" של ארגוני טרור

מלבד נמלי התעופה, הפכו מערכות הרכבות בארץ ובחו"ל לכאלו בהן עוברים בכל יום אלפי אנשים. עבור ארגוני טרור ברחבי העולם הרכבות והתחנות הן יעדים מועדפים לביצוע פיגועים רבי נפגעים. לא פעם ידעו ארגונים אלו לזהות את נקודות התורפה והפרצות באבטחה על מנת לבצע פיגוע ובו הרוגים ונפגעים רבים.

אבטחת רכבות

על מנת לשמר ולקבע מערך אבטחה איכותי ויעיל בתחנות הרכבת יש לדאוג לצוותי אבטחה איכותיים. בישראל המאבטחים ברכבת הינם יוצאי יחידות קרביות, כשבנוסף לכישוריהם וניסיונם הרב מתבקשים לעבור קורס מקצועי רחב היקף שרק לאחריו יוכלו להתייצב לפעילות.

על מנת להבטיח רמת ביטחון גבוהה בכל התחנות, מתבקשים הנוסעים לעבור תחת גלאי מתכות כאת תיקם בודק מאבטח המוצב בכניסה. בתחנות הגדולות יותר מועברים התיקים והחפצים האישיים במכונות שיקוף. עבור המאבטחים במקום נדרש ומצופה להיות בערנות שיא לאורך כל המשמרת, כשבנוסף לכך נדרשים אף להיות שירותיים ואדיבים לנוסעים שיש ויכולים לא פעם להיות פחות קשובים להוראות

והנהלים במקום.

אבטחת מסילות הרכבת לאורך קילומטרים רבים

אבטחת הרכבות אינה מסתיימת בתחנות ובקרונות עצמן. תוואי הרכבות נמשך לאורך קילומטרים רבים, כשקיימת כמובן חשיבות רבה בשמירה על תוואי מסילות פתוח ושמור אשר יאפשר נסיעה בטוחה וחלקה של הקרונות.

מערך האבטחה של הרכבות כולל בתוכו סיורים של מאבטחים על גבי רכבים. מטרתם היא באבטחה ובתגובה למקרים ביטחוניים ובטיחותיים אשר יכולים להתפתח בתוואי המסילות או בקרבתן. על מנת ליצור מעקב הדוק נהנים המאבטחים מעזרים טכנולוגיים אשר מתריעים על סכנות על וסביב תוואי הרכבת. בנוסף, מתמקמים לאורך היום בצמתים רבים של כביש ומסילת רכבת מאבטחים אשר מוודאים שרכבים אכן עוצרים לפני המחסומים היורדים אל הכביש ומבלי שניסו לחלוף על הפסים עוד בטרם חלפה הרכבת.

הצוותים אשר סורקים ומאבטחים את תוואי הרכבת דואגים כמובן לשלמות הגדרות סביב, לבדיקת בלאי של עזרים טכנולוגיים, המצאות של רכבים, אנשים ובעלי חיים על גבי המסילות או כל חפץ אחר שעלול להוות מכשול ובכלל נדרש מהם להיות ערניים לכל בעיה העלולה לגרום לבעיה בטיחותית וביטחונית. במקרים בהם הרכבות נאלצות לעצור בנקודה מסוימת ויש צורך בפינוי הנוסעים, יודעים צוותי האבטחה לתת מענה ראשוני ולסייע בפינוי יחד עם כוחות ההצלה והשיטור.

אבטחה בקרונות עצמם

בכל נסיעה ברכבת לצד הכרטיסנים ישנם מספר של מאבטחים, או סדרנים, אשר סורקים את הקרונות עצמם. נוכחות המאבטחים ברכבת מסייעת גם היא ליצור הרתעה ומאפשרת כמובן להגיב על מקרים ביטחוניים ובטיחותיים שיש ויכולים לקרות בעת הנסיעה עצמה.

חלק משגרת עבודתם של המאבטחים בקרונות היא בסריקה מתמדת תוך שמירה על מעבר נקי מתיקים, עגלות ואופניים אשר יכולים להפריע בפינוי מידי בעת הצורך. לא פעם לוקחים המאבטחים חלק בפעילות הנוגעת לנוסעים המתנהגים באלימות, מתן עזרה ראשונה, חילוץ, עזרה לנכים ועוד.

 

לסיכום: אבטחה של רכבת היא משימה מורכבת, רוויית אתגרים ורבת סיכונים. האחריות לאבטח מערכת רכבות הינה אחריות עצומה וכוללת בתוכה שלל רבדים, אשר צריכים להיות מבוצעים בקפידה ובסטנדרטים גבוהים במיוחד.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן