ארקס אבטחה - ביטחון ללא פשרות
חברת האבטחה המובילה בישראל

אבטחה במוזיאונים

בשנים האחרונות ניתן לראות ישראלים רבים הנהנים מביקור יחד עם כל המשפחה באחד מהמוזיאונים הפזורים ברחבי הארץ. עבור משפחות רבות לבילוי במוזיאון ערך תרבותי וחינוכי בעל משמעות רחבה המאפשרת לרבים להרחיב את אופקיהם. לתלמידים, היציאה מבית הספר ובו הלימוד השבלוני לביקור במוזיאונים המותאמים להם הופכים את חוויית הלמידה לאטרקטיבית ואינטראקטיבית ובכך למהנה ומועילה אף יותר.

כמו במקומות אחרים אליהם מגיע קהל רב לאורך היום, גם במוזיאונים יש צורך בצוות אבטחה אשר ישמור על שלומם של המבקרים, העובדים במקום וכמובן על המבנה וכן על הפריטים היקרים המוצגים בו.

 

אבטחת מבקרים ושמירה על הסדר במוזיאון

מוזיאונים בישראל פתוחים כמעט לאורך כל ימות השבוע כשחלקם זוכים לאלפי מבקרים. ביקור במוזיאונים לקבוצות מאורגנות הפך לפופולרי ובמשך השנה ניתן לראות קבוצות רבות של מבקרים מגיעים יחד, דוגמת בתי ספר, תיירים, אנשי מקצוע (בנוגע לתחומים המוצגים במוזיאון) ועוד. הנהירה אל המוזיאונים בקבוצות יש ויכולה להיעשות תוך שימוש מושכל של צוות אבטחה במקום. צוות האבטחה אמור בראש ובראשונה להעניק את הביטחון למבקרים ולעובדים במקום וזאת תוך שמירה היקפית, בידוק בטחוני ישיר וסינון המבקרים טרם כניסתם למוזיאון.

היכולת לקיים ביקור נוח ויעיל של אותן קבוצות תלוי עד מאוד בצוות האבטחה וזאת תוך שיתוף פעולה רחב עם צוות המדריכים ועובדי המוזיאון כששניהם מכירים ומסנכרנים עם זמני הביקורים, שינוע האוטובוסים המגיעים להחנות ולהוריד את הקבוצות ועוד.

 

שמירה ואבטחה על מוצגי המוזיאון

בכל מוזיאון נוכל להתרשם מאוסף רחב של פריטים המוצגים לקהל הרחב. במוזיאונים רבים אוספים אלו מתחלפים ובכך מושכים בכל פעם מחדש מבקרים המגיעים שוב ושוב לביקור במוזיאון.

הפריטים המוצגים במוזיאונים נחשבים לייחודים וליקרי ערך. לא פעם ניתן להיתקל בסיפורים מרחבי העולם על כנופיות מתוחכמות אשר ביקורם התמים במוזיאון הפך לתרגיל עוקץ מוצלח ובו פריטים נדירים ויקרי ערך נגנבו ונמכרו לאספנים.

 

אבטחת מוזיאונים

 

חלק ממערכי האבטחה של מוזיאונים כוללים, בנוסף לכוח אבטחה מיומן, שימוש רחב בעזרים אלקטרוניים ייחודיים אשר אמורים למנוע באופן כמעט מוחלט אפשרות של ביזה. חלק מהפעולות שנעשות על מנת למנוע ביזה כוללות הצגת הפריטים הרחק מהישג ידם של המבקרים – בין אם במרחק הפיזי שלהם מהפריט עצמו ובין אם הפריטים נמצאים בתוך ארונות זכוכית. שימוש רחב נעשה במצלמות במעגל סגור אשר ביכולתן לצלם גם בחושך מוחלט, חיישנים מתוחכמים ואף שימוש בהתקנים הצמודים לפריטים יקרי ערך שניתן יהיה לאתר לאחר שנגנבו מחוץ למוזיאון. השימוש הרחב בעזרים טכנולוגיים אלו מצריך שחלק מצוות האבטחה ידע לתפעל ולעבוד עם אותו מכשור, זאת על מנת לתת מענה יעיל ומדויק לתופעות הביזה ממוזיאונים.

 

אבטחה המוזיאון בשעות הסגירה

כמו בכל מקום הדורש אבטחה גם נקודות התורפה של המוזיאונים הן בשעות בהם אלו סגורים לקהל הרחב. פריצות רבות נעשות בשעות בהן מבנים ושטחים אינם מאוישים בכלל צוותי האבטחה. עבור צוות האבטחה במקום נדרשת כמובן ערנות מכופלת ויכולת תגובה מהירה לכל אקט או מראה חשוד. השימוש בעזרים טכנולוגיים הקיימים יכול כמובן למנוע ואף להתריע רבים בפריצה למקום בו האבטחה הדוקה.

לצוות האבטחה במקום חשוב עד מאוד לא להיכנס לשאננות ולשגרה שניתן לצפות מראש. פעמים רבות עוסקים פורצים בלימוד שגרת הפעילות של צוות האבטחה וזאת על מנת לזהות את נקודות התורפה ולנצלן לטובתם. שימוש בצוות מיומן שעוסק בכל פעם בפעילות דינמית ומשתנה יפחית את הסיכון שאלו יופתעו על ידי פורצים מתוחכמים ומפתיעים.

שיתוף המאמר:

צרו איתנו קשר!

מה ללקוחות שלנו יש להגיד?

Anton Burkov
קרא עוד
אני ספק של החברה לא נתקלתי בעוד חברה אחראית ונוחה כסף בזמן תמיד מנהלים ברמה ממליץ לכולם
Yoff Rozov
קרא עוד
עובד עם חברת ARAKS זמן רב שירות ברמה גבוה ביותר מאבטחים מיומנים ומנומסים פוטרים כל נושא עם אוכלוסייה בעיתית, עם אוכלוסייה מעורבת ממליץ על החברה עם ברצונכם לשמור על רמת אבטחה בסטנדרטים גבוהים ושקט תעשייתי
SERGEY LITNOVETSKI
קרא עוד
I have been with this company for 11 years. Almost from its inception. Great guys. Always responsive and most importantly honest.
Roy Cohen
קרא עוד
אני עובד עם ארקס כבר מעל 4 שנים, תענוג לעשות איתם עסקים. המאבטחים מקצועיים ורציניים, ההמהלה זמינה תמיד לכל בעיות ובלת״מים שאני מפיל עליהם.
Eddi Engulatov
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין👌👌👌 תודה רבה
אדיר חנניה
קרא עוד
חברה ברמה גבוהה מאוד מומלץ בחום צוות מקצועי ומיומן ביותר
הקודם
הבא
דילוג לתוכן